چند روش برای تشخیص راحتی کفش هنگام خرید

هیچ چیزی بدتر از پوشیدن یک کفش ناراحت و راه رفتن با آن نیست. پاهای شما تمام روز را داخل کفش سپری می‌کند و این عضو مهم بدن اگر راحت نباشد و تحت فشار و درد قرار بگیرد کل بدن شما در معرض خطر خواهد بود و این مورد تنها محدود به کفش‌های پاشنه بلند نیست و کفش‌های تخت نیز ممکن است پای شما را بزند. به همین دلیل شما نباید به هیچ وجه کفشی بخرید که پایتان را بزند. اما فهمیدن این نکته در هنگام خرید کفش غیرممکن است، چند روش برای تشخیص راحتی کفش هنگام خرید در این مقاله بخوانید. 

روش چهار بعداز ظهر

شاید باور نکنید ولی سایز پای شما در طول شبانه روز تغییر می‌کند، این سایز در صبح کمترین و در عصر بیشترین مقدار را دارد. به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند خرید کفش را در ساعات بعدازظهر که پاها در بزرگ ترین حالت خود قرار دارند انجام دهید تا بعدا کفش شما تنگ نباشد.

چند روش برای تشخیص راحتی کفش هنگام خرید

روش دو و نیم سانتی

این روش مخصوص کفش‌های پاشنه بلند کلاسیک است. در این روش وقتی همگام خرید کفش خود را پوشیده اید باید بتوانید پاشنه پای خود را به مقدار دو و نیم سانت از کفی داخل کفش جدا کنید بدون این که پا از کفش خارج شود. اگر این کار ممکن نبود کفش حتما پای شما را خواهد زد.

چند روش برای تشخیص راحتی کفش هنگام خرید

روش انگشت شست

کفش راحت کفشی است که بین نوک انگشت بزرگ پا و داخل نوک کفش به اندازه یک انگشت شست دست فاصله وجود داشته باشد تا انگشتان پا بتوانند آزاد حرکت کنند. شما زمانی که کفش را امتحان می‌کنید با فرو کردن انگشت شست دستتان داخل پنجه پا می‌توانید این نکته را آزمایش کنید و اگر این فاصله وجود نداشت کفش را نخرید.

مطالب مرتبط:

۱- چطور کفش زنانه راحت  بخریم؟

۲- ۷ مدل برتر کفش زنانه ایتالیایی

۳- چطور بوت ساق کوتاه بپوشید

۴- ۱۵ مدل کیف بند دار مشکی زنانه از برندهای مشهور

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما

طاهره در تاریخ 16 می 2017

سلام.واییی خیلی ممنون . من هرموقع کفش میخرم پام زخمی میشه خیلی مطلب خوبی بود .مممممنون بابت راهنماییتون

رقیه در تاریخ 16 می 2017

جالب بود و اموزنده . ممنونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :