تحریریه چی بپوشم در
21,634

ست کردن ساعت مردانه با لباس

ست کردن ساعت مردانه با لباس

ساعت مچی یک اکسسوری محبوب در میان آقایان است که به‌طور معمول با رعایت برخی از ترفندهای ساده می‌توان به‌خوبی آن را با لباس‌هایی که در هر موقعیت می‌پوشید، ست کرد.

استایل شما باید هماهنگی خوبی داشته باشد تا در مهمانی، محیط کار و قرارهای مختلف جذاب‌تر به‌نظر برسید، به همین دلیل بهتر است با نحوه ست‌ کردن ساعت مچی با نوع لباس خود آشنا شوید تا همیشه و همه‌جا بدرخشید.

چطور ساعت مچی مردانه را با لباس ست کنیم؟

هرچند شما می‌توانید هر نوع ساعتی را با هر استایلی که دوست دارید، بپوشید اما اگر به جزئیات اهمیت زیادی می‌دهید، ست ‌کردن این اکسسوری با لباس یک امر ضروری به‌نظر می‌رسد.

به‌طور کلی انتخاب ساعت مردانه به سلیقه، سبک استایل و موقعیتی که می‌خواهید از آن استفاده کنید بستگی دارد که برای رسیدن به ظاهری شیک و جذاب باید کمی دقت به خرج دهید و نکات زیر را رعایت کنید.

انواع مدل های ساعت مچی مردانه را بشناسید

محبوبیت زیاد ساعت‌های مچی باعث می‌شود تا تولیدکنندگان نیز هر ساله تنوع خوبی از این محصول را به بازار عرضه کنند که حق انتخاب بالایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در هنگام طراحی یک استایل مناسب، به نوع ساعت نیز توجه کنید.

می‌توان ساعت‌ها را براساس کارایی در دسته‌های مختلفی قرار داد اما چیزی که برای ست‌کردن این اکسسوری با لباس اهمیت دارد، ظاهر ساعت مچی است که بر همین اساس شامل مدل‌های زیر می‌شود:

  • رسمی: ویژگی‌های مهمی که باعث می‌شود تا یک ساعت مچی در دسته رسمی قرار بگیرد، داشتن بند چرمی قهوه‌ای یا مشکلی و یک صفحه ‌نمایش ساده است.
  • غواصی: نحوه طراحی ساعت‌های مردانه غواصی به این صورت است که ضدآب هستند و در واقع به‌عنوان ساعت‌های کاری شناخته می‌شوند.
  • اسپرت: به‌طور معمول ساعت‌های اسپرت اندازه بزرگی دارند و در مواردی دارای کرنوگراف یا نمایش‌دهنده تاریخ هستند، قاب این مدل ساعت مچی از جنس استیل ضدزنگ ساخته می‌شود و از طرفی بند آن چرمی یا فلزی است.
  • خلبانی: ساعت‌های خلبانی عددهای بزرگ و خوانایی دارند، اندازه آن‌ها متوسط تا بزرگ در نظر گرفته می‌شود و دارای شب‌نما، نمایشگر تاریخ و در مواردی کرنوگراف هستند، از طرفی بندهای این ساعت چرمی است.

سبک استایل خود را هنگام استفاده از ساعت مچی در نظر بگیرید

تا جایی‌که می‌توانید سعی کنید چند مدل متنوع از ساعت‌های مچی در کمد خود داشته باشید تا با استفاده از آن‌ها در موقعیت‌های مختلف بیشترین هماهنگی را در استایل خود ایجاد کنید.

این‌‌که شما در چه موقعیتی قرار می‌گیرید و از چه سبک لباسی قرار است استفاده کنید، در نهایت نشان می‌دهد که کدام مدل ساعت مچی مردانه برای ست‌کردن با استایل مورد نظرتان مناسب‌تر خواهد بود، پس باید اصول زیر را بدانید:

  • رویدادهای رسمی: در چنین مواقعی معمولا سادگی و شیک ‌بودن حرف اول را می‌زند و اغلب پوشیدن کت‌ و‌ شلوار مردانه به همراه کراوات را ترجیح می‌دهند که برای جذاب‌تر شدن ظاهر می‌توان از یک ساعت کلاسیک با بند چرمی استفاده کرد.
  • محیط کاری: برای ست‌ کردن ساعت با لباسی که در موقعیت کاری می‌پوشید، استفاده از مدل‌هایی با صفحه طلایی یا سیلور ایده خوبی به‌نظر می‌رسد، البته ساعت‌های غواصی با بند چرمی نیز انتخاب خوبی برای این موقعیت به‌شمار می‌روند.
  • استایل اسپرت: بدون شک در مواقعی که شما استایل ورزشی را ترجیح می‌دهید، یک ساعت هوشمند یا غواصی برای ست ‌کردن با لباس بسیار مناسب است.
  • استفاده روزمره: زمانی که لباس جین، پیراهن دکمه‌دار یا کت اسپرت بدون کراوات می‌پوشید که از سبک‌های مناسب برای موقعیت‌های روزمره است، ساعت‌های مچی غواصی، خلبانی یا اسپرت گزینه بهتر هستند.

ست کردن رنگ ساعت مچی مردانه با رنگ لباس

برای هماهنگ ‌کردن رنگ ساعت مچی با لباس خیلی کار پیچیده‌ای پیش رو ندارید، فقط کافی‌است که تمامی اکسسوری‌های مورد استفاده خود را ازنظر رنگ با هم ست کنید.

به‌طور معمول مردان از اکسسوری‌هایی همچون کمربند، دکمه‌های سرآستین، حلقه، زنجیر و عینک آفتابی استفاده می‌کنند که باید رنگ تمام آن‌ها دارای یک تناسب درست باشد.

اگر از ساعت‌های مچی بند چرم استفاده می‌کنید باید با دیگر جزئیات چرمی استایل شما هماهنگی داشته باشد که شامل کمربند و کفش می‌شود، پس هر رنگی را که برای ساعت انتخاب می‌کنید دقیقا برای این موارد هم در نظر بگیرید.

بندهای چرمی برای ساعت‌های مچی مردانه شیک‌تر هستند اما ازطرفی مدل‌های فلزی را خیلی راحت‌تر می‌توان با رنگ لباس ست کرد و از تماشای استایل نهایی لذت برد.

در هرکدام از اکسسوری‌های شما که از قطعه‌های فلزی استفاده شده باشد باید ازنظر رنگ دقیقا با قاب یا بند ساعت مچی هماهنگ شود که معمولا به‌صورت سیلور، طلایی یا سفید است.

درضمن شما می‌توانید برای ست‌ کردن رنگ ساعت مچی با استایل خود به کراوات هم توجه کنید، اغلب آقایان در موقعیت‌های رسمی از رنگ مشکی برای انتخاب ساعت و کراوات استفاده می‌کنند.

البته باید گفت که در حال‌ حاضر ساعت‌های هوشمند مردانه با بندهای پلاستیکی و در تنوع رنگی بالایی در بازار به چشم می‌خورد که بهترین انتخاب برای استایل‌های اسپرت هستند که تناسب رنگی آن‌ها باید با لباسی که می‌پوشید رعایت شود.

شکل صفحه ساعت مچی مردانه برای ست کردن با لباس

صفحه اصلی ساعت مچی دارای شکل‌های هندسی گرد، مربع و مستطیل است که به‌طور کلی از جنس فلزی ساخته می‌شود که این ویژگی نیز تا حدودی در ست ‌کردن ساعت‌های مردانه با لباس اهمیت دارد.

شاید در گذشته صفحه ‌نمایش ساعت تنها از اعداد و عقربه‌های مختف تشکیل می‌شد اما در حال ‌حاضر قابلیت‌های دیگری نیز برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود که بر این ‌اساس اندازه صفحه تغییر می‌کند.

برای محیط‌های تجاری و رسمی معمولا بیشتر آقایان به سمت استفاده از ساعت‌های مچی با صفحه گرد می‌روند که هماهنگی خوبی را با ظاهر آن‌ها ایجاد می‌کند، این درحالی است که برای سبک‌های معمولی، دیگر اشکال کاربرد بیشتری دارند.

جمع‌بندی

ست ‌کردن استایل برای مردانی که دوست دارند در هر موقعیتی جذاب و خاص به‌نظر برسند، اهمیت زیادی دارد که برای داشتن ظاهری مناسب، باید تمامی جزئیات را در نظر گرفت که یکی از آن‌ها هماهنگی ساعت مچی با لباس است.

برای این منظور باید مدل، رنگ، شکل صفحه و نوع استایل را در نظر بگیرید تا در موقعیت‌های رسمی، اسپرت، کاری و روزمره به بهترین شکل ساعت مچی را با لباس خود ست کنید.

سوالات متداول

انواع مدل‌های ساعت مچی مردانه کدام است؟

رسمی، غواصی، اسپرت و خلبانی انواع ساعت‌های مچی مردانه هستند.

بهترین مدل ساعت مچی برای آقایان در محل کار کدام است؟

ساعت غواصی با بند چرمی برای محیط کاری مناسب است.

چطور رنگ ساعت مچی مردانه را با لباس ست کنیم؟

باید به هماهنگی بین رنگ اکسسوری‌های دیگر مثل کمربند، حلقه و دکمه سرآستین با ساعت مچی دقت کنید.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :