رقیه باقری در
2,392

اعضای خانواده سلطنتی هم به لباس‌های قدیمی نزدیکانشان، دستبرد می‌زنند!

اعضای خانواده سلطنتی هم به لباس‌های قدیمی نزدیکانشان، دستبرد می‌زنند!

در روزگاران قدیم که تعداد فرزندان یک خانواده زیاد بود لباس‌ها و وسایل فرزند قبلی را برای فرزند بعدی نگه می‌داشتند یا به بچه‌های فامیل می‌بخشیدند یا به خانواده‌هایی که توان خرید این اسباب و لوازم را نداشتند. این موضوع حتی در مورد رسیدن لباس‌های پدر به پسر و مادر به دختر نیز صادق بود. این روال هم در خانواده سلطنتی بریتانیای کبیر هم وجو دارد. با آن شکوه و عظمتی که خانواده سلطنتی دارند این رویکرد فرهنگی جا افتاده بین اعضای خانواده به نظر می رسد.

لباس دست دوم خانواده سلطنتی

اغلب افراد خانواده سلطنتی بریتانیا یک دست لباس را بیش از یک بار می‌پوشند، بنابراین جای تعجب ندارد که این روال به یک سنت تبدیل شده است. حتما انگشتر پرنسس دایانا را به یاد دارید، این انگشتر با آن سنگ آبی مجلل را می‌توانید در انگشتان دست دوشس کمبریج ببینید. حتی شاهزاده لویی، جدیدترین نسل خانواده سلطنتی نیز همان لباسی را بر تن کرد که پدرش، پرنس ویلیام در همان مراسم ۳۰ سال پیش پوشیده بود. در این مطلب از مجله starsinsider به چند مورد اشاره خواهیم کرد.

حلقه ی ازدواج پرنسس دایانا

لباس دست دوم خانواده سلطنتی

حلقه‌ی نامزدی پرنس ویلیام به همسرش کیت میدلتون متعلق به مادرش بود. همان حلقه‌ای است که خود پرنسس دایانا از کاتالوگ گراد سفارش داده بود. این حلقه زیبا مزین به یک یاقوت کبود ۱۲ قیراطی است که به شکلی هنرمندانه با ۱۴ الماس احاطه شده است.

گوشواره‌های پروانه‌ای پرنسس دایانا

لباس دست دوم خانواده سلطنتی

کیت میدلتون تنها عروس خانواده سلطنتی نیست که جواهرات مادر همسرش، پرنسس ولز را به ارث برده است. مگان مارکل در مراسمی در سال ۲۰۱۸ با گوشواره‌های پروانه‌ای شکل شاهزاده دایانا ظاهر شده است. صاحب اصلی این گوشواره‌های نگین کاری شده را آخرین بار در سال ۱۹۸۶ به گوش خود انداخت.

کفش قرمز مری جین از پرنس هری

لباس دست دوم خانواده سلطنتی

فقط شاهزاده لویی نیست که از کمد لباس‌های عمویش استفاده می‌کند. جالب است بدانید که پرنسس شارلوت نیز از کفش قرمز رنگ مری جین شاهزاده هری استفاده می‌کند. پرنس هری زمانی که با پدر و مادرش در خانه های‌گرو بود، با این کفش دیده شد.

گوشواره های مروارید اشکی پرنس دایانا

لباس دست دوم خانواده سلطنتی

دوشس کمبریج در مراسم بفتای سال ۲۰۱۹ بار دیگر یکی از جواهرات کلکسیون پرنسس دایانا را انتخاب کرده است.  لیدی دی این گوشواره‌ها با مروارید اشکی شکل را در یک جشن در بریج واتر هاوس در سال ۱۹۹۵به گوش‌های خود آویخته بود.

لباس آبی پودری پرنس ویلیام

لباس دست دوم خانواده سلطنتی

شاهزاده لویی از لباس‌های پدرش پرنس ویلیام بی نصیب نمانده است؛ این شاهزاده که به تازگی تصاویر او در مراسم تولد ملکه الیزابت غوغا به پا کرد، در مراسم Trooping the color 2015 (رژه سربازان) نیز با لباس آبی کودکی پدرش ظاهر شد. درست همان گونه پرنس ویلیام در همین مراسم  سال 1984 در آغوش پدرش، پرنس چارلز جای گرفته بود.

انگشتر آکوامارین پرنسس دایانا

لباس دست دوم خانواده سلطنتی

به عنوان حلقه نامزدی پرنس هری از کلکسیون شخصی مادرش انگشتری از الماس را به مگان مارکل هدیه داده بود اما او انگشتری را در روز عروسی در سال 2018 خود انتخاب کرد که نمادی از روزهای درخشش پرنسس دایانا بود. لیدی دی این انگشتر زیبای آکوامارین را در سفر به سیدنی، استرالیا در سال 1996 بر انگشت خود انداخته بود.

ژاکت پشمی شاهزاده جورج

لباس دست دوم خانواده سلطنتی

این ژاکت پشمی که شاهزاده شارلوت را دوست داشتنی تر می‌کند متعلق به نسل قبل نیست؛ بلکه متعلق به برادر بزرگتر او، شاهزاده جورج است. شاهزاده شارلوت آن را در تور سلطنتی کانادا در سال 2016 بر تن داشت. در حالی یک سال قبل از آن شاهزاده جورج این لباس را برتن کرده بود.

پیراهن سفید پرنس ویلیام

لباس دست دوم خانواده سلطنتی

گویا مراسم Trooping the color زمان مناسبی برای جا انداختن فرهنگ استفاده مجدد از لباس های نسل قبل است. چرا که این بار شاهزاده جورج در سال 2016 لباس پدرش را پوشیده بود. این لباس، یک پیراهن سفید با نوار آبی رنگ بود و آن را در مراسم نامگذاری پرنس هری در سال 1984 بر تن پرنس ویلیام ظاهر شده بود.

تاج Lover’s Knot ملکه مری

لباس دست دوم خانواده سلطنتی

تاج Lover’s Knot یکی از شناخته شده‌ترین تاج‌های خانواده سلطنتی به شمار می‌رود. این تاج را در ابتدا ملکه مری در سال 1913 سفارش داد. سپس این تاج به نوه‌اش، ملکه الیزابت دوم به ارث رسید. اگرچه دایانا مالک اصلی این تاج نبود. اما در مراسم‌های متفاوتی آن را بر سر داشت. نمونه‌ای از آن در این تصویر که متعلق به سال 1983 است، مشخص است. حال از این تاج دوشس کمبریج استفاده می‌کند و اولین بار در سل 2015 با آن دیده شده است.

گوشواره‌های آویز مروارید ملکه الیزابت

لباس دست دوم خانواده سلطنتی

دوشس کمبریج از معدود افراد خوش شانسی است که از بدو ورودش به خاندان سلطنتی مورد توجه ملکه الیزابت دوم قرار گرفته است. گوشواره‌هایی که کیت میدلتون در مراسم تولد پرنس لویی در سال 2018 استفاده کرد متعلق به ملکه بوده که در سال 2012 در مراسم سالگرد تاج گذاری خود (diamond jubilee) به گوش‌های آویخته بود.

تی شرت و شلوارک پرنس هری

لباس دست دوم خانواده سلطنتی

آیا می‌توانید حدس بزنید که لباس شاهزاده لویی در این عکس که در مراسم Trooping the color 2019 (رژه سربازان) گرفته شده، متعلق به چه کسی است؟ عموی او، پرنس هری با همین لباس در سال ۱۹۸۶، به همین شکل در بغل مادرش پرنسس دایانا، در این مراسم حضور داشت.

دسبند مرواریدی پرنسس دایانا

لباس دست دوم خانواده سلطنتی

پرنسس ولز، بیش از مواردی که ذکر شد از مادر همسرش جواهرات به ارث برده است. همچنین بارها سعی کده از سبک استایل پرنسس دایانا تقلید کند. یکی از مواردی که به کرات در استایل کیت میدلتون شبیه به پرنسس دایانا دیده شده، همین دستبند مروادیدی است. پرنسس دایانا از این دسبند زیاد استفاده می‌کرد. از ماندگارترین استایل های پرنسس دایانا می‌توان به ست کردن این دستبند با  پیراهن “الویس” معروفش در سال 1989 اشاره کرد.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

ناشناس در تاریخ 18 آگوست 2022

تاج و جواهرات که قاعدتا باید دوباره که چه عرض کنم،همیشگی هستن،لباساشونم جنسشون خوبه ،دور نمیندازن که،استفاده میکنن مشکله کمبود جاهم ندارن که

ناشناس در تاریخ 20 آگوست 2022

چرااینقدرصحبت پرنسس دایانا درسایت ها است

ولی افضلی در تاریخ 04 سپتامبر 2022

اینکه خوبه چند بار استفاده میکنن از تجمل گرایی دور میشنارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :