chadmin در
0

7 راه برای کم کردن چربی موها

7 راه برای کم کردن چربی موها

داشتن موهای بسیار چرب همواره باعث رنجش است. اگر شامپویی که از آن استفاده می کنید چربی موهایتان را به تعادل نمی رساند و همواره مشکل چرب بودن بیش از حد آن ها را دارید با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید تا 7 راه برای کم کردن چربی موها را معرفی کنیم. 

1- شامپوی مناسب

در ابتدا مطمئن شوید که شامپویی که از آن استفاده می کنید مناسب موهای شماست. البته اگر موهایتان چرب است باید از شامپو و نرم کننده ی مخصوص موهای چرب استفاده کنید. دقت کنید که شامپویتان حاوی مواد مغذی برای رشد و استحکام موهایتان باشد.

2- آبکشی موها

در هنگام شست و شوی موها مطمئن شوید که تمام شامپو از موهایتان پاک شده و موهایتان کاملا تمیز است. در غیر این صورت شامپوی باقی مانده بر موها باعث چرب شدن آن ها می گردد.

7 راه برای کم کردن چربی موها

3-دست زدن به موها

شاید این کار برای شما هم عادت شده باشد که هر چند دقیقه دستتان را لای موها برده و آنها را نوازش کنید و یا با دست موهایتان را مرتب کنید. باید بدانید که این کار باعث چرب شدن آن ها می شود.

7 راه برای کم کردن چربی موها

4- گرم کردن موها

شاید شما برای خشک کردن موهایتان، آن را گرم می کنید یا برای شست شو از آب بسیار گرم استفاده می کنید باید بدانید که گرم کردن بیش از حد موها باعث تحریک غدد چربی موها شده و موهایتان زا بیش از پیش چرب می کند. بهتر است از دمای متعادل تری برای این کارها استفاده کنید.

5- نرم کننده ها

ما به شما پیشنهاد می کنیم که از نرم کننده به ندرت و در مواقع لزوم استفاده کنید زیرا موهای چرب تنها نوعی است که خیلی به آن نیاز ندارد. اگر می خواهید از نرم کننده مو استفاده کنید توجه داشته باشید که حتما مطابق با نوع موهایتان باشد و از تماس آنها با ریشه مو خودداری کنید.

7 راه برای کم کردن چربی موها

6- آب لیمو

یکی از بهترین راه های طبیعی برای کم کردن چربی موها استفاده از آبلیمو است. به علت اینکه لیمو یک ماده ی اسیدی است باعث می شود که روغن موها کمتر شود. ابتدا موهایتان را با شامپو بشویید و سپس آبلیمو را با مقداری آب مخلوط کرده و موهایتان را با آن بشویید.

7- چای سیاه

ماده ی طبیعی دیگری برای مبارزه با چربی موها چای سیاه است. البته توصیه می شود تا وقتی مجبور نشدید از آن استفاده نکنید زیرا علاوه بر کم کردن چربی موها باعث تیره تر شدن آن نیز می گردد.

مطالب مرتبط:

1- 6 توصیه برای رشد سریعتر مو

2- 11 ماده غذایی برای پرپشت کردن موی سر

3- تقویت موها با خوردنی هایی که نمی دانستید

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :