زیباترین لباس‌هایی که با الهام از نقاشی‌های ون‌گوگ طراحی شده‌اند

وَنسان وَن گوگ یک نقاش پسادریافتگر هلندی بود که کار او تأثیر گسترده‌ای بر هنر سده بیست میلادی گذاشت. کارهای او شامل شب پر ستاره، تک‌چهره، خودنگاره، چشم‌انداز، طبیعت بی‌جان، سرو، کشتزار گندم و گل‌های آفتابگردان است.

نقاشی ونگوک در مد و فشن

او از کودکی به نقاشی علاقه داشت ولی تا اواخر دههٔ دوم زندگی‌اش نقاشی نکرد. او بسیاری از کارهای شناخته‌شده‌اش را در دو سال آخر زندگی‌اش تکمیل کرد. وی در یک دهه بیش از دوهزار و صد کار هنری تولید کرد.

ونسان ون گوگ فعالیت هنری خود را به عنوان طراح و نقاش از سال ۱۸۸۰ (میلادی) و در سن ۲۷ سالگی آغاز کرد. وی پس از مواجهه با آثار ژان فرانسوا میله عمیقاً تحت تأثیر نقاشی‌های او و پیام اجتماعی آنها قرار گرفت و در همین زمان بود که طراحی را به‌صورت جدی و حرفه‌ای آغاز کرد. او از آنجا که در سن ۳۷ سالگی درگذشت، در واقع تمام آثارش را در ۱۰ سال آخر عمر خویش آفرید.

نقاشی ونگوک در مد و فشن

تاثیر ون گوگ بر روی فشن

المثنیِ این آثار را می‌توان در مجموعه‌های ایو سن لوران، جیسون مارگیلا، دیور، رودارته که بیشتر از طریق چاپ، تزئینات و گلدوزی‌های بی‌نقص روی طرح‌ها لباس ها دید. چشم‌اندازهای زیبای ون گوگ از حومهٔ شهر، تصاویری بیانگر آرامش در یک پالت رمانتیک و عاشقانه است.

نقاشی ونگوک در مد و فشن

ایو سن لوران و ون گوگ

ایو سن لوران که در بسیاری از آثارش از هنرمندان بزرگی همچون پیکاسو و یا پیت موندریان الهام گرفته بود برای مجموعه بهار و تابستان سال ۱۹۸۸ به سراغ آثار ونگوگ رفته و مجموعه ای زیباو پرجنب و جوش و فراموش نشدنی از خود به جای گذاشت.

نقاشی ونگوک در مد و فشن

Rodarte و ون گوگ

نقاشی ونگوک در مد و فشن

همین طور در سال ۲۰۱۲، خواهران طراح، کیت و لورا مولیوی برای مجموعه بهار و تابستان برند جذاب و فریبندهٔ Rodarte به‌عنوان الهام‌گیرنده‌هایی از اعضای دنیای مد دوباره به سراغ ون گو’ رفتند مجموعه ای زیبا از آثاری همچون شب پرستاره، گل های آفتابگردن و کشتزار گندم ون گوگ ارائه دادند.

منبع: مد و مد

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :