۱۲ نکته طلایی و مهم برای انتخاب لباس عروس

در میان تمام وقت‌گذرانی‌هایی که برای خرید یک لباس در مراکز خرید متنوع انجام می‌دهید و قسمت اعظمی‌از زمان و انرژی‌تان را به آن اختصاص می‌دهید، قبول کنید که خرید لباس عروس جایگاه ویژه‌ای دارد. این لباس، لباسی است که در مهم‌ترین شب زندگی‌تان به تن دارید، با آن می‌خواهید تمامی‌ توجهات را معطوف خود سازید. این اتفاق رویایی تنها یک بار در زندگی هر فردی رخ می‌دهد، پس اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت. با «چی بپوشم» همراه باشید.

جای هیچ شک و شبهه‌ای نیست که دغدغه انتخاب لباس عروس از فردای نامزدی شروع می‌شود. و برای بسیاری از خانم‌ها لباس عروس پر هزینه‌ترین لباسی است که در تمام عمرشان به تن کرده‌اند. در اینجا می‌خواهیم نکاتی در مورد انتخاب لباس عروس را به شما معرفی کنیم.

این مقاله را بخوانید و بهترین انتخاب را داشته باشید:

 

تا می‌توانید قبل از خرید لباس عروس تحقیق و بررسی کنید

به محض اینکه وارد یک مغازه لباس عروس‌ فروشی می‌شوید بدون شک ایده‌های بسیاری برای انتخاب بهترین‌ها در ذهنتان شکل می‌گیرد، اما جستجوی خود را فقط معطوف به یک فروشگاه نکنید، به مغازه‌ها و مزون‌های بیشتری بروید، ژونال‌های زیادی را ببینید، در اینترنت به جستجو بپردازید. بگذارید از میان نمونه‌های متعدد ایده اصلی در ذهن شما شکل گیرد.

12 نکته طلایی و مهم برای انتخاب لباس عروس

بودجه خود را برای خرید لباس عروسی تعیین کنید

تعیین‌ کردن آستانه مشخصی برای خرید لباس عروس باعث می‌شود انسجام فکری بیشتری برای انتخاب لباس‌تان داشته باشید و از حد تعیین شده برای خرید لباس فراتر نروید. این بهترین روش است. انتخاب‌های خود را محدود کنید و وقت خود را بیش از این برای بررسی لباس‌هایی که استطاعت خرید آن را ندارید، نکنید. بازه مشخصی از بودجه خود را برای خرید لباس در نظر بگیرید و تنها در همان محدوده قیمت دست به انتخاب بزنید.

12 نکته طلایی و مهم برای انتخاب لباس عروس

برای انتخاب لباس عروس هر چه زودتر دست به کار شوید

از آنجا لباس عروس مهم‌ترین شاخصه یک مراسم ازدواج است، لذا این انتخاب اهمیت ویژه‌ای دارد. انتخاب، خرید، و در بعضی مواقع دوخت لباس عروس مناسب، به خودی خود پروسه‌ای زمان بر است. پس زمان را از دست ندهید و تصمیم خود را هر چه سریع‌تر در این مورد بگیرید.

12 نکته طلایی و مهم برای انتخاب لباس عروس

 

تخفیف بگیرید

معمولاً در فروشگاه‌های لباس عروس‌ به لباس‌هایی بر می‌خورید که چون قبلاً مورد استفاده قرار گرفته‌اند، از قیمت کمتری برخوردارند.. این دست لباس‌ها می‌توانند هم به لحاظ صرفه اقتصادی و هم به لحاظ زیبایی و ظرافت، انتخاب‌های خوبی باشند.

12 نکته طلایی و مهم برای انتخاب لباس عروس

زمان‌بندی مناسبی برای خرید لباس عروس داشته باشید

زمانی که با یک فروشنده لباس عروس یا یک مزون‌دار عروس قرار ملاقات می‌گذارید هر چه زودتر در این قرار شرکت کنید و زمان را از دست ندهید. وقت‌شناسی شما در این‌گونه قرار‌ها سبب می‌شود تا آن‌ها به شما ارزش نهاده و توجه و تمرکز ویژه‌ی خود را معطوف خواست و نظر شما کنند و مشاوره‌های با ارزشی را در اختیارتان قرار دهند.

12 نکته طلایی و مهم برای انتخاب لباس عروس

لباس زیر مناسب بپوشید

انتخاب یک لباس زیر خوب با سایز مناسب نقش مهمی‌ در مشخص کردن خط کمر دارد. اگر از لباس زیر مناسب استفاده کنید، لباس عروس بر‌اندام شما خوش‌فرم‌تر خواهد بود. خرید سینه‌ بند مناسب یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که حتماً باید قبل از پوشیدن لباس عروس انجام شود. برای اطمینان به خرید یک سینه‌ بند اکتفا نکرده و ترجیحاً دو مورد تهیه کنید.

12 نکته طلایی و مهم برای انتخاب لباس عروس

استایل کلی لباس عروس خود را انتخاب کنید

به فکر این نباشید که امسال چه نوع لباس عروسی مد روز است. بلکه توجه خود را بر روی این نکته متمرکز سازید که کدام استایل لباس عروس برای ‌اندام شما مناسب‌تر است. ترجیحاً تمرکز خود را بر روی مدل لباس‌هایی بگذارید که شما را زیبا‌تر و باشکوه‌تر نشان می‌دهند. به طور مثال لباس‌های مدل A-Line برای هر نوع ‌اندامی‌ متناسب هستند. اما لباس‌های پرنسسی شکل برای عروس‌های ریز نقش و کوتاه قامت اصلاً انتخاب مناسبی نیستند. مدل لباس‌های پری دریایی و شیپوری، بیشتر برای بزرگ‌تر جلوه دادن قسمت‌های پهلو و باسن مناسب هستند و اگر خط کمر در اینگونه لباس‌ها پایبن‌تر دوخته شوند، قسمت بالاتنه باریک‌تر نشان داده می‌شود و جلوه زیباتری خواهد داشت.

12 نکته طلایی و مهم برای انتخاب لباس عروس

روشن فکر و واقع‌گرا باشید

هرچقدر هم که از انتخاب لباس عروس خود مطمئن هستید و با پوشیدن آن حس خوبی به شما دست می‌دهد، اما باز هم از توصیه‌ها و مشورت گرفتن از خیاط مخصوص لباس عروس و فروشنده مزون بی‌نیاز نیستید. شاید انتخاب‌های آنان چندان دلچسب شما نباشد، اما با این حال باز هم این شانس را به خود بدهید و امتحانش کنید. شاید بعضی از لباس‌ها بر روی جارختی چنگی به دل نزند اما همین که آن را می‌پوشید، جلوه دیگری برای شما دارد.

12 نکته طلایی و مهم برای انتخاب لباس عروس

 

رسم و رسومات معمول، فصل برگزاری مراسم عروسی و محل برگزاری جشن را برای انتخاب لباس‌تان در نظر بگیرید

در انتخاب لباس عروس، علاوه بر در نظر گرفتن تناسب لباس و‌اندام‌تان به فاکتورهای دیگری نیز باید توجه کنید. موقعیت برگزاری مراسم و نوع مهمانان دعوت شده به این مراسم از نکات دیگری است که می‌بایست آن را در نظر بگیرید.

  • برای مراسم رسمی ‌بهتر است از مدل لباس عروس بلند همراه با دنباله استفاده کنید. برای شرکت در مهمانی‌های غیر‌ رسمی‌ لباس‌هایی با دامن کوتاه (تا بالای زانو) انتخاب مناسبی خواهند بود.
  • آیا مراسم ازدواج شما به شکل سنتی برگزار می‌شود؟ در همه جهان سبک خاصی برای برگزاری این روز بخصوص وجود دارد. فرهنگ‌های غربی معمولاً همان لباس سپید را برای عروس می‌پسندند. در چین لباس قرمز رنگی به نام کیپائو را بر تن عروس می‌کنند. در کشور هندوستان لباس ساری، و لباس هانبوک در کشور کره برای این روز استفاده می‌شود.
  • مراسم ازدواج شما در چه فصلی از سال برگزار می‌گردد؟ اگر فصل تابستان را برای برگزاری مراسم عروسی خودتان انتخاب کرده‌اید، بهتر است از لباس‌هایی استفاده کنید که جنس پارچه آن‌ها نازک و سبک است تا دیگر احساس گرما و لزج بودن به شما دست نمی‌دهد. برای فصل زمستان نیز استفاده از پارچه‌های مخمل و ساتن انتخاب‌های مناسبی هستند.

 

از سایز لباس عروس‌تان نترسید

اگر شما معمولاً پیراهن‌های سایز ۱۲ را بر تن می‌کنید، برای لباس عروس باید سایز ۱۶ را انتخاب کنید. این بدان معنی نیست که شما اضافه وزن پیدا کرده‌اید. بلکه معمولاً لباس عروس سایز بزرگتری دارد.

12 نکته طلایی و مهم برای انتخاب لباس عروس

اعتماد به نفستان را افزایش دهید

قرار گرفتن در جمع‌های دخترانه و زنانه و مشورت گرفتن از آن‌ها، بهترین گزینه برای بالا بردن اعتماد به نفس‌تان در روز عروسی است. سعی کنید چند روز قبل از شروع مراسم عروسی در این جمع‌ها قرار بگیرید.

 

از زیورآلات استفاده کنید

استفاده از تاج، تور عروسی، گردنبند و دستبند، جلوه‌ی خاصی برای شما در روز عروسی ایجاد می‌کند. البته نباید در استفاده از این وسایل اغراق کرد.

 

مطالب مرتبط:

۱- جدیدترین مدل‌های شیک لباس عروس

۲- همه چیز درباره دنباله لباس عروس

۳- نکاتی درباره انتخاب لباس‌ عروس کوتاه

۴- نکاتی که قبل از انتخاب لباس عروس دم ماهی باید بدانید

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

شیوا در تاریخ 30 آوریل 2017

مرسی عالی بودش ممنونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :