تاریخچه برند آلدو تولید کننده کفش و اکسسوری

گروه آلدو (Aldo Group)، مجموعه‌ای از خرده فروشان مراکشی در کانادا است که صاحب فروشگاه‌های زنجیره‌ای کفش و اکسسوری در سراسر جهان هستند. این شرکت توسط آلدو بنسادون در مونترال، در سال ۱۹۷۲ تاسیس شد. برند آلدو در طول ۴۲ سال گذشته پیشرفت کرده و تبدیل به یک شرکت جهانی با تقریبا ۳،۰۰۰ فروشگاه در کانادا، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و ایرلند شده است. در این مطلب چی بپوشم به معرفی برند آلدو می‌پردازد.

 

تاریخچه برند آلدو

برند آلدو در سال ۱۹۷۲، در کانادا امتیاز تولید کفش برند Le Château را داشت. در ابتدا این برند شامل فروشگاه‌هایی در مونترال، اتاوا، کبک، و وینیپگ بود. برند آلدو که امروزه به عنوان یک غول تولید کفش در جهان شناخته شده است، کار خود را از مونترال شروع کرد. پس از چهار نسل، خانواده بنسادون همچنان به کار در صنعت کفش ادامه می‌دهد. آقای بنسادون قصد ادامه دادن کار پدرش در خرده فروشی کفش در مراکش و فرانسه و یا کار پدربزرگش که یک سرباز در الجزایر بود را نداشت. آلدو بنسادون برای ارتباط بهتر با کارفرمایان و تامین کنندگان ایتالیابی، زبان ایتالیایی آموخت و با واسطه بین تولیدکنندگان کانادا و اروپایی ارتباط برقرار می‌کرد.

تاریخچه برند آلدو تولید کننده کفش و اکسسوری

اولین فروشگاه برند آلدو

وی اولین فروشگاه آلدو را در سال ۱۹۸۷ در مونترال افتتاح کرد. این نام تجاری در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ توسط فروشگاه‌های تحت نام آلدو در سراسر کانادا گسترش یافت. پس از آن، ورود آلدو  به بازار ایالات متحده به یک چالش تبدیل شد، این کاری بود که بسیاری از شرکت‌های کانادایی موفق به انجام آن نشدند. این فروشگاه در سال ۱۹۹۰ در شهری به نام پلاتس بورگ در نیویورک که یک ساعت تا مرکز شهر، فاصله داشت، افتتاح شد. این فروشگاه به عنوان آزمایشگاهی بود که آلدو برای، بازاریابی، استخدام و آماده سازی برای ورود گسترده به بازار آمریکا تدارک دیده بود. این برند در سال ۲۰۰۰ در عربستان سعودی، در سال ۲۰۰۱ در انگلستان و در سال ۲۰۰۲ در سنگاپور گسترش یافت. از آن زمان، گروه آلدو، با عناوین آلدو و کال ایت اسپرینگ، در بازار بین المللی توسعه یافت.

تاریخچه برند آلدو تولید کننده کفش و اکسسوری

گسترش فعالیت‌های برند آلدو

گروه ALDO هر سال با سازمان آموزش و پیشگیری بین المللی از بیماری‌ها و با کمک رسانه‌ها، فرهنگسازی، موسیقی، تئاتر و ورزش برای جلوگیری از گسترش ایدز، همکاری می‌کند. براساس اطلاعات وب سایت آلدو، این شرکت سالانه برنامه جمع آوری کمک‌های مالی را معرفی می‌کند و تاکنون ۳٫۵ میلیون دلار کمک مالی جمع‌آوری شده است. این برنامه در سال ۲۰۰۵ با یک برنامه تبلیغاتی، توسط آژانس تبلیغاتی نیویورک ایجاد و راه اندازی شد.
طبق اطلاعات موجود در وب سایت رسمی آلدو، امروزه، برند آلدو یکی از فروشندگان عمده مد در جهان است که بیش از ۲۰،۰۰۰ نمایندگی در سراسر جهان دارد و تقریبا ۲۰۰ میلیون مشتری از نمایشگاه‌های آلدو بازدید می‌کنند. گروه آلدو، در طراحی و تولید کفش و اکسسوری‌های  شیک، دارای دانشی بی‌نظیر و تجارت فوق‌العاده در خرده فروشی کفش است. این تخصص آلدو را قادر به تولید کفش با سه برند تجاری، کال ایت اسپرینگ، آلدو و گلوبو کرده است. این در حالی است که هر کدام از این برندها دارای ویژگی متمایز و منحصر به فرد هستند.
از آنجا که اولین فروشگاه آلدو در سال ۱۹۷۲ در مرکز شهر مونترال افتتاح شد، این شرکت پیشگام، قدرت خود را حفظ کرده  به مناطق دیگر هم گسترش داده است. آلدو به طور پیوسته تلاش می‌کند که برای مشتریانش بهترین باشد. در سال ۱۹۹۳، گروه آلدو تلاش کرد تا محصول و نام تجاری خود را  فراتر از مرزهای کانادا ببرد و اولین فروشگاه خود را در ایالات متحده افتتاح کرد و پس از آن حرکتی آهسته پیش گرفت. در حال حاضر گروه آلدو دارای بیش از ۳۰۰۰ مرکز فروش در سراسر جهان است.

تاریخچه برند آلدو تولید کننده کفش و اکسسوریتاریخچه برند آلدو تولید کننده کفش و اکسسوری

محصولات برند آلدو 

آلدو بیشتر به تولید کفش‌های باکیفیت و مد روز شناخته شده است ولی تنها تولیدات این شرکت محدود به کفش نیست. علاوه بر کفش شما می‌توانید اکسسوری، کیف و عینک آفتابی هم در بین محصولات آلدو پیدا کنید.

محصولات برند آلدو 

 

مطالب مرتبط:

۱- تاریخچه فولی فولیه برند لوکس ساعت و جواهرات

۲- شیک پوشی به سبک ایتالیایی با کفش های برند جیوکس

۳- کیف و کوله پشتی های برند کانادایی هرشل

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :