مدل موی متناسب با شکل صورت مردان

خیلی جالب بود اگه مدل موی متناسب با شکل صورت مردان بین همه افراد کلا یکسان بوده ولی متاسفانه مثل لباس نیست که هر یک سایز لباس به همه چیز بخوره. با این حال بهتره با توجه به اینکه یک مدل مو حداقل یک ماه روی سرتون میمونه، مدلی رو انتخاب کنید که ارزشش رو داشته باشه و اینکه الان که قرار یکم از موهاتون کم بشه، حداقل یک ارزش افزوده ای داشته باشه. با چی بپوشم همراه باشید تا مدل موی متناسب با شکل صورت مردان رو بهتون نشون بدیم.

ad banner

اول از همه بگم از دوستانی که سرشون خلوته در فرصتی مقتضی تر دعوت به عمل میاد و الان جاش نیست. برای خودتون میگم افسردگی میاره چون واقعا نمیشه با تکون دادن یک تار مو کل شکل صورت رو هم باهاش یکی کرد.

حالا که اضافی ها افتادن بیرون 🙂 میریم دنبال کار اصلی. اول باید چند فاصله رو اندازه گیری کنی.

پیشونی: از نقطه اوج یک ابرو شروع کن و به ابروی دیگه برس.

فاصله دو گونه: همون بالایی فقط بجای ابرو بزار گونه

طول استخوان فک: از زیر گوش و استخوان فک شروع کنید و به قسمت مرکزی چونه برسید و حاصل رو در ۲ ضرب کنید.

ارتفاع صورت: از محل رویش مو تا زیر چونه

حالا که این اندازه ها رو دارید، مقایسه کنید و ببیند که کدوم بزرگتره و (بعد اینکه خندیدنتون تموم شد) میریم سراغ اصل مطلب.

بیضی

ارتفاع صورت > فاصله دو گونه

پیشونی > طول استخوان فک

اگه فرم سرت بیضی شکله خیلی خوش شانسی که راحت میتونی با یک راهنمای ساده بهترین مدل مو رو برای خودت انتخاب کنی. جلوی موهای خود را به سمت بالا بدید و با توجه به فرم صورتت نیاز به ریش نداری.

مدل موی متناسب با شکل صورت مردان

مدل موی مردانه : شکل صورت مربعی

صورت عضلانی بخاطر چهره قوی و محکم معروف هستند و مثل بیضی ها خیلی راحت با خیلی از مدل مو ها خوب دیده میشن و با موهای بلند و کوتاه زیادی خوشتیپ بنظر میان ولی پیشنهاد ما، فرق طرفین و بغل موی کوتاه هستش.

مدل موی متناسب با شکل صورت مردان

مدل موی مردانه : شکل صورت مستطیلی

این نوع صورت بلندترین نوع صورت محسوب میشه و بین بیضی و مربع هستش و برای اینکه درازتر از چیزی که همین الان هست بنظر نیاد باید یکم روی مدل مو  کار کرد.

مثلا نباید طرفین مو رو زیاد کوتاه کرد البته اگه موهای بالای سر رو یکم بلند نه داشتید. مدل پیشنهادی هم این که یکم مو روی پیشونی خودتون بریزید تا ارتفاع صورت رو کم کنه و  موزون تر بنظر بیاید.

مدل موی متناسب با شکل صورت مردان

مدل موی مردانه : شکل صورت گرد

در قسمت چهارم مدل موی متناسب با شکل صورت مردان میرسیم به کله های گرد. این یعنی گونه گرد و کله ای که هیچ زاویه ای نداره. برای اینکه یکم به کله گرد خودت ظاهر بدی و توش یک خطی ایجاد کنی. برای این کار موهاتو بالا بدی و طرفین هم کوتاه کنی.  ریش داشتن هم براتون گزینه مناسبیه. خیلی مناسب.

مدل موی متناسب با شکل صورت مردان

مدل موی مردانه : شکل صورت الماس

کله الماسی ها توی قسمت گونه و ابرو کوچیک و در باقی موارد بزرگ و خوب هستند. کلا شکل عجیبی دارند این گونه نادر. باید کاری کنید که بنظر بیاد پیشونی شم هم اندازه عرض ابرو ها هست و برای همین باید پیشونی رو بپوشونید. سعی کنید خیلی زود به زود ریش رو بتراشید که از چیزی که الان هستید … سعی کنید موی بالاتون رو بلند کنید و کنار سر رو بیشتر بتراشید و از بالا روی پیشونی بریزید.

مدل موی متناسب با شکل صورت مردان

مدل موی مردانه : شکل صورت قلب

یکم با مثلث تفاوت دارید اونهم در زوایای تند روی سرتون هستش. موهای خیلی کوتاه ممنوع چرا که همین ظرافت بی دلیل کله شما رو خیلی بیشتر توی دید میبره. نکن دیگه کله قلبی. یک فرق وسط با موی متوسط، بهترین گزینه برای شما دوستان کله قلبی خودم هستش. ریش هم خیلی خوب میتونه زوایای مورد نیاز رو پوشش بده.

مدل موی متناسب با شکل صورت مردان

مدل موی مردانه : شکل صورت مثلث

در قسمت آخر مدل موی متناسب با شکل صورت مردان میرسیم به کله های مثلثی. اینم یعنی پیشونی کوچیک و چونه بزرگ. حجم زیاد داری کلا. حالا باید چکار کرد؟ کنار ها رو هر چی بیشتر نگه داری به نفع خودته و از قسمت موی بالای سر هم برای ارتفاع دادن و حجم دادن به طرفین اسفاده کن. ریش هم خیلی نرم و مجلسی.

مدل موی متناسب با شکل صورت مردان

مطالب مرتبط:

۱- سلبریتی ها این هفته چه مدل مویی را انتخاب کردند؟

۲- مدل مو مردانه به سبک رایان رینولدز

۳- بررسی ۳ مدل موی تابستانه ی آقایان

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

بهراد
نویسنده: بهراد
بهراد هستم یه هوادار مد و فشن. بیشتر در مورد استایل آقایون می نویسم و مهندس مکانیکم.


دیدگاه شما

رضام در تاریخ 22 اکتبر 2016

عالی بووود ممنون

iman در تاریخ 31 مارس 2017

به غیر از صورت بیضی شکل فرمول بقیه حالات صورت ها قید نشده.ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :