پردیس بختیاری در
0

ترفندهای آرایشی برای پنهان‌کردن لک‌های صورت

ترفندهای آرایشی برای پنهان‌کردن لک‌های صورت

همه ما دوست داریم که پوست مان صاف، شفاف و بدون لک و جوش باشد اما گاهی نمی توانیم صورتی بی عیب و نقص داشته باشیم، در این شرایط باید از ترفندهای آرایشی کمک بگیریم. در ادامه مطلب به شما یاد می دهیم که چگونه به کمک آرایش لک های صورت خود را مخفی کنید.

تمیز کردن پوست

اولین مرحله برای پنهان کردن جوش و لک های صورت، این است که شما پوست تان را خوب تمیز کنید. بنابراین همیشه یک شیرپاک کن به همراه داشته باشید و پس از آن از یک لوسیون مرطوب کننده بدون چربی استفاده کنید تا صورت شما همیشه هیدراته بماند. هیدراته نگه داشتن پوست شما کمک زیادی به یکدستی و شفافی پوست شما می کند.

پرایمر

برای زیرساز اول از همه از یک پرایمر استفاده کنید تا آرایش روی صورت تان دوام داشته باشد. پرایمر را به صورت تان بزنید، ۱ تا ۲ دقیقه صبر کنید سپس به باقی کارتان ادامه دهید. پرایمر صورت شما را نرم و هموار می کند و به آرایش تان ماندگاری بیشتری می دهد.

کرم پودر

کرم پودر را بردارید و به کل صورت تان بزنید. به کمک دست یا اسفنج یک لایه از کرم پودر را روی صورت تان بمالید. از بینی تان آغاز کنید و به سمت گوش تان بروید. دقت کنید که رنگ کرم پودر شما باید هم رنگ پوست صورت تان باشد، نه روشن تر و نه تیره تر. اگر نمی خواهید به پوست تان کرم پودر بزنید، می توانید از کرم BB کمک بگیرید. کرم های BB مانند یک کرم پودر سبک عمل می کنند، علاوه بر آن دارای آنتی اکسیدان و مرطوب کننده قوی برای مراقبت از پوست نیز برخوردارند.

کانسیلر

یک کانسیلر به رنگ هلویی بردارید و آن را روی لکه های صورت تان بکشید. بهترین رنگ برای پنهان کردن لک های سیاه، رنگ هلویی است. فقط حواس تان باشد که آن را با کرم پودرتان مخلوط کنید. البته کانسیلر هلوی تونالیته های مختلفی دارد. اگر پوست روشنی دارید، از رنگ هلویی روشن تر و اگر پوست تیره ای دارید، رنگ هلویی تیره تر را انتخاب کنید.

از کشیدن انگشت یا پدهای آرایشی روی پوست تان خودداری کنید. برای محو کردن آرایش تان کافی است که روی آن قسمت ضربه بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند.

پنکک

حال نوبت آن است که آرایش صورت تان را تثبیت کنید. برای این منظور از پنکک کمک بگیرید.

اکسسوری

یکی از ترفندهایی که برای پنهان کردن لک های صورت به کمک تان می آید، اکسسوری ها هستند. به عنوان مثال اگر بیرون از خانه هستید و می خواهید جوش های روی پیشانی تان را پنهان کنید، می توانید یک کلاه بگذارید. از آنجا که کلاه روی صورت شما سایه می اندازد، لک های صورت شما نیز زیر نور آفتاب به چشم نخواهد آمد.

انداختن گوشواره های بزرگ نیز می تواند توجهات را به سمت گوش های شما جلب کند و از تیرگی های پوست شما بکاهد. حتی اگر اکسسوری مناسبی برای این کار پیدا نکردید، می توانید موهایتان را روی صورت تان بیاورید تا لک ها را بپوشاند.

ترفند دیگری که می توانید به کار ببرید این است که روی چشم هایتان تمرکز کنید. با کشیدن یک خط چشم و زدن ریمل، چشم های اطرافیان به سمت چشم های شما جلب شده و تمرکز را از جوش ها به سمت چشم های شما منحرف می کند. حتی می توانید با کمی برق لب هم توجهات را به سمت لبان تان بکشانید.

 

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :