مهفام میرزایی در
0

نگاهی به برند ورا وانگ

نگاهی به برند ورا وانگ

ورا وانگ طراح لباس مطرح امریکایی بیش از هر چیز به خاطر لباس های عروس زیبایی که طراحی می کند شهرت دارد. او در حرفه اش فراز و نشیب های مختلفی را تجربه کرده و به جایگاه کنونی اش رسیده است. در این مطلب نگاهی به برند ورا وانگ و سیر تحولی حرفه و زندگی طراح مشهور آن می اندازیم.

نگاهی به برند ورا وانگ

ورا الن وانگ در سال ۱۹۴۹ در نیویورک به دنیا آمد. او اصالتی چینی داشت و پدر و مادرش هر دو چینی بودند و در دهه ۱۹۴۰ به چین آمده بودند. او از کودکی به اسکیت علاقمند بود و آن را به طور جدی دنبال می کرد اما وقتی از ورود به مسابقات المپیک باز ماند آن را برای همیشه کنار گذاشت و به مد علاقمند شد. او در سال ۱۹۶۷ از دبیرستان فارغ التحصیل شد سپس به کالج سارا لارنس رفت تا در رشته تاریخ هنر مطالعه کند.

پس از پایان تحصیلات دانشگاهی او بلافاصله در مجله ووگ استخدام شد و به عنوان جوان ترین نویسنده در تاریخ مجله ووگ رکورد دار شد. او ۱۷ سال تمام در آن مجله مشغول به کار بود تا اینکه در سال ۱۹۸۷ به رالف لورن پیوست و به مدت دو سال در آن جا کار کرد. در ۴۰ سالگی او تصمیم گرفت که مستقل شود و برند لباس عروس خود را افتتاح کند.

او به سرعت موفق و مطرح شد و برای چهره های مشهوری چون چلسی کلینتون، ایوانکا ترامپ، ماریا کری، ویکتوریا بکهام، و اعضای خانواده کارداشیان لباس عروس طراحی کرد. او در سال ۱۹۹۰ سالن خود را در نیویورک افتتاح کرد و سپس در شهرهای دیگر مثل لندن، توکیو و سیدنی به توسعه کار خود پرداخت.

در سال ۲۰۰۵ او جایزه مجمع طراحان مد آمریکا (مهم ترین جایزه مد جهان) را از آن خود کرد. علاوه بر لباس عروس لباس های شب طراحی شده توسط وی نیز دارای شهرت خاصی هستند و برای افرادی چون وایولا دیویس در مراسم اسکار و سوفیا ورگارا در مراسم امی لباس طراحی کرده است. او مینیمالیسم را وارد لباس های عروس و لباس های شب کرد ، طراحی های وی در عین سادگی بسیار جذاب و با شکوه هستند.

نگاهی به برند ورا وانگ

مطالب مرتبط:

۱- نگاهی به برند بوتگا ونتا

۲- نگاهی به برند بالمین

۳- نگاهی به برند لویی ویتون

۴- ۴ پایتخت مد جهان ، شهرهای پیشرو دنیای مد را بیشتر بشناسید

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :