نکاتی برای انتخاب لباس مردانه مخصوص تابستان

تابستان، برای شما یادآور چیست؟ حتماً گرما و عرق کردن زیر آفتاب سوزان؛ اما تا به حال فکر کرده‌اید که می‌توانید از تابستان به عنوان یک فرصت برای بهتر لباس پوشیدن و جذاب دیده شدن حداقل برای سه ماه متوالی استفاده کنید. بعد از تابستان دیگر شما فرصت اندکی برای استفاده از لباس‌هایی که مخصوص فصل گرما و تابستان هستند خواهید داشت. لباس پوشیدن در هر فصلی اصول و قواعد خاص خودش را دارد؛ اما تابستان کمی متفاوت‌تر از ماه‌های دیگر است. در این فصل علاوه بر نوع لباس‌ها باید به رنگ و جنس پارچه‌ها هم دقت کنید تا گرما بیش از حد طاقت شما را تنگ نکند. پارچه‌هایی که برای تابستان خودتان باید انتخاب کنید، پنبه‌ای، دارای منافذ عبور هوا(کورتکسی) و کتان می‌توانند باشند. همچنین در انتخاب رنگ سعی کنید، رنگ روشن و خنثی انتخاب کنید. بعد از این مراحل، نوبت به انتخاب کردن لباس خواهد رسید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که در تابستان چه لباس‌هایی می‌توانید بپوشید که خاص و جذاب باشید. ده راه‌ حل ساده اما کاربردی را یاد خواهید گرفت. همراه «چی بپوشم» باشید.

ad banner

برخی از لباس‌هایی که به شما خواهیم گفت مخصوص رده‌های سنی خاصی هستند پس سعی کنید، مطالب مربوط به خودتان را عملی کنید و دیگر مطالب را فقط یاد بگیرید:

ساحلی بپوشید

این استایل مخصوص نوجوانان و شاید کودکان باشد هر چند بسیار دوست داشتیم که می‌توانستیم به دوران کودکی برگردیم و شانس پوشیدن این لباس‌ها را دوباره داشتیم. برای کودکان خودتان لباس‌هایی که معمولاً برای ساحل مناسب هستند، در فصل تابستان خریداری کنید. کسی نگفته است که این لباس‌ها فقط روی شن مناسب و خوب هستند. کودکان شما می‌توانند در این سنین آزادانه هر لباسی که دوست دارند در خیابان به تن داشته باشند. این فرصت را از آن‌ها نگیرید.

شلوارک برای مردان

شلوارک، فقط برای پسربچه‌ها نیست. شما هم حالا که نمی‌توانید در بیرون از خانه شلوارک به تن کنید، در خانه انواع اقسام اشکال شلوارک‌ها را انتخاب کنید و بپوشید. شلوارک‌ها در سال‌های گذشته پیشرفت‌های زیادی در طرح و جنس پارچه داشته‌اند. اگر شلوارک ورزشی دارید، می‌توانید در سفرهای خارجی از آن به عنوان لباسی در تابستان و گشت‌وگذار استفاده کنید. مسلماً در داخل کشور نمی‌توانید از شلوارک استفاده زیادی داشته باشید.

تابستانی

پیراهن آستین‌کوتاه

برای کسانی که دوست دارند پیراهن‌های کلاسیک بپوشند اما هوای گرم تابستان، اجازه پوشیدن این پیراهن‌ها را به آن‌ها نمی‌دهد، دو راه‌حل وجود دارد. انتخاب پیراهن کلاسیک با آستین‌های کوتاه یا خریدن پیراهنی با آستین‌بلند و کلاسیک و تا زدن آستین‌ها. گزینه اول پیشنهاد بهتری برای شما است. پیراهن‌های آستین‌کوتاه کلاسیک و کمی شاید کژوال باشند اما با استفاده از برخی افزودنی‌های دیگر به استایلتان می‌توانید آن را به سمت کلاسیک بودن پیش ببرید. همانند کفش و شلوار کلاسیک یا رنگ کلاسیک. برای ترکیب کردن پیراهن با دیگر لباس‌هایتان از قواعد پیراهن‌های آستین‌بلند پیروی کنید.

پارچه‌های منفذ دار انتخاب کنید

با اینکه تابستان گرم و جذاب است اما عرق کردن اصلاً جذاب نیست. در فصل‌های گرم سال، باید سعی کنید روند انتخاب لباس خودتان را به سمتی پیش ببرید که هوای بیشتری بین بدن شما و لباس در جریان باشد. برای این کار می‌توانید از الیاف نخی، کتان و ترکیب این دو استفاده کنید. به هیچ‌وجه از پلاستیک در لباس‌های تابستانی خودتان استفاده نکنید. پارچه‌های بدون منفذ عرق شما را در داخل لباس نگه خواهند داشت و باعث آسیب‌های پوستی و همچنین بوی نامطبوع خواهند شد.

تابستانی

مثل یک حرفه‌ای تی‌شرت بپوشید

تی‌شرت پوشیدن به این راحتی‌ها که فکر می‌کنید نیست. تی‌شرت پوشیدن هم قواعد و قانون‌های خاص خودش را دارد. برای اینکه بیشتر با این قوانین آشنا شوید می‌توانید به مقالات مربوط به تی‌شرت در مجله لباس چی بپوشم مراجعه کنید؛ اما برای یک راهنمایی کوچک به شما پیشنهاد می‌دهیم اگر صورت‌های کشیده‌ای دارید می‌توانید از یقه‌های گرد استفاده کنید تا صورتتان کمی گردتر به نظر آید و اگر صورت گردی دارید می‌توانید با استفاده از یقه‌های هفت، کمی زاویه به صورت خودتان ببخشید. رنگ‌های تی‌شرت را برای تابستان عمدتاً باید سفید و خنثی انتخاب کنید تا گرما شما را اذیت نکند. می‌توانید تی‌شرت را با پیراهن کتان و پارچه‌ای ترکیب کنید و استایل کژوال خوبی درست کنید.

رنگ لباس‌های خودتان را به‌روزرسانی کنید

شما پنل خورشیدی نیستید که همه اشعه‌ی خورشید را به خودتان جذب کنید. برای منعکس کردن نور و گرمای تابستان باید لباس‌های روشن به تن کنید. در پوشیدن رنگ روشن اغراق نکنید (زرد خیلی روشن، فسفری زننده و.). صادقانه باید به شما بگوییم که رگ سفید تنها رنگی است که می‌تواند در تابستان شما را در مقابل آفتاب سوزان بیمه کند. اگر تصمیم گرفته آید یک دست سفیدپوش شوید، کمی در مورد نحوه ست کردن لباس‌های سفید در مجله چی بپوشم بخوانید.

تابستانی

مهره پیراهن پولو را در بازی تابستانی جلوتر ببرید

پیراهن‌های پولو تطبیق‌پذیری بالایی دارند. تطبیق‌پذیری چیست؟ تطبیق‌پذیری عاملی است که باعث می‌شود شما بتوانید این پیراهن‌ها را به جز کراوات با دیگر لباس‌هایتان ست کنید. خوشبختانه رنگ‌های مختلفی از پیراهن‌های پولو وجود دارد که می‌توانید آزادانه از آن‌ها انتخاب کنید.

کفش‌های لوفر روشن بپوشید

در مورد کفش بسیار بیشتر از یک پاراگرافی که می‌خواهیم صحبت کنیم گفته‌ایم و اگر شما از کسانی باشید که پیگیر مقالات ما بوده باشید تا به حال یکی از حرفه‌ای‌ترین افرادی شده اید که می‌توانید به راحتی کفشی برای تابستان، بر اساس جنس و رنگ کفش انتخاب کنید. برای سایر دوستان باید بگوییم که شما در این فصل می‌توانید کفش لوفری از جنس چرم یا جیر خریداری کنید و رنگ آن را چون لباس‌هایتان روشن است، می‌توانید روشن انتخاب کنید.

تابستانی

پیراهن رکابی(مخصوص ساحل)

برای دوستداران ساحل و دریا، پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید در تابستان که یکی از مقاصد گردشگری شما کنار ساحل است، پیراهن رکابی به همراه پیراهن کنفی و پارچه‌ای بپوشید. پوشیدن رکابی فقط در مکان‌های خاص قابل‌قبول است.

کت تابستانی نازک برای استایل کلاسیک

تابستان فصل استراحت و تفریح است اما گاهی لازم است که لباس‌هایی رسمی به تن کنید. بهترین کار برای رسمی شدن و عرق نکردن در گرمای تابستان، استفاده از یک تی‌شرت سفید پولو زیر کت نازک مخصوص تابستان به همراه بقیه لباس‌های رسمی است. اگر نگران تی‌شرت خودتان هستید می‌توانید دکمه‌های جلو کت را دکمه کنید تا کسی نفهمد شما تی‌شرت پولو پوشیده آید.

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :