انتخاب بند ساعت مچی

همواره انتخاب یک ساعت شیک و زیبا تاثیر زیادی در پوشش شما دارد. اما شاید مهم تر از برند و صفحه ساعت، بند آن باشد. شما می توانید از یک ساعت با چندین بند محتلف استفاده کنید. انتخاب بند ساعت مچی عنوان مقاله ای است که برای شما در نظر گرفته ایم. چی بپوشم همراه باشید تا به بررسی ۴ نوع بند ساعت مچی بپردازیم.

ad banner

۱- بند های برزنتی

این بند ها به بند های ناتو معروف اند. این بند ها در سال ۱۹۷۰ برای سربازان انگلیسی طراحی شده بود که امروزه به علت مقاومت و کارایی خوبی که دارند بسیار استفاده می شوند. در طراحی ساعت های دنیل ولینگتون از بند های برزنتی بسیار استفاده می شود. شما می توانید از این بند ها برای استفاده روز مره، تیپ های تابستانی، اسپرت، ساحلی و… استفاده کنید.

انتخاب بند ساعت مچی

۲- بند های چرمی

این بند های علاوه بر خاص بودن بسیار متنوع و در عین حال بهترین گزینه برای کسانی است که می خواهند از یک ساعت برای مراسم های رسمی استفاده کنند و در  استفاده روزمره ساعت خود را به دست کنند.

بند های چرمی از چرم گاو، کروکودیل، پوست مار، بز و… تهیه می شوند. چرم کروکودیل جزو گرانترین آن هاست.

ممکن است ابتدا این بند ها باعث جا انداختن روی دست شما یا باعث ایجاد ناراحتی شود. صبور باشید پس از مدتی بند نرم تر شده و دست شما عادت می کند.

اگر دست شما بسیار عرق می کند استفاده از بند های چرمی را توصیه نمی کنیم. این بند ها با جذب عرق پس از مدتی باعث ایجاد بوی بد در بند می شوند.

این نکته را به یاد داشته باشید همواره رنگ بند ساعت شما باید با رنگ کمربند شما یکی باشد. این امر جزو اصول ست کردن است.

انتخاب بند ساعت مچی

۳- بند های لاستیکی

این بند های لاستیکی علاوه بر سبک بودن از تنوع رنگی و طرحی بالایی برخور دارند و در عین حال قیمتی ارزان تر نسبت به دیگر بند ها دارند. برند هایی مانند سواچ و  هابلوت در طراحی ساعت های خود از بند های لاستیکی بیشتر استفاده می کنند.

این بند ها برای کودکان و جوانان مناسب است. ورزشکاران نیز اغلب در انتخاب ساعت های خود از بند های لاستیکی استفاده می کنند چون قابل شستشو هستند و عرق را جذب نمی کنند.

انتخاب بند ساعت مچی

۴- بند های فلزی

این بند ها وزن سنگین تری نسبت به دیگر بند ها دارند و برای استفاده های رسمی و افراد خاص بسیار مناسب اند. جنس و رنگ این بند ها باید با صفحه ساعت یکی باشد. رنگ های بند های فلزی شامل نقره ای، طلایی، مشکی، سفید، صدفی، رز گلد و… است. اغلب این بند ها از آلیاژ استیل یا دیگر فلزات تهیه می شود.

استفاده از فلز های گران بها مانند طلا و پلاتین و همینطور استفاده از سنگ های قیمت مانند الماس و… باعث شده است تا ساعت هایی با بند فلزی خاص تر و گران بها تر ساخته شوند که مخصوص ثروتمندان است.

انتخاب بند ساعت مچی

مطالب مرتبط :

۱-چگونه بند ساعت مچی را عوض کنیم؟

۲-نکات کلی در انتخاب ساعت مچی

۳-آیا ساعت های مچی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند؟

۴- بورس ساعت مچی در تهران کجاست؟

سها شکری
نویسنده: سها شکری
به تازگی با سایت چی بپوشم به عنوان نویسنده فعالیت میکنم. امیدوارم بتونم مطالب به روز و مفیدی براتون به اشتراک بذارم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :