مهفام میرزایی در
0

هشت قانون نانوشته آرایش که باید بدانید

هشت قانون نانوشته آرایش که باید بدانید

شارلوت تیلبوری متخصص آرایش و زیبایی که آرایش سلبریتی های بسیاری از جمله کیت ماس و نائومی کمپل را در کارنامه خود دارد در مصاحبه ای هشت قانون نانوشته آرایش که باید بدانید را فاش کرده که در این مطلب به آنها می پردازیم.

1- رنگ فونداسیون مناسب پوستتان را انتخاب کنید

رایج ترین اشتباه آرایش در هنگام انتخاب رنگ فونداسیون اتفاق می افتد. رنگ هایی که برای پوستتان زیادی تیره یا زیادی روشن هستند، تن نارنجی یا قرمز بالاتری دارند باعث خراب شدن آرایش شما می شوند. برای اطمینان از صحیح بودن رنگ فونداسیون، آن را زیر نور طبیعی روی پوست خود امتحان کنید. زدن فونداسیون روی پوست گردن و زیر چانه را هم فراموش نکنید.

2- آرایش سریع

اگر فقط 5 دقیقه برای آماده شدن فرصت دارید زدن یک رژ لب قرمز به اضافه یک کانتور ساده می تواند آرایش مناسبی باشد. برای کانتور کافی است لپ هایتان را به داخل بمکید و قسمت های فرورفته شده روی گونه و همچنین کناره های بینی و خط فک را با برنزه کننده بپوشانید. سپس از روشن کننده برای بالای گونه ها و نوک بینی و بالای لب ها استفاده کنید

3- مراقبت از پوست را فراموش نکنید

داشتن یک پوست زیبا، جوان و شفاف مهم ترین راز زیبایی است. بسته به محل زندگی، سن و نوع پوستتان، استفاده مرتب از مرطوب کننده، پاک کننده، ضد آفتاب و جوان کننده را فراموش نکنید.

4- خط لب

خط لب روی زیبایی لب ها تاثیر شگفت انگیزی دارد. برای داشتن زیبایی طبیعی موقع کشیدن خط لب، حتی الامکان خط طبیعی لب ها را دنبال کنید. اما اگر لب های نازکی دارید می توانید هنر خود را نشان داده و با لپ های پرتر جوان تر به نظر برسید.

5- راز داشتن ابروهای زیبا

راز داشتن ابروهای زیبا، استفاده از برس و ریمل ابرو است. استفاده از برس های ظریف و حرکات کوچک و حساب شده می تواند کم پشت ترین ابروها را به ابروهای شگفت انگیزی تبدیل کند.

هشت قانون نانوشته آرایش که باید بدانید

6- از برس های آرایشی استفاده کنید

اگر می خواهید آرایشتان حرفه ای و عالی به نظر برسد باید از برس های آرایشی برای زدن کرم پودر، کانتور و سایه استفاده کنید. اما دقت کنید که این برس ها را حتما تمیز نگه دارید. استفاده از برس های کثیف می تواند آسیب های پوستی به همراه داشته باشد.

7- از مرطوب کننده لب استفاده کنید

قبل از شروع آرایش حتما از مرطوب کننده های لب برای از بین بردن خشکی و پوسته های لب استفاده کنید تا لب هایتان نرم و یکدست و آماده برای رژ زدن باشد. یک وازلین ساده هم می تواند برای این کار مفید باشد.

8- به زیبایی خود غنا ببخشید

هدف از آرایش افزایش اعتماد به نفس شماست. پس فراموش نکنید که خودتان باشید و از افراط خودداری کنید. فقط به کمرنگ کردن ایرادات چهره بپردازید و بر زیبایی های طبیعی خود تاکید و بر آنها تکیه کنید.

مطالب مرتبط:

1- 7 راه برای کم کردن چربی موها

2- چطوری بدون آرایش زیبا باشیم؟ – قسمت سوم

3- یک روش طبیعی برای بلند کردن مژه ها!

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :