chadmin در
0

استفاده از لوازم آرایش عمر شما را کوتاه می کند

استفاده از لوازم آرایش عمر شما را کوتاه می کند

برخی از خانم ها گمان می کنند که به کمک لوازم آرایش مختلف زیباتر می شوند و حتی یک روز هم بدوت رژ لب، سایه و هفت قلم لوازم آرایش دیگر، پای شان را از خانه بیرون نمی گذارند. جدیدترین پژوهش ها حاکی است استفاده از لوازم آرایش عمر شما را کوتاه می کند!

single_content ad banner

پژوهشگران به این دسته از خانم ها هشدار می دهند که احتمال دارد به دلیل مصرف بی رویه لوازم آرایشی و استفاده از مواد آرایشی حاوی سرب، عمر کوتاه تری داشته باشند. گروهی از محققان فرانسوی بعد از بررسی های مختلف به این نتیجه رسیده اند که بسیاری از محصولات آرایشی بیش از ۴۰ درصد ترکیب سمی دارند که این موضوع خطری جدی برای سلامت خانم هاست.

ضمن اینکه مصرف این قبیل محصولات آرایشی به ایجاد چین و چروک ها سرعت می بخشد و احتمال برخی از انواع سرطان ها را افزایش می دهد. یک تست ساده برای اطمینان از وجود سرب در رژ لب این است که مقداری از آن را روی یا پست دست تان بمالید. سپس قطعه ای از جنس طلا یا نقره روی آن بکشید.  اگر تغییر رنگی ایجاد و رنگ رژ تیره شد، باید آن را به سرعت دور بیاندازید چون حاوی سرب است.

سرب جزو فلزات سنگین است و از عوامل زمینه ساز بروز سرطان و مرگ زودرس به شمار می رود. در ترکیب برخی از ریمل ها و خط چشم ها هم جیوه یا مواد سمی دیگری به کار رفته اند که سلامتی شما را تهدید می کنند. پس برای سلامت و طول عمر بیشتر کمتر به سراغ لوازم آرایش بروید و از محصولات استاندارد و مورد تایید وزارت بهداشت استفاده کنید.

مطالب مرتبط: 

۱- قدم به قدم آموزش ماکیاژ

۲- همه چیز درباره رنگ مو آمبره و آموزش گام به گام تکنیک رنگ موی آمبره

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :