بعد از هر سنی چی نپوشیم؟

0

اگر کسی به شما بگوید لباسی که پوشیده اید مناسب سن شما نیست چه احساسی به شما دست می دهد؟ اگرچه برخی از لباس ها برای هیچ سن و ویژگی محدودیتی ندارند اما لباس هایی هستند که پوشیدن آن ها بعد از یک سن خاص نامناسب به نظر می رسد. پس این مطلب را بخوانید تا بدانید بعد از هر سنی چی نپوشیم؟

بعد از گذشت هر دهه از سن افراد کمی دچار افزایش وزن می‌شوند که تا اندازه‌ای طبیعی است و باید با آن کنار آمد. اگر شما نیز بر اثر عواملی مثل افزایش سن، تولد فرزندان و … دیگر اندام ۲۰ سالگی خود را ندارید باید با آن کنار بیایید، البته تا اندازه‌ای که برای سلامتی زیان بار نباشد. پس فرم اندام خود را بپذیرید و متناسب با آن لباس بپوشید.

در سنین بالا چی نپوشیم ؟

دامن کوتاه

سن مناسب: تا چهل سالگی
در مورد دامن ها باید موقعیتی را که قرار است در آن دامن بپوشید در نظر بگیرید. در بعضی موقعیت ها شاید برای سنین کمتر نیز پوشیدن دامن کوتاه مناسب نباشد. اما به طور کلی می توان گفت بعد از چهل سالگی به جای دامن های کوتاه از دامن های روی زانو و میدی استفاده کنید.

بعد از هر سنی چی نپوشیم؟

چی نپوشیم

بعد از هر سنی چی نپوشیم؟

چی نپوشیم

مانتوی کوتاه

سن مناسب: تا سی، سی و پنج سالگی
اگر ترند های زمان را در نظر نگیریم هر خانمی باید با توجه به موقعیت و سن خود مانتوی مناسب انتخاب کند ولی دهه سی زندگی زمانی است که باید پوشیدن لباس های تینیجری را کنار بگذارید. مانتو های کوتاه هم یکی از این موارد هستند که بهتر است به جای آن ها از مدل های بلند تر از زانو یا روی زانو استفاده کنید.

بعد از هر سنی چی نپوشیم؟

چی نپوشیم

جین تنگ

سن مناسب: تا پنجاه سالگی
شاید بسیاری از خانم ها پوشیدن شلوار جین را بعد از ۴۰ سالگی کنار بگذارند که البته تصمیم درستی گرفته اند اما شما می توانید رنگ های تیره تر و مدل های ساده تر شلوار جین را تا هر سنی بپوشید اما جین های تنگ را باید بعد از پنجاه سالگی کنار بگذارید چون این مدل ها مناسب یک خانم جا افتاده و متشخص نیستند.

بعد از هر سنی چی نپوشیم؟

چی نپوشیم

بعد از هر سنی چی نپوشیم؟

چی نپوشیم

لباس با طرح‌های چاپی و نوشته‌دار

این مدل لباس‌ها بیشتر مناسب نوجوان ها افراد زیر سی سال است. سعی کنید روی کلاسیک بودن لباس‌ها بیشتر تمرکز داشته باشید.

بعد از هر سنی چی نپوشیم؟

چی نپوشیم

کفش با پاشنه‌های پلتفرم و خیلی بلند

اگر بالای چهل سال سن دارید بهتر است کفش‌های با پاشنه خیلی بلند را انتخاب نکنید، هم به این دلیل که راه رفتن با این کفش‌ها بسیار سخت است و هم اینکه شما را از ظرافت و زیبایی که یک خانم باید در این سن داشته باشد دور می‌کند.

بعد از هر سنی چی نپوشیم؟

چی نپوشیم

ساپورت
سن مناسب: همیشه اما…
ساپورت ها از اجزای ضروری کمد لباس های شما هستند که در موقعیت های مختلف کاربرد دارند اما بسته به این موقعیت است که باید تصمیم بگیرید آن ها را بپوشید یا خیر. مثلا در هر سنی که باشید می توانید برای باشگاه و لباس راحتی منزل از ساپورت استفاده کنید اما برای بیرون باید دقت کنید که آیا این لباس مناسب اندام شما هست یا خیر؟ در آینه نگاه کنید و تصمیم درست را بگیرید.

مطالب مرتبط:

۱- خانم چهل ساله: آیا این لباس مناسب من است؟

۲- ۷ لباس برای خانم های بالای سی سال

۳- چگونه جین رنگی بپوشم

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما

لیلا در تاریخ 14 ژانویه 2018

چقدر این مطلب ایجیست بود.ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :