چه کنیم پوستمان کمتر چرب شود؟

حتما شنیده اید که گفته می‌شود اگر پوست چربی دارید دیرتر پیر خواهید شد اما دردسرهای پوست چرب بیشتر از آن است که به این امید دلخوش کنیم. این که همیشه پوستتان برق بزند و مواد آرایشی روی پوست شما خمیری شود حس خوبی ندارد اما خبر خوب این است که شما می‌توانید کاری کنید تا پوستتان کمتر چرب شود. چطور؟ این مطلب را بخوانید تا بدانید چه کنیم پوستمان کمتر چرب شود؟

چه کنیم پوستمان کمتر چرب شود؟

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

پوستتان را مرطوب کنید

برخی افراد به طور ژنتیکی پوست چربی دارند اما در برخی موارد چرب شدن پوست به این دلیل است که شما رطوبت کافی به پوست خود نمی‌رسانید در نتیجه پوست برای مرطوب کردن خود چربی اضافی ترشح می‌کند. کسانی که پوست چربی دارند بهتر است به جای استفاده از مرطوب کننده‌های سنگین از سرم‌های مرطوب کننده استفاده کنند تا به مرور زمان پوست به تولید چربی کمتر عادت کند.

پوستتان را بیدار کنید

چطور؟ تقویت پوست با ژل های حاوی ویتامین A  به زنده شدن سلول‌های پوستی و جلوگیری از پیری کمک می‌کند و در کنار آن به کاهش تولید سبوم (چربی پوست) منجر می‌شود. برای پاک کردن پوست از محصولات حاوی بنزوئیل پراکساید و سالیسیلیک اسید استفاده کنید تا چربی پوست کاهش یابد.

از ماسک سولفور استفاده کنید

بیشتر بازیگران هالیوودی این ماسک را راز زیبایی و جوانی خود می‌دانند. ماسک سولفور چربی اضافی پوست را جذب کرده و از تولید چربی زیاد جلوگیری می‌کند.

به تغذیه توجه کنید

مطالعات نشان داده مصرف غذاهای حاوی قند بالا ترشح سبوم را روی پوست افزایش می‌دهد. پس برای کاهش ترشح چربی پوست خود مصرف این نوع غذاها را کم و یا متوقف کنید.

مطالب مرتبط:

1- تاثیر سرکه سفید بر زیبایی پوست

2- راه های درمان پوست خشک

3-  ماسک جوش شیرین معجزه ای برای پوست

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :