با این راهکارها همیشه شیک پوش باشید

0

تقریبا همه دوست دارند شیک پوش و مد روز به نظر برسند ولی در مقابل تعداد زیادی از این افراد تعریف دقیقی از شیک پوشی ندارند. اگر شما هم هنوز تعریف دقیقی از خوش پوش بودن ندارید و نمی‌دانید چگونه می‌توانید همیشه شیک پوش باشید این مقاله را تا انتها بخوانید!

 

۱- لباسی را انتخاب کنید که مناسب اندامتان باشد

اولین چیزی که باعث می‌شود شما به طور محسوسی شیک به نظر برسید این است که لباس‌هایی را انتخاب کنید که مناسب اندام شما هستند. برای اینکه لباس‌های شما ظریف، برازنده، قیمتی به نظر برسند باید روی اندازه بودن آن‌ها تاکید کنید.

 

با این راهکارها همیشه شیک پوش باشید

 

۲- لباس‌های کلاسیک ارجحیت دارند

اگر می‌خواهید بدون دردسر خوش تیپ باشید بهتر است روی مدل‌های کلاسیک تمرکز کنید. لباس پوشیدن طبق مد تنها نشان دهنده این است که شما تمام تمرکز خود را روی لباس خاصی گذاشته‌اید و مانند یک کارگزار بورس که پایین و بالا شدن قیمت‌های سهام را دنبال می‌کند، شما هم ترند‌ها و مدل‌های جدید را دنبال می‌کنید. بیشتر استایل‌های کلاسیک را انتخاب کنید و سعی کنید لباس‌هایتان دوختی کلاسیک داشته باشند تا مدت زمان زیادتری از لباس‌ها بتوانید استفاده کنید.

۳- لباس‌های با رنگ تیره، خنثی و ساده را انتخاب کنید

این مسئله که کدام رنگ‌ها مد روز هستند و کدام رنگ‌ها نامناسب هستند بستگی زیادی به زمان و مکان دارد. برای مثال، به لباس‌های قدیمی مادرتان نگاهی بیاندازید. برای اینکه همیشه زیبا به نظر برسید باید استایلی را انتخاب کنید که وابسته به زمان و دوره خاصی نباشد. و این تنها با انتخاب رنگهای تیره و یا خنثی محقق خواهد شد. اگر نمی‌خواهید در لباس‌های تیره خیلی رسمی به نظر برسید می‌توانید از قدرت اکسسوری‌ها کمک بگیرید و رنگ‌های تند و روشن را در آن‌ها به کار ببرید.

رنگ‌های خنثی شامل رنگهای بژ، مشکی، سفید، سرمه‌ای و طوسی است.

رنگ‌های زنده شامل بیشتر طیف رنگ قرمز، بسیاری از طیف رنگ‌های آبی، بنفش، زرد روشن و سبز زمردی می‌شود.

در مورد برخی از رنگ‌ها دقت بیشتری به خرج بدهید. طیف رنگ‌های دیگر زرد و سبز که در بالا اشاره‌ای به آن‌ها نشد، و نارنجی را انتخاب نکنید، زیرا این رنگ‌ها تنها در مدت زمان محدودی وارد دنیای مد می‌شوند و مدتی بعد از مد می‌افتند ولی اگر فکر می‌کنید لباسی با این رنگ‌ها دارید که بی‌نقص است، می‌توانید آن را امتحان کنید.

۴- از طرح ها و الگوهای شلوغ بپرهیزید

طرح‌های شلوغ باعث می‌شوند لباس شما خیلی زودتر قدیمی به نظر برسد. چون این طرح‌ها معمولا برای یک فصل یا حداکثر یک سال مد خواهند بود. سعی کنید لباس‌هایتان را عمری انتخاب کنید نه برای چند ماه!

۵- استراتژی خرید داشته باشد

اگر می‌خواهید مانند خانم های خوشتیپ  به نظر برسید تا حدودی باید لباس‌های قیمتی انتخاب کنید. شما می‌توانید با استفاده از اکسسوری‌ها کاری کنید که لباس‌هایتان گرانقیمت به نظر برسند ولی شاید داشتن چند تکه لباس گرانقیمت هم فکر بدی نباشد. چند تکه لباس لاکچری که مطمئن هستید تقلبی نیستند، مانند یک پلیور شیک یا کت پشمی. داشتن تعدادی لباس گرانقیمت و با کیفیت بهتر از داشتن کمدی پر از لباس ارزان قیمت و بی‌کیفیت است.

با این راهکارها همیشه شیک پوش باشید

۶- مجموعه‌ای قابل تعویض ایجاد کنید

اگر واقعا می‌خواهید در کمال سادگی شیک باشید به کمد لباسی نیاز خواهید داشت که اکثر لباس‌هایش را بتوانید با دیگر لباس‌ها ست کنید. رعایت این نکته باعث می‌شود شما در طول زمان با توجه به راحتی، ترجیح استایل یا شرایط اب و هوایی لباس بپوشید.

از یک استایل واحد پیروی کنید. (وینتاژ، مدرن و …) و از یک طیف رنگ در لباس‌هایتان استفاده کنید.

۷- از لباس‌های خود مراقبت کنید

یکی از اصول شیک پوشی این است که ظاهر لباس‌های شما مرتب باشد. هیچ لکه و یا چروک و پارگی نباید روی لباس‌های شما نمایان باشد.

۸- بعضی لباس‌ها را برای دوخت به خیاط سفارش بدهید

شاید راز خوش استایل بودن ستاره‌های مد همین باشد. گویی لباس برای تن آنها دوخته شده است. اکثر این افراد از استایلیست‌های شخصی استفاده می‌کنند و لباس‌های خود را به خیاط سفارش می‌دهند. شاید سفارش لباس به خیاط از خرید آماده لباس هم ارزان‌تر و به صرفه‌تر باشد.

۹- سادگی را الگو قرار دهید 

از تعداد محدودی لباس و اکسسوری استفاده کنید. برای مثال از شال‌ گردن و کلاه و گوشواره بزرگ به صورت همزمان نباید در استایل خود استفاده کنید. سعی کنید خودتان را به انتخاب دو تکه اکسسوری چشمگیر محدود کنید.

۱۰- مناسب موقعیتی که در آن قرار دارید لباس بپوشید

با این راهکارها همیشه شیک پوش باشید

۱۱- روی اکسسوری‌ها تاکید کنید

از آنجایی که گفتیم بهتر است برای داشتن استایلی که محدود به زمان نباشد لباس‌های رنگ تیره و یا خنثی را انتخاب کنید. برای جلوه بخشیدن و نداشتن ظاهری ساده و خسته کننده می‌توانید روی انتخاب اکسسوری‌ها زمان بیشتری صرف کنید و آن‌ها را از رنگ‌های متنوع انتخاب کنید. برای مثال برای ست کردن یک لباس مجلسی مشکی می‌توانید از گردنبند و یا گوشواره‌های قرمز استفاده کنید.

۱۲- از آرایش موهایتان غفلت نکنید

سعی کنید مدل موهای ساده‌تر را برای مهمانی انتخاب کنید و اینطور به نظر برسد که زمان زیادی برای پیراستن آنها صرف کرده‌اید. از مصرف ژل و اسپری مو خودداری کنید تا جلوه طبیعی‌تری داشته باشند.

۱۳- از آرایش مینیمال استفاده کنید

خانم‌ها از آرایش‌های غلیظ و جلب توجه کننده باید بپرهیزند. از رنگ‌های طبیعی استفاده کنید و روی بهترین اجزای صورت خود تاکید کنید و نواقص را با ارایش صحیح بپوشانید ولی در این کار زیاده روی نکنید.

۱۴- استفاده از خطوط و بافت‌ها را در لباس‌ها به حداقل برسانید

ترکیب کردن الگوها کار ساده‌ای نیست و همیشه خوب از آب در نمی‌آید پس سعی کنید استفاده از الگو‌ها را در استایل خود به یک عدد محدود کنید.

۱۵- از پوشیدن لایه‌های زیاد لباس خودداری کنید

پوشیدن چند لایه لباس روی هم شما را شلخته و چاق نشان خواهد داد. کت‌های اورسایز ممکن است در مدت زمان محدودی مد باشند پس در انتخاب آن‌ها دقت کنید.

۱۶- از تاثیر عطرها غاقل نشوید

همیشه سعی کنید لباس‌های خود را تمیز و خوشبو نگه دارید. عطر و رایحه دیدنی نیستند ولی به اندازه رنگ لباس‌ها می‌توانند روی اطرافیان شما تاثیر بگذارند.  اگر می‌خواهید خیلی کلاسیک و فردی جا افتاده به نظر برسید از عطرهای با رایحه میوه استفاده نکنید.

۱۷- سعی کنید امضایی برای استایل خود داشته باشید

سعی کنید لباس‌هایی که انتخاب می‌کنید در یک تم باشند تا افراد شما را با آن مدل خاص لباس پوشیدن به خاطر بسپارند.

۱۸-  ظاهر شما باید با شخصیت و نوع رفتار شما همخوانی داشته باشد

۱۹- اعتماد به نفس داشته باشید

اگر در لباس‌هایی که به تن می‌کنید اعتماد به نفس داشته باشید و احساس خوبی داشته باشید این حس را به دیگران هم منتقل خواهید کرد و آنها هم این مسئله را تایید خواهند کرد که این لباس‌ها مناسب شما هستند.

 

مطالب مرتبط:

۱- قانون ۸۰ ۲۰ و داشتن یک کمد لباس کامل

۲- لباس های ضروری در کمد لباس یک خانم فرانسوی

۳- ۵ نکته برای تمیز کردن کمد لباس ها در تابستان

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :