ساناز شمس در
0

راهنمای استفاده از رژگونه با توجه به فرم صورت + پیشنهاد خرید

راهنمای استفاده از رژگونه با توجه به فرم صورت + پیشنهاد خرید

این حقیقت از کسی پوشیده نیست که آرایش صحیح می‌تواند ظاهر هر فردی را بهتر کند. اضافه کردن حس شادابی و جوانتر کردن صورت با آرایش اصولی امکان پذیر است. استفاده از رژگونه هم می‌تواند به بهتر شدن آرایش شما کمک کند. بسیاری از خانم‌ها به این دلیل که نحوه استفاده صحیح از رژگونه را نمی‌دانند سعی می‌کنند از آن استفاده نکنند. در واقع اگر فرم صورت خود را بشناسید برجسته کردن استخوان‌های گونه با استفاده از رژگونه کار سختی نخواهد بود. راهنمای استفاده از رژگونه با توجه به فرم صورت را در این مقاله بخوانید.

 

راهنمای استفاده از رژگونه با توجه به فرم صورت

نکات زدن رژگونه برای صورت‌های بیضی شکل

شما خیلی خوش شانس هستید چون انتخاب مدل مو، آرایش و عینک آفتابی برای این مدل صورت ساده است و همه چیز با صورت شما همخوانی دارد. برای زدن رژگونه شما به یک برس نرم و رژگونه رنگ دلخواه خود نیاز دارید. شما از هر دو نوع رژگونه پودری و یا رژگونه کرمی با توجه به پوست صورت خود می‌توانید استفاده کنید. هرچند که استفاده از رژگونه‌های کرمی ساده است ولی اگر پوستی چرب دارید این نوع رژگونه را از لوازم آرایش خود حذف کنید. ابتدا رژگونه را روی برجستگی گونه بزنید و با برس آن را به سمت کناره‌های صورت پخش کنید. شما می‌توانید دو رنگ رژگونه را با هم ترکیب کرده تا به رنگ و سایه دلخواه خود برسید.

نکات زدن رژگونه برای صورت‌های گرد

خانم‌هایی با صورت‌های گرد معمولا می‌خواهند این گردی صورت را متعادل‌تر کنند و آن را کشیده‌تر جلوه دهند. اینجا رژگونه می‌تواند نقش مهمی داشته باشد. برای این کار رژگونه را باید روی خطی مورب بزنید تا صورت شما کشیده‌تر به نظر بیاید. بنابراین رژگونه را با زاویه‌ای ۴۵ درجه روی گونه‌های خود بزنید تا استخوان‌های صورت را مشخص‌تر کنید.

نکات زدن رژگونه برای صورت‌های مربعی شکل

معمولا صورت‌های مریعی شکل استخوان‌های گونه برجسته‌ای دارند بنابراین باید دقت داشته باشید که با آرایش خود این امر را تشدید نکنید. رژگونه را با حرکات دوار روی پوست پخش کنید و روی قسمت سیب شکل گونه خود تمرکز کنید. در انتها کمی رژگونه به گوشه‌های پیشانی خود بزنید تا خطوط مشخص صورت خود را محو کنید.

نکات زدن رژگونه برای صورت‌های قلبی شکل

برخلاف صورت‌های گرد که باید کشیده‌تر به نظر می‌رسیدند برای صورت‌های قلبی شکل باید آرایشی را انتخاب کرد که باعث شود صورت گردتر به نظر برسد. برای این کار یک برس کوچک رژگونه انتخاب کنید و از بیرونی‌ترین نقطه استخوان گونه شروع کنید و رژگونه را به سمت داخل و خارج پخش کنید. توجه کنید از خط استخوان گونه خارج نشوید تا آرایش شما نامتناسب به نظر نرسد. با باقی مانده رژگونه روی برس روی پیشانی و گوشه‌های پیشانی را هم پوشش دهید.

نکات زدن رژگونه برای صورت‌های مستطیل شکل

اگر صورتی مستطیلی شکل دارید باید با نحوه آرایش و زدن رژگونه، سعی در عریض‌تر و کوتاه‌تر نشان دادن صورتتان داشته باشید. برای همین بهتر است رژگونه را به صورت خطی عمودی بزنید و به طور کامل پخش کنید. شما حتی می‌توانید از دو رژگونه همرنگ با تناژ متفاوت برای ایجاد ظاهری بهتر استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

۱- روش استفاده از انواع برس‌های آرایشی

۲- چند تکنیک آرایشی برای اینکه جوان‌تر به نظر برسید

۳- چند ترفند آرایشی برای درشت‌تر نشان دادن چشم‌ها

 

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :