انتخاب مدل ریش بر اساس شکل صورت

۳ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰

توسط سارا هنجنی

6,505 بازدید

انتخاب مدل ریش بر اساس شکل صورت

این روزها اگر شما با مدل‌های مناسب ریش برای خودتان آشنا نیستید تنها یک شانس برای شما وجود دارد! سر زدن به چی بپوشم و مطالعه مقالات مختلف. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر مدل ریشی برای شما مناسب نخواهد بود. اما چگونه مدل ریش مناسب صورت را پیدا کنم؟ پیش از هر اقدامی نگاهی به آینه انداخته و فرم صورت خود را تعیین کنید. انتخاب مدل ریش بر اساس شکل صورت در این مقاله مطالعه کنید. 

شکل و فرم صورت را تعیین کنید

از کجا بفهمم که فرم صورت من چگونه است؟ پاسخ ساده است. به کمک یک متر اجزای صورت خود را اندازه گیری کنید.

۱- پیشانی: صورتتان را از بلندی قوس یک ابرو تا بلندی قوس ابروی دیگر اندازه‌گیری کنید (بلندترین قسمت قوس ابرو).

۲- استخوان‌های گونه: فاصله بین دو گونه را به کمک متر اندازه بگیرید.

۳- خط فک: از نوک چانه‌ی خود تا زیر گوشتان را یعنی در نقطه‌ای که زاویه‌ی فکتان به سمت بالاست اندازه‌گیری کنید.

۴- طول صورت: از مرکز خط مویتان تا نوک چانه‌ی خود را اندازه‌گیری کنید.

 • بیضی: طول صورت بزرگ‌تر از پهنای استخوان گونه و پیشانی بزرگ‌تر از خط فک است. زاویه‌ی فک به‌جای آنکه تیز باشد به‌صورت گرد است.
 • مستطیلی: بزرگ‌ترین اندازه مربوط به طول صورت است. پیشانی، استخوان گونه و خط فک اندازه‌ای یکسان دارند.
 • مثلثی: خط فک بزرگ‌تر از استخوان‌های گونه و استخوان‌های گونه بزرگ‌تر از پیشانی می‌باشد.
 • گرد: استخوان‌های گونه و طول صورت اندازه‌ای مشابه دارند و بزرگ‌تر از پیشانی و خط فک هستند که آن‌ها نیز اندازه‌ای مشابه دارند. زاویه‌ی فک صاف و بسیار کمتر مشخص‌شده است.
 • قلبی: اندازه‌ی پیشانی بزرگ‌تر از استخوان‌های گونه و خط فک است. چانه به‌ صورت نوک‌دار است.
 • مربعی: تمام اندازه‌گیری‌ها نسبتاً یکسان هستند. زاویه‌ی فک به‌ جای آنکه گرد باشد نوک‌دار (تیز) است.
 • لوزی: طول صورت بزرگ‌ترین اندازه را دارد. سپس به ترتیب نزولی استخوان‌های گونه، پیشانی و کوچک‌ترین آن‌ها که خط فک است قرار می‌گیرد. چانه به‌صورت نوک‌دار است.

 

و حالا نوبت پاسخ به سوال اصلی است.

انتخاب مدل ریش بر اساس شکل صورت

 

چهره‌ی بیضی شکل

اگر شما تشخیص می‌دهید به این شکل هستید پس سعی کنید با خواندن این متن خیلی از خود راضی نشوید. با یک چهره‌ی بیضی شکل، شما می‌توانید بسیاری از مدل ریش که آقایان دیگر نمی‌توانند انتخاب کنند را انتخاب کنید. این تطبیق‌ پذیری به خاطر این است که صاحب ویژگی‌های هر دو چهره‌ی مربعی و گرد هستید. تمام چیزی که شما لازم دارید تمرکز روی نگهداری ریشتان است و به خوبی آنکارد کنید.

 انتخاب مدل ریش بر اساس شکل صورت

چهره‌ی مستطیلی

در اینجا نیازی به چهره‌ای کشیده وجود ندارد، خصوصاً زمانی که شما این مورد را در نظر داشته باشید که شکل صورت مستطیلی به شما اجازه می‌دهد که احتیاط را کنار گذاشته و فقط ببینید که فرم کلی صورت شما چه چیزی به دست می‌آورند (مشروط بر اینکه مدل موهایتان نیز مناسب باشد). ریشتان را مقداری پهن کرده و اگر می‌توانید اجازه دهید تا نزدیک چانه‌تان بلند شود. انجام این کار باعث می‌شود صورت شما بیش از چیزی که هست کشیده به نظر نرسد.

انتخاب مدل ریش بر اساس شکل صورت

چهره‌ی مثلثی

یک چهره‌ی مثلثی که نقطه‌ی مقابل یک چهره‌ی قلبی شکل است دارای چانه‌ی برجسته‌تری بوده و هدف این است که توجه را از این قسمت دور نماییم.

ساده‌ترین راه برای این کار استفاده از ته ریش همراه با سبیل پرپشت می‌باشد. با انجام این کار نگاه دیگران به صورتتان به قسمت‌های بالاتر جلب می‌شود.

نگه‌داشتن موهای گونه این اجازه را به شما خواهد داد که خط ریش شما ثبات بیشتری در پایین صورتتان داشته باشد.

 انتخاب مدل ریش بر اساس شکل صورت

چهره‌ی گرد

ریش بلند چهره شما را ژولیده نشان خواهد داد و سرتان شبیه به توپ بولینگ خواهد شد! بنابراین برای مقابله با این موضوع نیاز است روی زوایای صورت خود کار کنید.

یک چهره‌ی گرد مزایایی نسبت به چهره‌ی مثلثی شکل دارد. مدل ریشی که روی گونه‌ها کوتاه‌تر و سمت چانه بلندتر باشد برای این چهره مناسب است.

 انتخاب مدل ریش بر اساس شکل صورت

چهره‌ی قلبی شکل

هیچ مردی نمی‌خواهد به داشتن چانه‌ای لاغر متهم شود. خوشبختانه در افرادی با چهره‌ی قلبی شکل با داشتن ریش، تعادل به‌ صورت‌تان برمی‌گردد.

اگر فرم صورت شما قلبی شکل است بهتر است ته ریش در اطراف صورت داشته و اجازه دهید ریش اطراف چانه و سبیل شما بلندتر از سایر نقاط صورت‌ شود تا چانه شما بزرگ تر و پر تر دیده شود.

 انتخاب مدل ریش بر اساس شکل صورت

چهره‌ی مربعی

شما به دنبال مدل ریشی نخواهید بود که به‌صورت بسیار مبالغه‌آمیزی نسبت به حالت قبلی شما تفاوت داشته و شما را به جانی برآوو تبدیل کند. یک ریش مربعی با خطوط تیز و زوایای مناسب با یک خط فک پهن عالی به نظر می‌رسد. برای تکمیل این شکل صورت نیاز است از گرد یا مثلثی بودن چانه اطمینان حاصل نمایید.

چانه‌ی کشیده با یک مدل ریش ته باریک به استخوان‌های پهن و ضخیم فک ظرافت بخشیده و درعین‌حال یک دید مخروطی ایجاد می‌کند که چشم‌ها را روی مشخصات دیگر صورت متمرکز خواهد کرد.

 انتخاب مدل ریش بر اساس شکل صورت

چهره‌ی لوزی شکل

صورت لوزی شکل در قسمت استخوان‌های گونه پهن‌ترین قسمت بوده و با یک خط پیشانی و خط فک باریک که تقریباً در پهنا متقارن هستند مشخص می‌شود. بنابراین برای جبران این موضوع باید همیشه ریش روی چانه نگه‌ داشته شوند. در حالت ایده آل، به‌ منظور ایجاد دید متعادل‌تری از ساختار استخوانی صورت خود نیاز است که چانه‌ای برجسته ایجاد کنید. یک سبیل باریک و در عین‌ حال تأکید بیشتر روی قسمت گونه و فک برای دست‌یابی به این هدف پیشنهاد می‌شود.

انتخاب مدل ریش بر اساس شکل صورت

مطالب مرتبط:

۱- مدل موی متناسب با شکل صورت مردان

۲- رایج ترین اشتباهات آقایان حین تراشیدن ریش

۳- چگونه ریش پر پشت داشته باشیم؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4٫75 out of 5)
Loading...
دیدگاه خود را ارسال کنید ( 2 دیدگاه )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • فرم صورت همسر من مستطیلی است مرسی حالا بهش میگم چه مدل ریش بهش میاد

 • قبول ندارم به همه آقایون ریش نمیاد!!

 • .: درباره ما :.

  چه بخواهید چه نخواهید، بیشتر مردم عقلشان به چشمشان است و از روی ظاهر قضاوت می کنند. چیزی که معمولاً در نگاه نخست به چشم می آید، لباس شماست. کارشناسان اعتقاد دارند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد. تحریریه چی بپوشم در تمام محتوای تولیدی خود به فرهنگ ایرانی اسلامی توجه داشته و از ارایه محتواهای خلاف قوانین رایج کشور جدا خودداری خواهد نمود.

  .: خـبرنامه :.

  با عضویت در خبرنامه “ چی بپوشم ” میتوانید از آخرین مقالات آمــوزش ها, ست لباس فصلی و...زودتر از دیگران با خبر شوید کافیست لیمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید و بر روی ثبت نام کلیک کنید تا در خبرنامه ما عضو شوید

  آرایش صورت آرایش چشم استایل بازیگران اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن انتخاب رنگ لباس انتخاب رنگ کت و شلوار انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راز خوشتیپ شدن آقایان رازهای زیبایی و شیک پوشی راهنمای خرید رنگ لباس ساعت مچی ست کردن رنگ لباس سلامت پوست شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتو پالتوی زنانه چی بپوشیم کاهش وزن کت زنانه کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مجلسی کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه
 • logo-samandehi
 • ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

  This site is protected by wp-copyrightpro.com