جلیقه بافت پدربزرگتان، ترندی‌ترین لباس زمستان امسال است!

اگر شما هم از طرفداران شیفتهِ سریال «فرندز» باشید؛ حتما به خاطر می‌آورید که جنیفر آنیستون بسیاری وقت‌ها یک جلیقه بافت روی بلوزش پوشیده بود. داستان این است که تصویری که در ذهن ما برای پوشیدن جلقه در فرهنگ‌مان شکل گرفته بیشتر از همه برای مردان و البته پیرمردان است.

استایل با جلیقه بافت

ما پدربزرگ‌هایمان را با جلیقه به یاد می‌آوریم و همین تصویر شیرین گاهی باعث می‌شود که این پوشش را از برای خودمان از یاد ببریم و به دنبالش باشیم تا به استایل خود اضافه کنیم.

استایل با جلیقه بافت

در حالیکه با این کار هم تنوعی به استایل خود می‌دهیم و هم اینکه اگر بین لباس‌هایمان هماهنگی و تضاد خوبی ایجاد کنیم؛ چندین نمره به تیپ و استایل خود اضافه می‌کنیم.

استایل با جلیقه بافت

پس بیایید در این فصل سرد جلیقه‌هایمان را از کمد بیرون بیاوریم و یا یکی به لباس‌های کمدمان اضافه کنیم و یا نه؛ یک مدل انتخاب و اگر دست به بافت‌مان خوب است؛ ببافیم.

بهترین رنگ‌ها برای ست کردن

اگر می‌خواهید پا در کفش این سبک لباس پوشیدن فرو کنید و تازه کار هستید و مهمتر از آن کمی هم شک به این طرز لباس پوشیدن دارید؛ توصیه می‌کنیم با طرح‌های ساده و رنگ‌های ملایم شروع کنید.

استایل با جلیقه بافت

سفید کم رنگ، خاکستری، زرد با ته مایه کرم؛ سبز کاهویی می‌تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد. اما حقیقت این است که جلیقه مشکی از همه راه‌انداز‌تر است.

استایل کلاسیک: جلیقه با دامن

البته شاید شما می‌خواهید این استایل را در مهمانی و جشن‌های دوستانه داشته باشید، اگر این طور است؛ به جای شلوار دامن را انتخاب کنید.

استایل با جلیقه بافت

به این ترتیب ژستی کلاسیک خواهید داشت و حالتی دخترانه به خود خواهید گرفت. طبیعتا هم چون فصل سرد است؛ پیشنهاد ما به شما بوت‌های ساق بلند است (در صورت پوشیدن دامن و یا پیراهن کوتاه) اما اگر دامن بلند پوشیده‌اید یک کفش اسپرت و حتی ورزشی به شما استایلی دوست داشتی و کژوال می‌بخشد.

استایل با جلیقه بافت

استایل: جلیقه با شلوار لی مام استایل

یکی از دیگر از سبک‌های پوشیدن جلیقه، مخصوصا برای کسانی که استایل ماکسیمال و رها را دوس دارند، انتخاب جلیقه یک سایز بزرگتر و ست کردن آن با جین مام استایل است.

استایل با جلیقه بافت

اگر یک کم فکر کنید در میان طرح‌های زمستانی لباس‌هایتان که دارید و یا دیده اید؛ طرح‌های لوزی را به یاد می‌آورید. به این طرح می‌گویند، آرژیل در جدیدترین ترندها بسیار جذاب است. خواه رنگارنگ‌های خنثی یا خاکی داشته باشد، خواه رنگ‌های بسیار تند و تیز.

استایل با جلیقه بافت

این طرح قطعا یکی از بهترین استایل‌های شما را به نمایش می‌گذارد. شما را فعال نشان می‌دهد و آماده حرکت و جنب و جوش.برای این مدل پوشش نه تنها مد روز است، بلکه پیدا کردن و خرید آن نیز بسیار آسان است!

استایل با جلیقه بافت

یک نکته: بهتر است زیر این جلیقه بلوزی با رنگی بپوشید که در طرح جلیقه‌تان هست اما کمترین سهم را دارد.

لباسی برای اهالی چند لایه پوشیدن

اگر از کسانی هستید که دوست دارید با چند لایه لباس پوشیدن روی همدیگر یک پیچیدگی خاص به ظاهر خود بدهید؛ جلیقه جزو انتخاب‌های اول شماست، چه آن را با دامن ست کنید و چه با پیراهن و پالتو و… هر لباس دیگر که مخصوص کمد زمستانی ماست.

استایل با جلیقه بافت

این سبک پوشش نه تنها شیک و جذاب است بلکه شما را در طول زمستان گرم و راحت هم نگه می‌دارد، به زبان ساده بر خلاف آن ضرب المثل «بکش و خوشگلم کن» شما را خوشگل می‌کند اما نه تنها نمی‌کشد که جان دوباره‌ای هم به شما می‌دهد.

استایل با جلیقه بافت

سبک و سنگین کنید

اگر وزن لباس برایتان مهم است و روی اعصابتان راه می‌رود و می‌تواند تمرکزتان را بگیرد، باید بدانید جلیقه‌های اوور سایزی هستند که به شما این امکان را می‌دهند که احساس سبکی خود را حفظ کنید.

استایل با جلیقه بافت

بنابراین، مطمئن شوید که وزن جلیقه را هم در نظر گرفته‌اید و همین طور میزان تنگ و گشاد بودن آن را، همچنین تگاه بسیار مهم این است که چون جلیقه را روی پوشش دیگری می‌پوشید، حتما و حداقل یک سایز بزرگتر انتخاب کنید.

به اکسسوری هم فکر کنید

اگر از کسانی هستید که دوست دارید اکسسوری‌های زیادی داشته باشید، در زمینه گوشواره هیچ مشکلی ندارد اما اگر وابسته گردنبند هستید و می‌خواهید آن را نشان دهید؛ جلیقه‌های V شکل مناسب شماست.

استایل با جلیقه بافت

کفش مهم است؛ خیلی مهم

کفش‌ها یک مکمل مهم برای هر مدل لباسی هستند و جلیقه‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند.

استایل با جلیقه بافت

چکمه‌های بلند و پاشنه‌های درشت برای چنین تیپ‌های زمستانی مناسب هستند.اگر مطلب را هم با دقت خوانده باشید، چند خط بالاتر توضیحاتی هم در این باره برایتان داده ایم.

گل از همه رنگ؟

اگر از کسانی هستید که دوست دارید، رنگی رنگی باشید که هیچ اما اگر دوست ندارید که خیلی در چشم بروید، در زمان خرید جلیقه حتما به لباسی که برای زیر آن دارید و یا می‌خواهید تهیه کنید از نظر رنگ دقت کنید.

استایل با جلیقه بافت

بهتر است اگر جلیقه‌ای با الگویی جسورانه و رنگی تیز انتخاب می‌کنید، برای پوشش زیر آن به سمت رنگ خنثی یا روشن بروید.به این شکل امکان درخشیدن را برای هر دو پوشش خود فراهم می‌کنید.

• چه می‌کند این یقه اسکی!

یقه اسکی بازهم حرفی برای گفتن در این سبک و این لباس دارد. اگر جلیقه شما یقه اسکی است باید بدانید یکی از بهترین رنگ‌های این مدل مشکی است.

استایل با جلیقه بافت

اگر چنین انتخابی داشتید، شلوار سفید و یا چرم- البته در کنار رنگ‌های دیگر- حسابی از استایل‌های مورد توجه است.

جلیقه با طرح‌هایی فانتزی

اگر جلیقه می‌پوشید و روی آن یک کاپشن و یا کت و اوورکت و… دارید، بهتر است از جلیقه طرح دار و خصوصا با طراحی فانتزی را هم گوشه ذهن داشته باشید.

استایل با جلیقه بافت

پس با این حساب دیدید که یک جلیقه چقدر می‌تواند در ظاهر ما تاثیر داشته باشید؛ آن هم به راحتی و با کمی دقت نظر!

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :