نحوه ست کردن شلوار جین فاق بلند با لباس‌ ها

تغییر در اندازه، فرم و بلندی شلوار موجب می‌شود که شلوارها در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی ارائه شوند. برخی مدل‌های شلوار با اسم خاص خود مانند شلوار فاق بلند یا شلوار دمپا گشاد نام برده می‌شوند. شلوار جین فاق بلند یک انتخاب عالی و مناسب خواهد بود اگر دقیقا اندازه باشد و مدلی که فرم اندام شما را به بهترین وجه نمایش دهد انتخاب شود. شلوار جین فاق بلند را چطور بپوشیم و با لباس ها ست کنیم؟ با چی بپوشم همراه باشید.

شلوار جین امروزه از لباس‌های اساسی هر شخصی به شمار می‌رود که ست کردن و ترکیب درست آن اهمیت زیادی دارد. به خصوص اگر این شلوار را برای مقصدی غیر از بیرون از خانه مثل مهمانی یا دورهمی دوستانه بپوشید انتخاب بلوز و تاپ درست برای پوشیدن با این شلوار ممکن است کمی چالش برانگیز باشد. شلوارهای فاق بلند این روزها مد روز و مورد علاقه خانم‌ها هستند، اما آن‌ها را با چه لباسی باید بپوشیم؟

اولین قدم در انتخاب یک شلوار جین زنانه (Jean) مشخص کردن طول مناسب برای فاق شلوار است. فاق در راحتی و فیت بودن شلوار اهمیت زیادی دارد و نقش مهمی در استایل شلوار نیز ایفا می کند. فاق ها اندازه های مختلفی دارند که بر اساس اندازه به آن‌ها فاق بلند متوسط یا کوتاه می‌گویند. فاق کوتاه برای خانم‌هایی که کمر باریک و پایین تنه پرتری دارند مناسب‌تر است و فاق بلند برای خانم‌های با قد کوتاه‌تر که اندام لاغری دارند و یا شکم برجسته‌ای دارند توصیه می‌شود.

شلوارهای جین فاق بلند همانطور که می‌دانید چند فصلی است که دوباره محبوب شده‌اند. لازم نیست که حتما لاغر و قد بلند باشید که بتوانید این مدل شلوارها را بپوشید. این شلوارها بسیار تطبیق‌پذیر هستند و با هر استایلی هماهنگ می‌شوند. بهترین راه برای داشتن یک شلوار جین فاق بلند این است که بر طبق فرم اندام خود خرید کنید. در اینجا ما به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است هنگام خرید شلوار جین فاق بلند شما را به اشتباه بیندازند.

نحوه ست کردن شلوار جین فاق بلند با لباس‌ ها

شلوار جین فاق بلند مناسب خانم‌های لاغر اندام و کوتاه قد

خبر خوب این است که شلوار جین فاق بلند می‌تواند قد شما را بلندتر از چیزی که هست نشان دهد. شلوارهای تنگ و چسبان هم می‌توانند پاها را کشیده‌تر نشان دهند. دقت داشته باشید که طول فاق شلوار شما نباید خیلی بلند باشد در غیر این صورت بالاتنه شما هم کوتاه‌تر از حد طبیعی به نظر خواهد رسید و آن تاثیری که از پوشیدن شلوار فاق بلند انتظار داشتید را نخواهید دید. همچنین بهتر است شلوار فاق بلند دمپا گشاد نپوشید. زمانی که صحبت از شلوار جین می‌شود، بزرگ‌ترین مشکل مساله قد است؛ اما اگر فرد خیلی هم ظریف باشد، مشکل اندازه نبودن کمر هم به آن اضافه می‌شود. به دنبال شلوارهای تیره رنگ با اندکی چین در جلوی آن باشید تا با این کار کمی خود را قد بلند تر نشان دهید.

شلوار جین فاق بلند مناسب خانم‌هایی که پایین تنه چاقی دارند (اندام گلابی شکل)

خانم‌هایی که پایین تنه چاقی دارند بهتر است ست لباس خود را با شلوار جین فاق بلند و کت تکمیل کنند. انتخاب رنگ تیره برای شلوار جین و رنگ‌های روشن برای بلوز و شومیزی که می‌پوشید هم می‌تواند توجه را از چاقی پایین تنه منحرف کند. استفاده از کمربندهای عریض هم به شما توصیه می‌شود. دقت داشته باشید که جیب‌های روی شلوار جین باید دوخت ساده‌ای داشته باشند و زیاد جلب توجه نکنند.

شلوار جین فاق بلند مناسب خانم‌های قد بلند

خانم‌های قد بلند به راحتی می‌توانند از انواع شلوار جین فاق بلند استفاده کنند و محدودیتی برای انتخاب مدل‌ آن نخواهند داشت.  برای زنان قد بلند، یافتن یک شلوار جین که فاصله بین مچ پا تا بالای ران را زشت نشان ندهد، بدون رفتن به یک فروشگاه خاص دشوار است. کارشناسان ما شلوارهایی را پیشنهاد می‌دهند که خیلی بلند بوده و چین‌های بالای آن عمداً کمتر باشند.

شلوار جین فاق بلند مناسب خانم‌هایی که بالاتنه چاقی دارند (اندام سیبی شکل)

اگر بالاتنه چاقی دارید هر چقدر طول فاق شلوار شما بلندتر باشد در کشیده‌تر نشان دادن پاهای شما و خوش اندام تر شدن شما تاثیر بیشتری خواهد داشت.

  • پوشیدن شلوار فاق بلند چه تاثیری دارد اگر بلوز یا پلیور شما روی لباستان بیافتد؟ برای افزایش تاثیر شلوارهای فاق بلند بهتر است بلوز خود را داخل شلوار قرار دهید. همچنین بهتر است با شلوار فاق بلند بلوزهای رافل و چین دار نپوشید.
  • شلوار فاق بلند را با کت‌های بلند بپوشید.
  • جنس شلوار فاق بلند نباید از پارچه‌های براق باشد.
  • قد شلوار جین فاق بلند باید کاملا مناسب باشد و دقیق کوتاه شده باشد.
  • شلوار جین فاق بلند تنگ و چسبان را با کفش‌های تخت ست کنید. این درحالی است که شلوار جین فاق بلند دمپا گشاد با کفش پاشنه بلند هماهنگی بیشتری دارد.

نحوه ست کردن شلوار جین فاق بلند با لباس‌ ها

شلوار جین فاق بلند را با چه لباس هایی بپوشیم؟

شلوار جین فاق بلند و تاپ کوتاه

تاپ‌های خود را با شلوارهای فاق بلند بپوشید و ظاهر خود را با صندل یا کفش پاشنه بلند، کامل کنید که سبب بلندتر دیده شدن پاهای شما خواهد شد. همچنین این تاپ و شلوار جین را می‌توانید با بلیزرهای بلندی که دوخت و مدل مردانه دارند تکمیل کنید.

نحوه ست کردن شلوار جین فاق بلند با لباس‌ ها

شلوار جین فاق بلند و شومیز

شلوارهای جین فاق بلند برای مشخص‌تر کردن کمر و باریک‌تر نشان دادن آن کاملا مناسب هستند. اگر دوست دارید با شلوار جین فاق بلند خود شومیز بپوشید بهتر است شومیز یا بلوز خود را داخل شلوار قرار دهید تا قسمت کمر شلوار زیر بلوز شما پنهان نشود.

شلوار جین فاق بلند و تی شرت راه راه

تی شر‌ت‌های راه راه که به راه راه برتون هم معروف هستند قطعه‌ای کلاسیک و شیک محسوب می‌شوند و برای همراه شدن با شلوار جین فاق بلند کاملا ایده‌آل هستند. برای اینکه پوشش شما منحصر به فرد شود، تی شرتی با جزئیات و طرح‌های خاص انتخاب کنید؛ همانند تی شرت‌های برش‌دار یا تی شرت‌هایی با طرح‌های چاپی و سنتی. هر خانمی تعدادی تی شرت ساده برای ست کردن با لباس‌های دیگر در کمد خود دارد. تی شرت‌های زنانه ساده، بدون طرح بوده و یک رنگ هستند؛ همچنین با هر لباسی به راحتی ترکیب می‌شوند. ترجیحاً از رنگ‌های خنثی، همانند سیاه، سفید یا خاکستری یا رنگ‌هایی با زمینه‌ی قهوه‌ای یا زیتونی برای پوشیدن با شلوار جین فاق بلند خود استفاده کنید.

جین روی جین

اگرچه می‌توان جین را با جین ست کرد اما هرگز، سراغ استفاده از دو رنگ یکسان جین در استایل خودتان نروید!

 

مطالب مرتبط:

۱- کفش مناسب برای شلوار جین زنانه

۲- روش پوشیدن شلوار جین زنانه سفید

۳- مشکلات خرید شلوار جین زنانه چیست؟

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :