داروهای طبیعی برای درمان آکنه

0

آکنه و جوش صورت می‌تواند یک بیماری پوستی محسوب گردد و جای زخم آن که به طور ناخواسته در صورت ایجاد می‌شود تا مدتی باقی می‌ماند. در اکثر مواقع جای جوش خود به خود پس از چند روز محو می‌شود، اما می‌توانید کارهایی انجام دهید که به بهبودی آن سرعت بخشد. در واقع، شما نمی‌توانید جای جوش را در یک شب ناپدید کنید، اما راه حل‌ها و محصولات درمانی برای مراقبت از پوست در این زمان‌ها وجود دارد که قطعا استفاده از آن یک تفاوت قابل توجه در طول درمان خواهد داشت. شما فقط نیاز به پیدا کردن روش مناسب درمان با توجه نوع پوست خود دارید. داروهای طبیعی برای درمان آکنه کدامند؟

 

1- آب لیمو تازه

آب لیمو دارای خواص سفیدکنندگی طبیعی برای پوست است، و می‌تواند به طور موثر جای جوش را محو کند. به اندازه مساوی آب لیمو و آب را با هم ترکیب کنید و بر روی آثار باقی مانده بعد از بهبود آکنه بزنید، از قرار دادن مستقیم آن بر روی زخم اجتناب کنید. این محلول را 15 تا 25 دقیقه روی پوست نگه دارید. به یاد داشته باشید که بعد از استفاده صورت خود را حتما بشویید، اسید سیتریک موجود در لیمو می‌تواند باعث خشک شدن پوست شود. در استفاده از آبلیمو باید خیلی دقت کرد، زیرا اگر بسیار غلیظ و بیش از حد و برای زمان طولانی روی پوست باقی بماند می‌تواند موجب سوختگی و حساس شدن پوست شود.

داروهای طبیعی برای درمان آکنه

2- لایه برداری با جوش شیرین

جوش شیرین می‌تواند برای لایه برداری پوست و به حداقل رساندن جای جوش مورد استفاده قرار گیرد. مخلوط یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با دو قاشق چای خوری آب به شکل خمیر درآورید. این خمیر را با حرکات دایره‌ای ملایم بر روی جوش‌ها حدود دو دقیقه بمالید.  جوش شیرین سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و مانع عفونت‌های باکتریایی می‌شود. 

 

3- استفاده از عسل

عسل یک راه حل عالی طبیعی برای پاکسازی صورت و کاهش علائم قرمزی بعد از بروز آکنه است. زیرا عسل حاوی مواد ضد باکتری است و به تسکین پوست و کاهش التهاب آن کمک می‌کند. 

درمان طبیعی آکنه

4- آلوئه ورا

شیره گیاه آلوئه ورا یک ماده طبیعی آرامش بخش است که می‌توان برای بهبود زخم‌ها و جای آکنه از آن استفاده کرد. استفاده از آن کمک می‌کند تا پوست دوباره جوان و مرطوب گردد و جای جوش به مرور محو شود. 

درمان طبیعی آکنه

5- استفاده از یخ

استفاده از یخ یک درمان خانگی بسیار ساده است که می‌تواند به محو شدن جای جوش و تسکین التهاب‌های پوستی و کاهش قرمزی پوست کمک کند. فقط کافی است یک مکعب یخ را در پارچه تمیز و یا در یک حوله بپیچید و آن را برای یک یا دو دقیقه بر روی جای آکنه و جوش قرار دهید. به جای استفاده از آب یخ زده می‌توان، چای سبز را منجمد کرده و با استفاده از تکه‌های چای سبز منجمد جای جوش‌ها را درمان کرد. چای سبز دارای خواص ضد التهابی است که در کنار اثر خنک کنندگی یخ تاثیر خوبی بر پوست می‌گذارد.

داروهای طبیعی برای درمان آکنه

6- پودر چوب صندل

برای چوب صندل خواص درمانی بسیاری شناخته شده است. فقط کافی است یک قاشق غذاخوری پودر صندل را با چند قطره گلاب و یا شیر به شکل خمیر درآورده و این خمیر را به منطقه آسیب دیده بمالید و حداقل 30 دقیقه بعد بشویید. روزانه این کار انجام دهید تا جای جوش ناپدید گردند. 

7- سرکه سیب

سرکه سیب طبیعی کمک می‌کند تا pH پوست خود را تنظیم کنید، استفاده از سرکه سیب با گذر زمان ظاهر پوست را بهبود می‌دهد و به کاهش قرمزی پوست کمک می‌کند. البته برای استفاده دقت داشته باشید که سرکه را با آب رقیق کنید. 

 

مطالب مرتبط:

1- مراقبت از پوست به کمک این ۹ محصول

2- تمام نکاتی که برای داشتن پوستی شاداب و سالم باید بدانید

3- ۷ اشتباه رایج پاکسازی پوست صورت

 

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 09 می 2017

مرسی از توضیحات کامل در مورد درمان جوش

سارا هنجنی در تاریخ 09 می 2017

چی بپوشم تو عالی هستی ولی کاش بیشتر مطلب بذاریارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :