لباس کار زنانه

در دنیای امروز، هر شغلی در هر محیط کاری نیاز به یک پوششی خاص هستند. بعضی از این لباس کار عمومی و بعضی تخصصی تر می باشند. اگر شما در یک دفتر کار کرده باشید یا در یک جلسه شرکت کرده باشید، حتما با این چالش بزرگ لباس پوشیدن مواجه شده اید.

امروزه، لباس های تجاری بیشتر از هر زمان دیگری گیج کننده تر می باشند و ایجاد یک تعادل کامل بین حرفه ای بودن و راحت بودن می تواند مشکل باشد. در این مقاله ما شما را برای خرید لباس کار شیک و زنانه راهنمایی خواهیم کرد.

لباس کار زنانه

از کت و شلوارهای رسمی گرفته تا طرح دار، تنوع های زیادی دارند. در این بین لباس کار زنانه اهمیت بالایی دارد. در کشور ما بیشتر زنان در بخش های اداری مشغول به کار می باشند. تعدادی از آنان جز کادر پزشکی می باشند که لباس های مخصوص خود را دارند.

لباس کار چیست

هنگام شروع یک کار جدید، این جمله می تواند شما را پر از استرس کند که لباس کار زنانه و شیک دقیقا چه می باشد؟ در هنگام خرید لباس کار شما باید دقت زیادی را به خرج دهید، چون اگر نامناسب باشد باعث ناامیدی، سردرگمی و نگرانی شما خواهد شد. در بعضی از محیط های کاری مثل بیمارستان لباس مشخصی دارند که تنوع خاصی در شکل و ظاهر آن ها وجود ندارد، فقش ممکن است کمی در جنس متفاوت باشند.

انواع لباس کار زنانه

امروزه خانم های زیادی در قشرهای مختلف حضور دارند و توانستند جیگاه مناسبی را در کسب و کار پیدا کنند. برای داشتن ظاهری مناسب، لباس کار زنانه و شیک که راحتی، ایمنی و تناسب با محیط کاری داشته باشد بسیار مهم است. اگر بخواهیم از یک دیدگاه متفاوتی نگاه کنیم این می باشد که لباس کار زنانه نشان دهنده تمایز برای حرفه کار و تخصص می باشد. این مهم است که شما چه نوع لباس کاری را می پوشید، همچنین برای خرید لباس کار زنانه باید بدانید که انواع این لباس های کار چه می باشند. اما منظور از خرید لباس کار چیست ؟

انواع لباس کار زنانه در ادامه مطلب آورده شده:

  1. روپوش های پزشکی و پرستاری

روپوش های پزشکی به عنوان یک پوشش اصلی برای پزشکان، پرستاران و جراحان می باشد. علاوه بر آن این لباس یک محافظ در برابر آلودگی، لکه خون و سایر آلودگی های اجتماعی در برابر عفونت ها و مقاربت های بیماران بوده، همچنین بدلیل مقابله با چرک و آلودگی رنگ مانتو از قدیم تا الان سفید می باشد. جنس بکار رفته در تولید این روپوش ها به 3 دسته تقسیم می شود:

  1. تترون(نازک ترین)
  2. ترگال ساده(حد وسط)
  3. ترگال کجراه(ضخیم ترین)

وجود پنبه در الیاف و تار و پور پارچه باعث مقاومت بالای این روپوش ها شده، همچنین وجود پلی استر باعث مقاومت بالا در شست و شو در دمای بالا می باشد که بیشتر پارچه ها در بازارترکیب این دو را در خود دارند.

  1. لباس کار در محیط های کاری زنانه

در محیط های اداری مانند بانک ها یا مدارس، لباس های کار زنانه معمولا در دو نوع: مانتو شلوار و کت و شلوار می باشد که در رنگ و طرح ها مختلفی تولید شده. مانتوهای اداری یک مانتو رسمی و سنگین می باشند که امروزه انواع مختلفی از آن ها تولید می شود. یکی از ویژگی هایی که این مانتوها دارند ازپارچه های بسیار مناسب و بادوام بالا در دوخت استفاده می شود که با هر فصل و آب و هوایی تطبیق دارد. این مانتوها چون همیشه خانم های شاغل از آن ها استفاده می کنند یک مانتو ترند و همیشه رو مد به حساب می آید. اگر بخواهیم پارچه های نخی که در آن استفاده می شود را بگوییم باید به پارچه های زیر اشاره کنیم:

لباس کار زنانه

  • جنس کتان: یکی دیگر از پارچه های مناسب مانتو اداری این نوع پارچه می باشد که در فصل های گرم می توان از این نوع پارچه برای لباس استفاده کرد. پارچه کتان معمولا برای همه نوع مانتو مورد استفاده قرار می گیرد، چون این نوع پارچه هوا را از خود عبور می دهد و مناسب برای فصل بهار و تابستان می باشد.
  • جنس فاستونی: این پارچه یکی از بهترین پارچه هایی می باشد که می توان در دوخت مانتوهای رسمی و اداری در لباس کار زنانه استفاده کرد.این جنس پارچه از پنبه، پشم، پلی استر و ویسکوز تشکیل شده است. اگر بدنبال بهترین پارچه برای خرید لباس کار می گردید می توانم بگویم که این پارچه از بهترین نوع در بین پارچه های دیگر می باشد.
  • جنس کرپ: جنس کرپ جنسی می باشد که همیشه روی مد است و هیچوقت قدیمی نمی شود.
  • جنس ترگال:یکی دیگر از بهترین پارچه ها همین نوع ترگال می باشد. این پارچه رنگ بندی های زیادی دارد اما بهترین آن در مانتوهای اداری مشکی و سرمه ای می باشد که بسیار پر مصرف می باشد.

هنگام خرید لباس کار اگر شما در یک دفتر کار می کنید مهم است که لباس تجاری مناسبی پیدا کنید که به شما احساس راحتی و اعتماد به نفس دهد. دقت داشته باشید  لباسی که در محل کار می پوشید راهی برای نشان دادن حرفه ای بودن شما می باشد. شما می توانید در پاکان صنعت انواع لباس کار تبلیغاتی را مشاهده کنید. اما لباس کار تبلیغاتی چیست ؟

کد لباس کار نشان دهنده چیست؟

کد در لباس اداری، میزان رسمی بودن لباس هایی را که می توانید در محل کار بپوشید نشان می دهد. اکثر محل های کار کد نوشته شده ای ندارند، اما بجای آن از اصطلاحاتی مانند”تجاری حرفه ای”، “تجاری رسمی” استفاده می کنند. لباس کار رسمی تجاری، نسخه ی آراسته و حرفه ای کسب و کار تجاری شما می باشد.

استفاده از لباس کار زنانه چه اهمیتی دارد؟

همه ما در طول روز باید تصمیم هایی برای زندگی خود بگیریم. در برخی از موارد می گوییم که فشار در تصمیم گیری برای خانم ها بیشتر از آقایان می باشد، مخصوصا در محیط کاری همیشه خانم ها علاقه دارند که شیک و آراسته باشند.این شیک بودن برای افزایش اعتماد به نفس خود فرد می باشد برای همین است که خانم ها طرفدار لباس های به روز می باشند.

لباس کار زنانه

افرادهای شاغل بخش زیادی از تایم خودشان را سرکار می باشند. وقتی در طول این چند ساعت لباسی که پوشیده باشند علاوه بر احساس راحتی، احساس شیک بودن را نیز منتقل می کند. آن وقت است که خیلی آسوده و راحت به کار خود ادامه می دهند.

قیمت لباس کار زنانه به چه عواملی بستگی دارد؟

هنگام خرید لباس کار باید به این توجه داشته باشیم که لباس کاری که انتخاب می کنیم چه جنسی، چه مدلی و به چه تعدادی قصد خرید آن را داریم. چون همه این موارد می تواند روی قیمت آن تاثیر داشته باشد. برای خرید لباس کار ارزان قیمت پیشنهاد می شود که از لباس کار پاکان صنعت لباس را تهیه کنید چون در کاهش بودجه نقش مهمی دارد. خرید از تولیدی ها این امکان را برای شما فراهم می سازد که تعداد بیشتر در رنگ و ساز مختلف با قیمت پایین تر و کیفیت مناسب داشته باشید.

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :