آنچه که باید درباره چتری مو بدانید

0

چتری مو اگر به درستی زده شود می تواند ظاهر شما را به خوبی ارتقا دهد اما اگر درست انجام نشود می تواند شما را شبیه به یک بچه بد سلیقه کند! در این مطلب با مشاوره از یک استایلیست مو آنچه که باید درباره چتری مو بدانید برای شما گردآوری کرده ایم تا نکاتی را که باید درباره کوتاه کردن و نگهداری صحیح از چتری بدانید و به کار بگیرید.

آنچه که باید درباره چتری مو بدانید

بهترین زمان برای کوتاه کردن چتری چه زمانی است؟
هر زمانی می توان این کار را انجام داد ولی تابستان زمان مناسبی نیست چون گرما و رطوبت در این فصل بالا است و مو های نازک را کم حجم می کند و مو های فر را بد حالت. پس باید تا خنک شدن هوا صبر کنید تا چتری هایتان حالت بهتری داشته باشد. اگر می خواهید در تابستان این کار را انجام دهید مدل های بلند تر و کم پشت تر برای چتری انتخاب کنید.

بهترین روش استایل چتری چیست؟
وقتی مو ها هنوز خیس هستند ابتدا چتری ها را سشوار بکشید. اگر چتری ها خودشان خشک شوند حالت دادن آن ها سخت می شود. نوک سشوار را به سمت بالا بگیرید و چتری ها را به طرفین شانه کنید و روی ریشه های مو ها تمرکز کنید.

چند وقت یکبار چتری ها را کوتاه کنیم؟
بسته به جنس و حالت مو های شما هر 4 هفته تا 6 هفته یکبار زمان مناسبی برای کوتاه کردن مو های بلند شده چتری است.

با چتری های چرب چه کنیم؟
بقیه مو های خود را جمع کنید و چتری ها را شامپو بزنید. اگر زمان کافی برای این کار ندارید ابتدا مو ها را نمدار کنید سپس با اسپری آب نمک به آن ها حجم بدهید. استفاده از شامپوی خشک نیز موثر است.

آنچه که باید درباره چتری مو بدانید

برای بلند کردن چتری چه کنیم؟
اگر از دست چتری ها خسته شده اید و می خواهید از شرشان خلاص شوید چاره ای جز صبر کردن ندارید تا مو ها بلند شوند. استفاده از سنجاق و کش و هدبند و بافتن مو ها روش هایی است که می توان موقتا از دست چتری ها خلاص شد.

مطالب مرتبط:

1- موي چتري با توجه به فرم صورت

2- با چتري مو ها چه کار کنيم؟

3- کوتاه کردن مو ها بدون نياز به آرايشگر

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :