توصیه‌هایی برای انتخاب لباس عروس

0

انتخاب لباس عروس یکی از مهم ترین و سخت ترین تصمیماتی است که هر دختری در آستانه عروسی و ازدواج خود باید بگیرد. شرایط احساسی و هیجانی که در این دوره برای عروس های جوان ایجاد می شود باعث می شود که خانم ها بارها و بارها تصمیم خود را عوض کنند و در انتها نیز از این تصمیم راضی نباشند. اگر شما در آستانه این تصمیم مهم و انتخاب لباس عروس مناسب هستید این مقاله را با عنوان توصیه‌هایی برای انتخاب لباس عروس بخوانید.

توصیه‌هایی برای انتخاب لباس عروس

1- استایل شخصی خود را در نظر بگیرید

یک خانم شیک پوش حتما باید تعریف درستی از سبک و استایل خود داشته باشد و این سبک را در انتخاب لباس عروس خود نیز در نظر بگیرد. کلاسیک، مدرن، سطح بالا، غافلگیر کننده؟ کدامیک از این کلمات به شما نزدیک ترند؟ لباس عروس شما نیز باید به آن کلمه نزدیک باشد. اگرچه امروزه لباس های عروس ایرانی همگی سبکی نزدیک به هم دارند و خارج شدن از این محدوده کمی خطرناک به نظر می رسد اما اگر می خواهید از استایل خود راضی باشید باید خطر کنید.

2- راحتی مساوی است با اعتماد به نفس و زیبایی

یک لباس عروس بسیار زیبا که به شما می آید اما تزئینات زیاد دارد و بسیار سنگین است می تواند روز به یاد ماندنی شما را تبدیل به جهنم کند. لباس عروس از همه نظر باید راحت باشد البته انتظار نمی رود که در این لباس بدوید ولی باید به اندازه ای راحت باشید که لباس درست سر جای خود بایستد و بعد از یک روز فعالیت و استرس حداقل وزن و تنگی لباس شما را ناراحت نکند.

3- فصل را در نظر بگیرید

نکته ای که بیشتر خانم های ایرانی در نظر نمی گیرند فصل عروسی است. لباس عروسی در تابستان باید سبک تر و نازک تر باشد در غیر این صورت گرما و تعرق همه آرایش شما را پیش از شروع مراسم خراب خواهد کرد.

4- فرم بدن خود را در نظر بگیرید

قبل از انتخاب لباس عروس فرم بدن خود را بشناسید، محاسن و معایب اندام خود را پیدا کنید و مدلی انتخاب کنید که ایرادها را پوشانده و زیبایی های اندام را به نمایش بگذارد.

5- محدوده قیمت در نظر بگیرید

مسائل اقتصادی در انتخاب لباس عروس نقش مهمی دارند. شما قبل از خرید باید برای خود سقف بودجه تعیین کنید و همیچ مدلی را هر چقدر هم که زیبا باشد اما گران تر از این بودجه باشد انتخاب نکنید.

مطالب مرتبط:

1- لباس عروس خانم های درشت هیکل

2-  سه اشتباه رایج در انتخاب لباس ساقدوش عروس

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :