ویکتوریا بکهام در مسابقه خوشپوشی از دیوید بکهام هم پیشی گرفت!

ویکتوریا بکهام همسر دیوید بکهام، ستاره سابق فوتبال انگلیس، و طراح مد با استایلی جذاب در لباس‌پوشیدن است. در این مطلب می‌خواهیم با او و سبک لباس‌پوشیدنش آشنا شویم.

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

ویکتوریا بکهام؛ طراح مد و صاحب‌سبک در لباس‌پوشیدن

ویکتوریا کارولین آدامز بکهام، در هفدهم آوریل سال ۱۹۷۴ در بریتانیا به دنیا آمده است. قبلا فقط خواننده بود؛ اما امروز طراح مد و مالک برند ویکتوریا بکهام (Victoria Beckham) در زمینه لباس و پوشاک است. پیش از ازدواج با دیوید بکهام با نام ویکتوریا آدامز شناخته می‌شد؛ اما بعد از سال ۱۹۹۹ و ازدواج با دیوید، همه او را با فامیلی شوهرش می‌شناسند. ویکتوریا از کودکی رویای شهرت داشت و همین موضوع مسیر زندگی‌اش را ساخت. از درس‌خواندن در مدرسه تئاتر و موسیقی گرفته تا آموختن رقص و آواز، همگی از انتخاب‌های او در راستای همین هدف بودند. درنهایت ۱۸ساله بود که بزرگ‌ترین اتفاق زندگی‌اش رقم خورد و رویای کودکی‌اش به واقعیت تبدیل شد.

در سال ۱۹۹۴، هفته‌نامه هنر‌های نمایشی و موسیقی استیج (The Stage)، با انتشار یک آگهی اعلام کرد که به پنج دختر برای تشکیل گروه آواز و حرکات موزون نیاز دارد. این آگهی، اولین سکوی پرتاب ویکتوریا به دنیای شهرت بود. از بین گزینه‌های فراوان، ویکتوریا به‌‌همراه چهار دختر دیگر انتخاب شدند و نام اسپایس گرلز (The Spice Girls) را برای گروه آنها انتخاب کردند. از همان زمان، کاملا مشهود بود که استایل ویکتوریا با استایل آن چهار دختر تفاوت دارد. همین متمایزبودن باعث می‌شد که نگاه‌ها بیشتر به‌سمت او کشیده شود.

لباس‌های چرم براق

از همان اولین روزهای تشکیل آن گروه موسیقی ۵نفره، ویکتوریا بیشتر تمایل داشت پارچه‌های چرم و ساتن را در قالب لباس‌های تنگ بپوشد. البته این بدان معنا نیست که او فقط چرم می‌پوشید، بلکه در بیشتر مواقع این انتخاب اصلی‌اش بود. کمد لباس او، برای دختران نوجوان و جوان آن دوره به الگو تبدیل شده بود و تنها یک روز بیرون‌رفتنش با لباس جدید کافی بود تا هزاران نفر از همان مدل لباس تقلید کنند. جالب اینجاست که در آن زمان ویکتوریا درمقایسه‌با امروز، استایل خود را چندان هم جدی نمی‌گرفت!

ازدواج با دیوید بکهام و مدکردن ست‌های دونفره‌شان

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

از سال ۱۹۹۷ که ویکتوریا با دیوید بکهام آشنا شد، اغلب لباس‌هایش را با او ست می‌کرد یا اینکه انتخابی نزدیک به هم داشتند. به همین دلیل به‌شدت توجه رسانه‌ها را جلب کردند؛ تا حدی که استایل ست این زوج، اغلب پربحث‌ترین موضوع صنعت مد بوده و هست. آنها معمولا چرم براق و رنگهای تیره را ترجیح می‌دادند؛ برای مثال هردو باهم از استایل مونوکروم (استایل تک‌رنگ) چرم پیروی می‌کردند یا لباسشان را به‌شکل مکمل با هم ست می‌کردند. تصویر زیر از معروف‌ترین استایل ست چرم آنهاست. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این زوج بعد از بیست‌وچند سال هنوز هم گه‌گاهی لباس‌های خود را با هم ست می‌کنند؛ البته طبیعی است که تغییراتی اساسی نسبت‌به اوایل ازدواجشان دارد.

تغییر استایل ویکتوریا بکهام از آغاز دهه ۲۰۰۰

در سالهای پایانی دهه نود، بعد از اینکه ویکتوریا مادر شد، استایل خود را به‌طرز قابل‌توجهی تغییر داد. او به‌مرور از لباس‌هایی که می‌پوشید فاصله گرفت و به سبک مینیمالیستی و بسیار شیک نزدیک شد. کمد لباس او از لباس‌های تنگ و کوتاه با رنگ‌های تیره و مشکی خالی شد و لباس‌های رنگی، گشاد و بلند جای آنها را گرفتند. اواخر دهه ۲۰۰۰ بود که او با راه‌اندازی برند لباس و پوشاک همنام خود در مدار بین‌المللی مد قرار گرفت و به‌تدریج به یکی از طراحان مد بااستعداد حال حاضر تبدیل شد. امروزه ما او را به‌عنوان یک الگوی مد مدرن می‌شناسیم که نه‌تنها در تولید و طراحی پوشاک بسیار موفق است، بلکه در انتخاب نوع و ترکیب رنگ لباس‌های خودش بسیار هوشمندانه و نکته‌سنج عمل می‌کند و به همین دلیل نمی‌توان نسبت‌به استایل خاص او بی‌توجه بود.

برخی از نکات استایل ویکتوریا بکهام در لباس‌پوشیدن

حال بیایید ببینیم استایل ویکتوریا بکهام در لباس‌پوشیدن چه اصول خاصی دارد.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

۱. رنگ‌ها را به‌شکلی جسورانه ترکیب می‌کند

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

ویکتوریا در انتخاب و ترکیب رنگ‌های لباسش به‌شدت جسورانه عمل می‌کند. برایش مهم نیست این رنگ‌ها با هم مطابقت داشته باشند یا نه. او هر رنگی که دوست داشته باشد انتخاب می‌کند و استادانه با هم ترکیب می‌کند. او با این کار یکی از کلیشه‌های مد را که می‌گوید هرگز بیشتر از سه رنگ در لباس‌هایتان به کار نبرید می‌شکند. برای نمونه ترکیب بلوز قرمز و مشکی، شلوار زرد و کیف سبزرنگ او، چندان با آن کلیشه مطابقت ندارد و ترکیبی جسورانه و درعین‌حال شیک از رنگ‌هاست.

۲. کت‌وشلوار امضای استایل ویکتوریا بکهام است

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

کت‌های یقه انگلیسی، شلوارهای گشاد یا راسته با یک کیف‌دستی مستطیلی نسبتا کوچک که معمولا آن را زیر بازوی خود می‌گیرد، خاص‌ترین استایل ویکتوریاست. معمولا رنگ کت و شلوارهای او ست است و ترجیح می‌دهد پیراهن زیر کت را سفید انتخاب کند. نکته جالب‌توجه این است که او هرگز هنگام پوشیدن کت و شلوار موهایش را رها نمی‌کند و همیشه آنها را به‌حالت نیمه‌باز پشت سرش جمع می‌کند.

استایل غالب او هم در فصول گرم و هم در فصول سرد سال کت و شلوار است. با این تفاوت که در فصول گرم هم از کت‌های نازک‌تر با طرح‌های ساده‌تر استفاده می‌کند و در فصل زمستان، کت‌های بلندتر و ضخیم‌تری می‌پوشد که معمولا در قالب اورکت، بارانی یا پالتو هستند و زیر آنها بلوز یقه‌اسکی می‌پوشد.

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

۳. معمولا شلوارهایش کفش‌هایش را می‌پوشانند

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

یکی از مشخصه‌های استایل ویکتوریا این است که در بیشتر مواقع کفش‌هایش را زیر شلوار، خواه گشاد باشند یا تنگ، مخفی می‌کند. به همین دلیل اغلب شلوارهایش بلندتر از حد معمول هستند. احتمالا دلیل او برای این کار، این است که پاهایش از آنچه هستند کشیده‌تر و بلندتر به نظر برسند. شلوار او را در تصویر زیر ببینید که با وجود تنگ و راسته بودن باز هم بخش زیادی از کفشش را پوشانده است:

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

۴. استایل مونوکروم را هوشمندانه ایجاد می‌کند

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

ویکتوریا به همان اندازه که در ترکیب رنگ‌ها مهارت دارد، در انتخاب لباس‌های تک‌رنگ و استایل مونوکروم هم نهایت دقت را به خرج می‌دهد. یکی از مهم‌ترین استایل‌های مونوکروم او لباس‌های چرمی مشکی هستند؛ بااین‌حال رنگ‌های دیگر ازجمله سفید را هم از نظر دور نمی‌کند. در این استایل او ممکن است لباس‌های یک‌تکه مانند سرهمی و پیراهن یا لباس‌های چندتکه بپوشد.

۵. به تا کردن لبه شلوار یا پیراهن علاقه دارد

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

یکی از مشخصه‌های استایل ویکتوریا بکهام این است که وقتی کت و پالتو روی لباسش نمی‌پوشد، آستین‌های بلوز یا پیراهنش را تا می‌زند. البته به تا کردن لبه شلوار جین یا شلوارهای دیگر هم علاقه دارد. مخصوصا اگر کفش‌های تخت یا صندل پوشیده باشد اغلب این کار را انجام می‌دهد که شلوارهای بلندش مانع راه‌رفتنش نشوند.

۶. از کفش‌های پاشنه‌بلند رنگارنگ استفاده می‌کند

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

هرچند ویکتوریا معمولا کفش‌هایش را زیر شلوارهایش مخفی می‌کند، در مواقعی که دامن یا شلوار تنگ پوشیده است از کفش‌های پاشنه‌بلند یا صندل‌های رنگارنگ استفاده می‌کند. از سوی دیگر، برخلاف اینکه همیشه استایل خاصی را برای لباس‌هایش در نظر می‌گیرد، درباره کفش‌هایش بی‌توجه به سبک، هرچه دوست دارد می‌پوشد؛ حتی اگر رنگ آنها با رنگ لباس‌هایش مطابقت ندارد برایش مهم نیست، او ترکیبی جسورانه و جذاب ایجاد می‌کند.

۷. رنگ آبی روشن را با هر چیزی ترکیب می‌کند

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

یکی از رنگ‌های پاستلی موردعلاقه ویکتوریا رنگ آبی روشن جیغ بود که مدت‌های طولانی از آن در لباس‌هایش استفاده می‌کرد. ترکیب جسورانه این رنگ با رنگ‌های روشن و گرم مانند قرمز برای تأثیرگذاری بیشتر از هنرهای ویکتوریاست. هنوز هم گاهی در لباس‌هایش از این رنگ استفاده می‌کند، شاید کمی ملایم‌تر از قبل. در این تصویر هم شلوار آبی روشن را با کیف قرمز ترکیب کرده است:

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

۸. بافتنی‌هایش یقه‌های بزرگی دارند

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

ویکتوریا می‌داند که یقه اسکی و بافتنی‌های گشاد موهایش را به بهترین شکل نشان می‌دهند. این یکی از تیپ‌هایی است که او به آن علاقه‌مند است.

۹. در بسیاری از لباس‌هایش طرح جفتی دیده می‌شود

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

یکی از جالب‌ترین تکنیک‌های ویکتوریا انتخاب لباس‌هایی است که در آنها دو آیتم دقیقا یکسان یا متناسب هستند. برای مثال، این لباس سرتاسر از دو نوار قرمز و آبی تیره روی زمینه سفید پوشیده شده است.

۱۰. از لایه‌بندی لباس‌ها لذت می‌برد

استایل ویکتوریا بکهام اغلب از لایه‌های زیادی تشکیل می‌شود؛ یعنی چند لباس را روی هم می‌پوشد. ازآنجاکه در فرمول‌بندی لباس‌ها استاد است، همه لایه‌ها را هم از نظر رنگ و هم از نظر سبک با هم به‌خوبی ترکیب می‌کند.

۱۱. اغلب کیفش را زیر بغل نگه می‌دارد

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

ویکتوریا هم مانند بسیاری از افراد ممکن است از هر مدل کیفی استفاده کند؛ اما در بیشتر مواقع او را در حالی می‌بینید که کیفش را زیر بازویش نگه داشته است. مخصوصا اگر کت‌وشلوار بپوشد حتما این کار را انجام می‌دهد.

۱۲. با پیراهن سفید به دامن فانتزی جلوه بیشتری می‌دهد

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

ویکتوریا زنی باهوش است و می‌داند چطور یک دامن فانتزی را با تأکید بیشتر به نمایش بگذارد. برای این کار او فقط یک لباس سفید ساده را با آن ست می‌کند.

۱۳. تکنیک کالربلاکینگ را با طرح مینیمال ترکیب می‌کند

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

ویکتوریا به‌شیوه‌ای هوشمندانه از تکنیک کالربلاکینگ یا همان ترکیب رنگ‌های متضاد استفاده می‌کند. برای این کار او سیلوئت لباس‌هایش را ساده و مینیمال نگه می‌دارد تا رنگ‌های متضاد به‌خوبی خودشان را نشان دهند.

۱۴. به‌ندرت سبک عینک آفتابی‌اش را تغییر می‌دهد

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

عینک‌های آفتابی بزرگ با قاب هندسی مخصوصا مستطیلی بخش جدایی‌ناپذیر استایل ویکتوریا هستند. او عینکش را همیشه طوری انتخاب می‌کند که کل چشم‌ها و ابروهایش را بپوشاند. بیشتر دوست دارد عینکش مشکی باشد تا بتواند آنها را با هر چیزی ست کند.

۱۵. اکسسوری‌ها در استایل ویکتوریا بکهام ساده‌اند

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

به‌نظر ویکتوریا اکسسوری‌های ساده و ظریف شیک‌ترند و سبک مینیمال او را بهتر منعکس می‌کنند. از صندل و کیف گرفته تا جواهرات، معمولا اکسسوری‌هایش ساده و شیک هستند.

۱۶. کمر دامن میدی‌اش را پایین‌تر می‌بندد

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

بااینکه بسیاری از ما فکر می‌کنیم کمر دامن میدی باید در ناحیه کمر بسته شود که جذاب‌تر باشد، ویکتوریا دامن میدی را طوری انتخاب می‌کند که کمرش پایین‌تر قرار بگیرد. این ترکیب هم مدرن‌تر است و هم او را لاغرتر نشان می‌دهد؛ مخصوصا وقتی آن را با پیراهن گشاد و کفش‌های پاشنه‌دار ست می‌کند.

۱۷. لباس‌هایش اغلب پوشیده هستند

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

ویکتوریا مدت‌هاست سعی می‌کند لباس‌های پوشیده بپوشد. از زمانی که تغییر بزرگی در استایلش ایجاد کرد، به‌ندرت لباس‌های یقه باز یا کوتاه از او دیده‌ایم.

۱۸. کیف و کفش هم‌رنگ از نظر او نشانه استایل لوکس است

ویکتوریا ست‌کردن کیف و کفش را نشانه لوکس‌بودن استایل می‌داند. به نظر او حتی با پوشیدن لباس‌های ارزان‌قیمت، اگر کیف و کفش را هم‌رنگ انتخاب کنید، تیپ‌تان لوکس و گران‌قیمت به نظر خواهد رسید.

۱۹. استایل آندروژنی یا دوجنسیتی را ترجیح می‌دهد

بررسی استایل ویکتوریا بکهام

استایل ویکتوریا بکهام اغلب آندروژنی است. اگر دقت کنید او بیشتر لباس‌هایش را طوری انتخاب می‌کند که هم مردانه به نظر برسند هم زنانه.

۲۰. طرح مینیمال و ساده را بیشتر از طرح‌های شلوغ می‌پسندد

در بسیاری از مواقع ویکتوریا طرح‌های مینیمال را ترجیح می‌دهد. به‌ندرت می‌بینیم او با لباس‌های شلوغ یا پرزرق‌وبرق در خیابان، مجالس و رویدادهای مختلف ظاهر شود. او بر این باور است با این کار راحت‌تر می‌تواند آیتم‌های مختلف کمد لباسش را با هم ترکیب کند.

سخن آخر

ویکتوریا بکهام یکی از افراد صاحب‌سبک در طرز لباس‌پوشیدن است. او همیشه لباس‌هایی را می‌پوشد که کاملا با ظاهر او مطابقت داشته باشند؛ ولی تکراری هم به نظر نرسند. این بدان معناست که او از یک سو به اصول سبکش وفادار است و از سوی دیگر، ترکیب‌های نوآورانه‌ای به وجود می‌آورد؛ نوعی تعادل که دسترسی به آن واقعا دشوار است و خلاقیت و ذکاوت ویکتوریا را نشان می‌دهد. برای نمونه، یک کفش جدید ترند می‌شود، ویکتوریا آن را طوری با ظاهرش مطابقت می‌دهد که کاملا به او می‌آید. حتی اگر هرگز کسی تصور نمی‌کرد او چنان کفشی را بپوشد. اگر قصد دارید مانند ویکتوریا بکهام لباس بپوشید، باید کمد لباستان ترکیبی از مد و عملکرد باشد. یعنی هر جفت از لباس‌هایتان را بتوانید با هم ترکیب کنید.

شما استایل ویکتوریا بکهام را چگونه ارزیابی می‌کنید؟‌ اگر می‌خواستید از استایل او پیروی کنید، ولی باتوجه‌به شخصیت خودتان چیزی را به آن اضافه یا از آن حذف کنید، آن کدام بخش از سبک او بود؟ لطفا دیدگاه‌هایتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: من و مد

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :