اصول اولیه و نکاتی که برای رنگ کردن مو باید بدانید

۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۴

توسط ساناز شمس

اصول اولیه و نکاتی که برای رنگ کردن مو باید بدانید

اگر می‌خواهید در ظاهرتان همه‌چیز در هارمونی و هماهنگی با یکدیگر قرار داشته باشد، باید به ریز‌ترین جزئیات نیز توجه نشان دهید. در واقع طیف رنگ‌هایی که در استایل شما به چشم می‌آیند، باید در راستای همدیگر باشند تا هر‌چه بیشتر به زیبایی بصری شما کمک کنند. در این مقاله به همین موضوع، یعنی این که به چه ترتیبی، قادر هستید تا بر مبنای رنگ پوست‌تان، موها‌ی‌تان را رنگ کنید می‌پردازیم. با ما همراه شوید و اصول اولیه و نکاتی که برای رنگ کردن مو باید بدانید را در این مقاله بخوانید.

 

چگونه رنگ مو مناسب انتخاب کنیم

۱- اول از همه، باید بدانید که عوض‌کردن رنگ مو‌ها به طور مکرر و مرتب، توسط ما و همه‌ی متخصصان حوزه‌ی زیبایی منع شده ‌است. از دلایل اصلی این توصیه، می‌توان به جلوگیری از غیر‌طبیعی به نظر آمدن، و نیز دشواری یافتن رنگی مناسب بر اساس تن و درجه‌ی رنگ پوست شما اشاره کرد.

اصول اولیه و نکاتی که برای رنگ کردن مو باید بدانید

۲- یکی از اولین پیشنهاد‌ها برای تغییر رنگ مو، رفتن به سراغ طیف‌های رنگی مختلفی از رنگ موی طبیعی خود شما است. از نکات بسیار جالب که در بدن ما وجود دارد، باید به این قضیه اشاره کنیم که در لایه‌ی زیرین مو و پوست ما، رنگدانه‌های مشابهی واقع شده‌اند. به همین دلیل است که هنگام انتخاب رنگ، باید به این نکته توجه داشت که رنگ موی شما، بعد از قرار گرفتن در نور طبیعی و تابش نور آفتاب به چه رنگی در می‌آید.

۳- همه‌ی شما همراهان عزیز در جریان هستید که امروزه، برای طبقه‌بندی و دسته‌بندی رنگ‌ها، آن‌ها را در یک مقیاس مشخص قرار می‌دهیم. جایی که رنگ‌های خیلی تیره عدد ۱، و رنگ‌های خیلی روشن عدد ۱۰ را به خود اختصاص می‌دهند. در این بین نیز رنگ‌های با طیف مختلف، که پیگمان‌های حد واسط دو سوی مقیاس ما را در خود دارند، قرار می‌گیرند. عموماً رنگ‌های قسمت تیره، از بیشترین میزان رنگ قرمز برخوردار هستند، و در عوض هر چه به سمت رنگ‌های روشن‌تر می‌رویم، توناژ طلایی رنگ نقش پررنگ‌تری را بازی می‌کنند.

۴- یک قانون مشخص و معین می‌گوید که برای پوست‌های تیره‌تر، رنگ‌های گرم‌تر مناسب هستند و بالعکس.

اصول اولیه و نکاتی که برای رنگ کردن مو باید بدانید

 

چشم‌ها و رنگ مو

شاید تا کنون نمی‌دانستید که باید به ترکیب‌بندی رنگ چشم‌ها، و رنگ موی‌تان نیز توجه داشته باشید. به عنوان نمونه اگر در خانواده به چشم‌های سبز خود می‌بالید، باید موی خود را به رنگ بلوند و یا قهوه‌ای روشن در بیاورید، تا ظاهری جذاب را به شما هدیه دهد. در صورتی که برای چشم‌های قهوه‌ای و عسلی، بهترین انتخاب رنگ شکلاتی لقب می‌گیرد. اگر هم که چشم و ابرو مشکی هستید، به سراغ مویی با همان رنگ و تن، یعنی مشکی پرکلاغی و یا قهوه‌ای تیره بروید.

اصول اولیه و نکاتی که برای رنگ کردن مو باید بدانید

 سن و رنگ مو

سن و سال نیز در انتخاب رنگ مو نقش مهمی را ایفا می‌کند. در حقیقت هر چه سن و سال شما بالا‌تر می‌رود، فضای کم‌تری برای رفتن به سراغ رنگ‌های دیوانه‌کننده و افراطی باقی می‌ماند، و شما باید محتاطانه‌تر در این زمینه برخورد کنید. پس ما به شما توصیه نمی‌کنیم که از رنگ مشکی پرکلاغی، در سن ۵۰ سالگی به بلوند روشن روی بیاورید. برای پایین آوردن ریسک تغییرات زیاد و شدید در ظاهر، بهتر است در طیف‌هایی نزدیک به رنگ طبیعی مو‌های‌تان ماجراجویی کنید. با این حال اگر هنوز هم قصد سنت‌شکنی دارید، حتماً به تناسب رنگ پوست و موی خود دقت نمایید.

 

انتخاب رنگ مو بر مبنای رنگ پوست

رنگ بلوند برای رنگ پوست شما

این خواست و علاقه‌ی خیلی از خانم‌های عزیز است. همه‌ی خانم‌ها دوست دارند تا مو‌های خود را به شکل بازیگران مطرح هالیوود بلوند کنند. برای آن‌ها این رنگ مو مساوی است با جذابیت، بامزه بودن و دلربایی. در صورتی که شما به طور ذاتی بلوند هستید، آن‌ هم جایی در حدود شماره‌ی ۶، رفتن به دو درجه بالا‌تر یا پایین‌تر در مقیاس رنگ‌ها، می‌تواند انتخابی ایده‌آل برای شما باشد. در هر دو حالت، یعنی هم تیره کردن و هم روشن کردن موی بلوند طبیعی، نتیجه‌ی حاصل بسیار تأثیر گذار خواهد بود.

اصول اولیه و نکاتی که برای رنگ کردن مو باید بدانید

رنگ مو بلوند برای پوست‌های روشن‌تر: برای افرادی که پوست روشن و نزدیک به سفیدی دارند، بهتر این است که سراغ ایجاد تضاد بیش از اندازه در رنگ موی خود نروند، بلکه با تغییر کوچکی در رنگ موی خویش، و رفتن به سمت بلوند با رگه‌هایی از طلایی و صورتی، ظاهری جذاب‌تر را برای خود به وجود بیاورند.

رنگ مو بلوند برای پوست‌های متوسط: در صورتی که در این دسته قرار می‌گیرید، از انتخاب رنگ‌هایی نزدیک به خاکستری و نارنجی پرهیز کنید. در عوض رگه‌هایی از طلایی را در بلوند خود بگنجانید، تا به نتیجه‌ی ایده‌آل‌تان دست پیدا کنید.

رنگ مو بلوند برای پوست‌های تیره‌تر: به تبع رنگ پوست شما که تیره است، موی‌تان نیز باید طیفی از رنگ‌های تیره را به خود ببیند. برای جلوگیری از غیر طبیعی دیده شدن ظاهر‌تان، بهتر است قید رنگ‌های سفید و پلاتینی را بزنید، و از طلایی و کاراملی برای ایجاد منظره‌ای جذاب کمک بگیرید.

اصول اولیه و نکاتی که برای رنگ کردن مو باید بدانید

رنگ مو قهوه‌ای برای پوست شما

قهوه‌ای از آن دسته رنگ‌هایی است، که به دلیل طیف گسترده، از قهوه‌ای روشن تا شکلاتی، همیشه جزو انتخاب‌های اول خانم‌ها بوده است. مو‌های به رنگ قهوه‌ای در کمک به ایجاد یک ظاهر زنانه، بیشترین تأثیر را می‌گذارند. در ضمن تقریباً تمام رنگ‌های قهوه‌ای که ما می‌بینیم، یک تم قرمز را در درون خودشان جای داده‌اند. در نتیجه رنگ قهوه‌ای جایی در حدود درجه‎ی ۵ قرار می‌گیرد.

اصول اولیه و نکاتی که برای رنگ کردن مو باید بدانید

رنگ مو قهوه‌ای برای پوست‌های روشن‌تر: برای رنگ‌های روشن ما در لایه‌ی زیرین آن‌ها، رگه‌هایی از قرمز را مشاهده می‌کنیم. این امر صورتی را به عنوان یک رنگ مناسب، برای این دسته از افراد برای ما تعیین می‌کند. مراقب باشید که گزینه‌های تیره‌تر را، مگر در صورتی که رنگ طبیعی مو‌های‌تان باشد، انتخاب نکنید.
رنگ مو قهوه‌ای برای پوست‌های متوسط: برای پوست‌های دارای پایه زرد، گزینه‌هایی چون قهوه‌ای متوسط نتیجه‌ی خوبی در بر خواهد داشت. واریانت‌های کارامل و شکلاتی نیز پاسخ خوبی، به نیاز شما برای جذاب شدن می‌دهند. اما نباید سمت رنگ‌های خیلی تیره چون مشکی، و خیلی روشن چون بلوند بروید.
رنگ مو قهوه‌ای برای پوست‌های تیره‌تر: برای آن‌هایی که پوست تیره‌تر دارند، که ما اصطلاحاً پوست‌های زیتونی می‌نامیم، رنگ‌های طیف قهوه‌ای تیره بهترین گزینه‌ی ممکن خواهد بود. از میان بازیگران هالیوود، می‌توانیم به جنیفر هادسون، سوفیا ورگارا و اسکارلت جوهانسون به عنوان زنانی زیبا، که از قوانین بالا به خوبی آگاهی دارند یاد کنیم.

 

مطالب مرتبط:

۱- آموزش کامل کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم‌ها

۲- همه چیز درباره کانسیلر و کاربرد آن در آرایش صورت

۳- بهترین رنگ موی بلوند برای تابستان ۲۰۱۷

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت پوست شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است