پردیس بختیاری در
0

«جورجو آرمانی» فشن اواردز ۲۰۱۹ را از آن خود کرد!

«جورجو آرمانی» فشن اواردز ۲۰۱۹ را از آن خود کرد!

جورجو آرمانی «Giorgio Armani» طراح لباس سرشناس ایتالیایی است که بیشتر به خاطر طراحی پوشاک مردانه شناخته شده است. او شرکت خود، آرمانی، را در سال ۱۹۷۴ بنیان گذاشت و در آستانه قرن بیست و یکم به‌ عنوان موفق‌ترین طراح از ایتالیا فراتر رفت.

در سال ۲۰۰۰ مجله فوربز جورجو آرمانی را به عنوان موفق‌ترین طراح دنیا معرفی کرد، در سال ۲۰۰۱ این مجله او را در لیست اعضای جدید مد و در ردیف نوزدهم قرار داد و حال در سال ۲۰۱۹ او فشن آواردز را به عنوان تاثیرگذارترین فرد در صنعت مد و فشن، از آن خود کرد. جورجو آرمانی به دلیل کمک هایی که به صنعت مد جهان کرد و به خاطر خلاقیت و نگاه تازه ای که به دنیای مد و فشن داشت، برای دریافت این جایزه انتخاب شد.

او که در راس گروه های آرمانی قرار دارد، رشد برند آرمانی را از ابتدا تا زمانی که تبدیل به یکی از لوکس ترین برندهای جهان شد، مشاهده کرد. فلسفه او در فشن، نگاهش به استایل و توانایی کارآفرینی او دلیل موفقیت های شرکت های آرمانی شامل جورجو آرمان، امپوریو آرمانی و آرمانی اکسچینج بود.

کارولین راش، مدیر اجرایی فشن اواردز می گوید: «ما از این که این جایزه را به جورجو آرمانی داده ایم، بسیار خوشنودیم زیرا که او لایقش بود. او با فعالیتی بیش از ۴ دهه، کمک های زیادی به صنعت مد و فشن کرده است. نگاهی که او به مد دارد هیچگاه قدیمی و کهنه نمی شود. او راهی را در پیش گرفته که الگوی بسیاری از طرح های دیگر شده است.»

آرمانی پس از فعالیت مختصری در پزشکی و عکاسی، تنها بر حسب اتفاق وارد صنعت مد شد. او پس از خدمت نظام وظیفه، در فروشگاه بزرگ لاریناسکنت در میلان آغاز به ‌کار کرد. آرمانی در سال ۱۹۴۶ به عنوان طراح در شرکت پوشاک مردانه نینو کروتی هیتمن استخدام شد. او در سال ۱۹۷۴ نخستین مارک لباس مردانه و یک سال بعد اولین مجموعه لباس زنانه‌اش را معرفی کرد. در سال ۱۹۷۵ بود که او تولیدات مربوط به صنعت طراحی لباس با برند «جورجو آرمانی» را عرضه کرد اما تا سال ۱۹۸۰ تقریبا در آمریکا ناشناخته ماند. در همین سال ریچارد گی‌یردر فیلم «ژیگولوی آمریکایی» لباس طراحی شده توسط جورجو آرمانی را پوشید و رفته رفته نگاه ها به سمت برند آرمانی جلب شد. آرمانی همچنین تهیه لباس سریال «جنایتکاران میامی» را نیز به عهده داشت.

او در سال ۱۹۸۱ نخستین سری فروشگاه‌های فروش ارزانتر و بازار بزرگ آرمانی را راه انداخت. در اواخر دهۀ ۱۹۹۰، آرمانی بیش از ۲۰۰ فروشگاه در سرتاسر جهان و در سال ۲۰۰۰ بخش لوازم آرایشی را راه‌اندازی کرد. امروزه شرکت آرمانی شامل ۲۰۰۰ مرکز فروش جهانی با فروش سالیانه بیشتر از یک میلیارد دلار است.

آرمانی برای تبلیغات خود از افراد بسیار معروف در زمینه ی هنر و ورزش استفاده می کند که از جمله آن‌ها می توان به دیوید بکهام، کریستیانو رونالدو از فوتبالیستها و مگان فوکس از بازیگران هالیوود نام برد.

در سال ۲۰۱۰، او اولین هتل خود واقع در برج خلیفه در دبی، با ۱۶۰ اتاق را افتتاح کرد و انتظار می‌رود که به زودی یک هتل دیگر در میلان افتتاح کند.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :