المیرا فلاحیان در
33,665

یلدا چی بپوشم؟ خوشپوشی به وقت بلندترین شب سال

یلدا چی بپوشم؟ خوشپوشی به وقت بلندترین شب سال

شب یلدا یکی از مهمترین و دوست‌داشتنی‌ترین شب‌های ما ایرانیان است. رسمی که از گذشتگانمان برای ما به یادگار مانده و در آن، بلندترین شب سال را در کنار خانواده و دوستان جشن می‌گیریم. وقتی صحبت از چنین جشن‌ها و دورهمی‌هایی می‌شود، پای جمله همیشگی خانم‌ها نیز به میان کشیده می‌کشد: «چی بپوشم؟». از آنجا که شب یلدا هم آغاز فصل زمستان است و هم یادآور میوه‌هایی مثل هندوانه و لبو، به‌راحتی می‌توان تم‌های مختلفی به لباس‌های این مناسبت داد. پس با ما همراه باشید تا چند نمونه از این لباس‌ها را ببینید.

استایل شب یلدا

تم هندوانه‌ای

یکی از مهمترین خوراکی‌های شب یلدا که رنگ‌های زیبایی دارد، هندوانه است. اگر در لباس پوشیدن، اهل ریسک کردن هستید، می‌توانید پیراهن‌های کوتاه یا دامن بلندی با طرح هندوانه‌ای بخرید؛ البته لازم نیست که حتما شکل هندوانه در لباس موجود باشد، همینکه طرح‌های کوچک مشکی در زمینه قرمز و سبز باشد، یادآور هندوانه است.

از آنجا که این نوع لباسها طرحی شلوغ دارند، بهتر است که از اکسسوری‌های زیاد اجتناب کنید.

 

استایل رنگی (قرمز و سبز و مشکی)

اگر به لباس با طرح هندوانه علاقه ندارید، می‌توانید تنها از رنگ‌های این میوه الهام بگیرید و لباس‌هایتان را با آن‌ها ست کنید؛ مثلا بلوز سبز با دامن قرمز یا برعکس؛ یا کت سبزرنگ با سارافون قرمز که می‌توانید اکسسوری‌های مشکی مثل کیف، کفش و کمربند را نیز به این استایل‌ها اضافه کنید. یادتان باشد که بهتر است در استایل خود بیشتر از رنگ قرمز از رنگ سبز استفاده کنید، زیرا رنگ قرمز بیشتر به چشم می‌آید و با در اختیار داشتن مساحتی کمتر نیز کار خود را انجام می‌دهد.

یکی از نکات جالب درمورد این استایل، این است که برخی از لباس‌های محلی و قومی نیز شامل چنین رنگ‌هایی هستند.

بهترین اکسسوری‌ها برای چنین استایلی، استفاده از آیتم‌هایی مثل هدبند یا ساق‌دست یا پاپوش بافتنی رنگی است.

استایلی با یکی از رنگ‌های قرمز یا سبز

اگر به استایل‌های رنگی رنگی که شامل بیش از یک یا دو رنگ هستند، علاقه‌ای ندارید، می‌توانید هرکدام از این رنگ‌های شاد را انتخاب کرده و استایلتان را بر مبنای آن بسازید؛ مثلا کت‌وشلوار قرمز رنگ یا بلوز و شلوار سبز. البته این نکته را هم به یاد داشته باشید که بهتر است تمام استایلتان را از سر تا پا از یک رنگ انتخاب نکنید، زیرا ممکن است چندان جالب به نظر نیاید (مخصوصا اگر نمی‌خواهید مستقیما مورد توجه جمع قرار بگیرید)؛ مثلا آیتم‌هایی مثل بلوز، شال، کیف یا کفشتان را از رنگ‌هایی مثل سفید و سیاه که تعدیل کننده هستند، انتخاب کنید و یا اینکه می‌توانید از توناژهای مختلف یک رنگ در لباس‌هایتان استفاده کنید تا استایلتان سایه دار شده و از یک بعدی بودن دربیاید.

شما می‌توانید اکسسوری‌های خود را نیز با این استایل ست کنید؛ مثلا از گردنبند یا گوشواره با طرح انار یا هندوانه استفاده کنید.

استایل کلاسیک و ساده

اگر درکل علاقه‌ای به انتخاب تم مخصوص شب یلدا ندارید و نمی‌خواهید همرنگ مراسم شوید و استایلی ساده اما شیک را ترجیح می‌دهید، بهترین انتخاب برای شما همراه شدن با استایل‌های زمستانی است؛ یعنی پوشیدنه بافت‌هایی به رنگ‌های پالت زمستانی، مثل خاکستری، طوسی، بورگاندی (قرمز- قهوه‌ای)، قهوه‌ای و…

درضمن دستتان نیز برای انتخاب نوع پوشش باز است؛ مثلا می‌توانید بلوز بافت اورسایز را همراه با دامن کوتاه بپوشید یا پیراهن بافت بلندی انتخاب کنید یا اینکه بلوز و شلوار را برای مراسم انتخاب کنید. انتخاب نوع پوشش نیز علاوه بر سلیقه شما به میزان رسمی یا خودمانی بودن مراسم بستگی دارد.

در صورت انتخاب این نوع استایل بهتر است که از اکسسوری‌های کمتری استفاده کنید و درصورت علاقه، اکسسوری‌های مینیمالی مثل ساعت شیک یا حلقه ساده را انتخاب کنید.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :