این لباس‌های خاص، انقلابی روی فرش قرمز به پا کردند؛ جسارت را یاد بگیرید!

در گذشته قوانین نانوشته‌ای برای پوشیدن لباس روی فرش قرمز بسیاری از مراسم‌ها از جمله مراسم اسکار وجود داشت. این کدهای پوششی با لباس افرادی که در آن مراسم حضور داشتند شکل گرفته‌بود. خانم‌ها معمولا با پیراهن مجلسی و مردها با کت و شلوار در طول این مراسم‌ها ظاهر می‌شدند. با این حال امروزه این قوانین سفت و سخت کمرنگ شدند تا جایی که برخی افراد مشهور می‌توانند با تی‌شرت و دمپایی یا با مدل مو‌های عجیب در این رویداد شرکت کنند.

استایل خاص فرش قرمز

همین الان به چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه ملحق شو و مشاوره رایگان بگیر.

در این مطلب قصد داریم با یادآوری چند استایل روی فرش قرمز بفهمیم که چه کسانی تابوی الگوی لباس پوشیدن روی فرش قرمز را شکستند و آن را تغییر دادند.

جولیا رابرتز، سال 1990

استایل خاص فرش قرمز

جولیا رابرتز با وجود این که خود را به عنوان فردی که خیلی طبق مد روز نمی‌چرخد معرفی می‌کند، اغلب با لباس‌های دیدنی و خاطره انگیز در مراسم فرش قرمز ظاهر می‌شود. این هنر پیشه نه تنها با موهای شاداب و لبخند خاصش شناخته می‌شود، بلکه جسارت او در پوشیدن انواع لباس سبب شده است او متمایز از بقیه به نظر برسد. یکی از این نمونه‌ها حضور او در مراسم گلدن گلوب سال 1990 با کت و شلوار اورسایز برند آرمانی بود. رابرتز در این مورد گفت: «مهم نیست چقدر لباس پوشیدی یا چه جواهراتی را استفاده می‌کنی، باید خودت باشی و من امروز احساس می‌کنم خود واقعیم هستم.»

ژولیت بینوش، سال 1997

استایل خاص فرش قرمز

ژولیت بینوش بازیگر 59 ساله فرانسوی نیز مدت‌ها به دلیل جسارتی که در پوشیدن ردای مخملی  در مراسم اسکار 1997 داشت مورد تقدیر قرار گرفت. لباس او را به سختی می‌توان چیزی بین کت یا پیراهن نامید. ظاهر غیر معمول او تا مدت‌ها در ذهن مهمانان و خبرنگارانی که در این مراسم حضور داشتند باقی مانده بود. این استایل حتی در لیست بهترین لباس‌های آن مراسم قرار گرفت. بینوش جوایز مختلفی همچون اسکار، بفتا، کن و … از آن خود کرده است.

شارون استون، سال‌های 1996 و 1998

استایل خاص فرش قرمز

شارون استون ستاره دهه 1990، دو بار این قوانین نانوشته را زیر پا گذاشت. او که برای مراسم اسکار سال 1996 قصد داشت لباس شبی از برند وِرا وانگ برتن کند، شب قبل از مراسم لباس خود را از دست داد؛ به این ترتیب که پیک ارسال لباس موقع تحویل لباس متوجه شد که جعبه آن از کامیون افتاده است. این اتفاق همه چیز را تغییر داد. الن میرونیک که طراح لباس او در فیلم “Basic Instinct” بود سریع دست به کار شد و به او برای حضور در این مراسم کمک کرد. در نتیجه استون با کت مخمل تاکسیدو آرمانی، دامن والنتینو و یقه اسکی ساده از برند گپ ظاهر شد.

استایل خاص فرش قرمز

لباس قبلی به اندازه کافی سر و صدا به پا کرد اما 2 سال بعد شارون باز هم تصمیم گرفت ترکیبی از لباس‌های لوکسی که در بازار فراوان است را امتحان کند. این‌ استایل شامل یک پیراهن مردانه سفید از برند گپ که متعلق به همسر سابق او فیل برونشتاین بود، و دامن بلندی از برند ورا وانگ میشد.

جنیفر آنیستون، سال 1999

استایل خاص فرش قرمز

جنیفر آنیستون ستاره دوست داشتنی سریال بیاد ماندنی فرندز، یک فشن آیکون شناخته شده است. لباس‌های او در عین سادگی جذاب و زیبا هستند و برای الگو برداری بسیار راحت به نظر می‌رسند. او برای مراسم اهدا جوایز امی در سال 1999 لباسی مجلل و پولک دوزی شده پوشید اما مدل موهای او کمی عجیب و ناسازگار با استایل او بود. مدل موهایی که بیشتر برای رفتن به ساحل مناسب بودند. از آن پس بسیاری از استایل‌های جنیفر دنباله‌ای از مدل موهای ساده بودند.

هلی بری، سال 2002

استایل خاص فرش قرمز

بسیاری از بازیگران زن معمولا با موهای بلند و حالت دار روی فرش قرمز گام برمیدارند و مو یکی از ارکان اصلی آن‌ها در استایل است. هلی بری هنرپیشه 56 ساله آمریکایی که تاکنون جوایز امی، گلدن گلوب و اسکار را تصاحب کرده است در مراسم اسکار سال 2002 نه تنها با لباس خوش رنگی که برتن داشت، بلکه با موهای کوتاه پیکسی خود حسابی جلب توجه کرد و با این استایل اولین زن سیاه پوست بود که جایزه اسکار را از آن خود کرد.

هلن میرن، سال 2013

استایل خاص فرش قرمز

در سال 2013، هلن میرن در فرش قرمز نمایش اولیه فیلم «قرمز 2» با لباس پوشیده زمردی ظاهر شد. وجهه جالب استایل این بازیگر 76 ساله پاشنه‌های پلتفرمی کفش شفاف او بود که در مراسم های مختلف پوشیده است. او اعتراف کرده این کفش‌ها را تنها به قیمت 39 دلار از یک بوتیک در هالیوود خریداری کرده است. دیدگاه میرن نشان می‌دهد که مرزهای سنی جابجا شده‌اند، چراکه بیشتر خانم‌ها ترجیح می‌دهند لباس‌های کلاسیک‌ بپوشند نه فانتزی.

ایرینا شایک، سال 2014

استایل خاص فرش قرمز

معمولا افراد مشهور برای رویدادهای فرش قرمز لباس‌ها و جواهراتی را انتخاب می‌کنند که هزاران دلار یا میلیون‌ها دلار ارزش دارند. اما فردی مانند ایرینا شایک، سوپر مدل ویکتوریا سیکرت، این سنت را به چالش کشید. این مدل روسی در مراسم اهدا جوایز لیگ حرفه‌ای سال 2014، با یک لباس قرمز بلند از برند اقتصادی Love Republic ظاهر شد. در گذشته مردم عادی سعی می‌کردند با بودجه‌ای که دارند لباسی شبیه لباس‌هایی که سلبریتی‌ها می‌‌پوشیدند بدوزند. اما با این سنت شکنی بسیاری از آدم‌ها می‌توانند دقیقا یک نسخه از همین لباس را تهیه کنند.

نیکول کیدمن، سال 2017

استایل خاص فرش قرمز

در سال‌های نه چندان دور، پوشیدن کفش‌های نامتقارن ممکن بود موجب زمزمه‌ها و کنایه‌ها شود. اما امروزه به لطف ایده پردازی طراحان مد و افرادی مشهوری که از این نوع ایده ها حمایت می‌کنند این غیرقرینگی به یک سبک تبدیل شده است. نیکول کیدمن از افرادی بود که یکی از جفت کفش‌های ناهماهنگ برند کالوین کلین را برای مراسم جوایز امی سال 2017 انتخاب کرد و با دریافت 2 جایزه امی ظاهرش را بیش از پیش به رخ کشید.

تیموتی شالامه، سال 2019

استایل خاص فرش قرمز

به نظر می‌رسد مردان هم دوست دارند سهمی در سیر تغییرات داشته باشند. تیموتی شالامی هم یکی از این افراد است که مدام با سنت شکنی‌ها روی فرش قرمز ظاهر می‌شود؛ به ترتیبی که نشان می‌دهد مردان هم دیگر دوست ندارند کت و شلوار بپوشند. او در جشنواره ونیز سال 2019 با کت و شلوار نقره‌ای و کمربند از طراحی‌های حیدر آکرمن ظاهر شد. بازیگر آمریکایی و طراح فرانسوی هر دو به دنبال طرح‌های جسورانه و جدیدتری هستند.

کوئست، سال 2021

استایل خاص فرش قرمز

کوئست لاو، نوازنده و موسیقیدان، وقتی در سال 2021 روی فرش قرمز رفت به اندازه‌ای با استایل خود جلب توجه کرد که دوربین‌ها دست از سر او برنمی‌داشتند. او یک شلوار و پیراهن گشاد نوار دوزی شده بر تن داشت. اما چیزی که تو ذوق می‌خورد دمپایی کروک طلایی رنگ بود. تا به حال کسی را دیده بودید که در یک مراسم رسمی با دمپایی شرکت کند.

رقیه باقری
نویسنده: رقیه باقری
«فشن محو می‌شود و از بین می‌رود، اما استایل جاودان است و همیشه زنده می‌ماند.» سخن ایو سن لورن طراح مد نیز باید در ذهن همه ما نقش ببندد، زیرا امروزه به جای اینکه استایل یونیک و منحصر به فرد خود را بسازیم، سعی می‌کنیم با ترند‌هایی که بزرگان تعیین می‌کنند پیش برویم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :