رقیه باقری در
807

چند باور قدیمی زنانه که شکر خدا این روزها از بین رفته‌اند!

چند باور قدیمی زنانه که شکر خدا این روزها از بین رفته‌اند!

بسیاری از ترفندهایی که مادران و مادربزرگ‌های ما از آن استفاده می‌کردند، هنوز هم وجود دارند. به همین دلیل ما هم سعی می‌کنیم این ترفندها رو یاد بگیریم و به نسل بعد منتقل کنیم. در عین حال ایده‌هایی در این میان وجود دارند که باید در گذشته، فیلم‌ها و کتاب‌های تاریخی باقی بمانند. به عنوان مثال خرید مواد غذایی به صورت عمده یا اینکه همه چیز را اتو کنید و لباس‌های زیبا را کمتر بپوشید تا زودتر از بین نروند. این موارد در خصوص زندگی مدرن کارساز نیستند.

عادت بد قدیمی

برخی از این عادات خاطره انگیز را در این مطلب از مجله چی بپوشم لیست کرده‌ایم؛ اکنون آماده باشید تا با این ترفندهای از مد افتاده خداحافظی کنید.

در خانه هم باید لباس زیر بپوشید!

لباس زیر یک مانع ابدی است. در حال حاضر زنان به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ افرادی که برای آزادی کامل از لباس زیر و فهماندن مضرات آن به بقیه می‌جنگند و می‌گویند که حداقل باید قبل از رفتن به رختخواب از شر لباس‌زیرتان خلاص شوید. طرف دیگر این قضیه از مزایای پوشیدن آن می‌گویند. در حال حاضر هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد پوشیدن یا نپوشیدن آن می‌تواند شکل یا سایز سینه را تغییر دهد یا بر افتادگی آن تاثیر بگذارد. بنابراین با این فرضیه‌های کهنه و بی اساس خداحافظی کنید.

عادت بد قدیمی

مدل موهای کوتاه مخصوص آدم‌های تنبل است!

این یک باور رایج است که زنانی که مدل موی کوتاه دارند آن قدر تنبل هستند که دوست ندارند زمان زیادی را برای مراقبت از موهای خود صرف کنند و نسبت به موهای خود بی تفاوت هستند. در حال حاضر مدل موهای کوتاه اگر با فرم صورت هماهنگ باشند مد روز و جسورانه به نطر می‌رسند و نشانه تنوع طلبی فرد هستند. به همین دلیل شیکی و زیبایی یک مدل مو به طول آن بستگی ندارد و بر اساس ترجیحات شخصی فرد انتخاب می‌شود.

عادت بد قدیمی

موهای سفید یا خاکستری طبیعی باید رنگ شوند!

وقتی زنی در آینه تار موی سفید خود را می‌بیند احساس می‌کند به پیری رسیده است. به همین دلیل یکی از واکنش‌هایی که نشان می‌دهد این است که موهای خود را رنگ کند و این آثار پیری را از بین ببرد. آیا واقعا باید به آن‌ها توجه کنیم؟ آیا فقط به خاطر نمایان شدن ریشه‌های خاکستری، باید موهای خود را خراب کنبم؟ نکته قابل توجه این است که رشته‌های خاکستری امروزه مد شدند و این دلیل محکمی است تا آن را بپذیرید و در آغوش بگیرید.

عادت بد قدیمی

احساس خجالت کشیدن موقع خرید محصولات بهداشتی!

شاید شما هم از همان دسته خانم‌هایی هستید که از موقع برداشتن پد بهداشتی تا حمل آن به صندوق فروشگاه احساس می‌کنید همه شما را تحت نظر دارند و خرید آن بسیار شرم آور است. در سال‌های اخیر این حس خجالت تغییر کرده و جز خریدهای روزانه به نظر می‌رسد. برخی خانم‌ها از همسر یا افراد دیگر خانواده می‌خواهند این اقلام را تهیه کنند یا به صورت آنلاین سفارش می‌دهند. برخی هم خرید آن را عادی می‌انگارند و در لیست خرید جایگذاری می‌کنند.

عادت بد قدیمی

لباس را بخرید و برای سال‌ها ذخیره کنید و نپوشید!

در وهله اول ممکن است خلاص شدن از لباس‌های قدیمی دشوار به نظر برسد. ما معمولا از چیزهایی که مناسب ما هستند با دقت نگه‌داری می‌کنیم، نه لباس‌های از مد افتاده یا لباس‌هایی که دیگر سایز ما نیستند. ولی چون پول بابت آن‌ها پرداخت کردیم از دور انداختن آن‌ها عذاب وجدان می‌گیریم. اغلب ما فکر می‌کنیم که ممکن است باز هم آن لباس‌ها را دوست داشته باشیم و فرصتی پیش خواهد آمد که باز هم از آن‌ها استفاده کنیم. اما اگر بیش از یک سال گذشته و از لباسی استفاده نکردید باید با آن خداحافظی کنید. این‌که لباس‌هایی که تازگی برای شما تنگ و چسبان شدن را به امید کاهش وزن نگه داشتید باید بدانید که آن‌ها بیشتر باعث ناامیدی شما خواهند شد تا اینکه به شما انگیزه دهند.

عادت بد قدیمی

همه چیز را باید اتو کرد!

در گذشته برای رهایی از باکتری و البته مرتب بودن پارچه لباس آن را همواره اتو می‌کردند و حتی جوراب ها و لباس زیرها نیز از این قاعده بی‌نصیب نبودند. با این حال امروزه با دیده دیگری به اتو کردن لباس نگاه می‌کنند. درست است که اتو جلوه لباس را بهتر می‌کند و گرد و غبار را از کمد لباس دور می‌کند اما بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند لباس‌های بپوشند که نیازی به اتو نداشته باشند یا زمان زیادی را برای اتو کردن تلف نکنند.

 

عادت بد قدیمی

پاشنه‌های بلند بهترین دوست یک زن است!

درست است که داشتن کفش‌های پاشنه بلند برای هر خانمی ضروریست، از لحاظ زیبایی بصری قد را بلندتر کرده و فرم راه رفتن را زیباتر جلوه می‌دهد و زنانگی را زیبایی می‌بخشد، اما امروزه زنان با انواع استایل‌ها و سبک‌ها آشنا شدند و به خوبی می‌دانند این کفش‌ها را در چه رویدادهایی استفاده کنند. آنچه که باید بدانید این است که این کفش‌ها هر چقدر هم زیبا باشند باز هم برای سلامتی فیزیکی خوب نبوده و برای استفاده روزانه چندان راحت نیستند.

عادت بد قدیمی

 

رفتن به تئاتر فرصتی برای فخر فروشی به حضار!

در قرن گذشته بازدید از تئاتر نوعی رویداد خاص تلقی می‌شد. به طوری که فرد بهترین لباس خود را می‌پوشید و گران‌ترین جواهرت را می‌انداخت تا به نحو احسن در این رویداد شرکت کند. خاستگاه این سنت دیرینه در تاریخ تئاتر نهفته است. چراکه در گذشته دیدن تئاتر برای قشر ثروتمند و نجیب زاده امکان پذیر بود، بنابراین آن‌ها نه تنها برای تماشای آن بلکه برای نشان دادن ثروت و قدرت خود به اجرا می‌رفتند. اما امروزه تماشاگران مشتاق تئاتر لباس‌های راحت را ترجیح می‌دهند تا در زمان نمایش هم خودشان راحت باشند و هم حواس دیگران را پرت نکنند.

عادت بد قدیمی

تتو فقط برای جوان‌تر هاست!

خالکوبی، پیرسینگ و موهای روشن برای جوانان است. ایجاد تغییرات ظاهری بعد از 40 سالگی در گذشته عجیب و غریب به نظر می‌رسید. اما امروزه کاملا عکس موضوع صادق است! در این واقع این تصمیمات بهتر است در دوره بزرگسالی گرفته شود نه در دوره نوجوانی. یک زن مسلما در این سن می‌داند چه چیزی را دوست دارد و بعید است که بخواهد کاری کند که ظاهر زننده‌ای پیدا کند.

عادت بد قدیمی

خریدن لباس تنها برای یک رویداد خاص!

برخی لباس‌ها را تنها برای یک موقعیت خاص یا در یک دوره زمانی می‌توان پوشید. این کالای شیک می‌تواند مانند لباس عروس بسیار هزینه بر باشد یا ممکن است آن را تنها یک یا دو بار بپوشید. پس از آن مطمئنا آن لباس یا کفش در اعماق کمد شما خاک خواهد خورد در صورتی که می‌توانید آن را بفروشید و برای مراسمی مثل سالگرد لباس جدیدتری تهیه کنید. بهتر است برای صرفه اقتصادی این نوع لباس‌ها را اجاره کنید.

عادت بد قدیمی

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :