کیف گلیمی زنانه : ۷ مدل کیف سنتی زنانه که باید همین امروز بخرید

0

کیف گلیمی زنانه یکی از انواع اکسسوری است که این روزها مد روز است. بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی به این مدل از صنایع دستی ایرانی توجه کرده و برای استفاده روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنند. در این مقاله ۷ مدل کیف گلیمی زنانه شیک را برای خرید به شما معرفی می‌کنیم. با چی بپوشم همراه باشید. 

کیف گلیمی زنانه

کیف گلیمی زنانه چگونه ساخته می‌شود؟

گلیم دست بافتی است که از تار و پود که معمولا پشم حیوانات اهلی تهیه می‌شود. رنگ‌های استفاده شده در گلیم معمولا به صورت گیاهی است. گاهی گلیم‌ها را برای جلوه بیشتر و کهنه شدن رنگ، با چای و پوست گردو شستشو می‌دهند.

عشایر و بافتندگان گلیم محدودیتی در اندازه گلیم ندارند  و با توجه به نیاز خود گلیم را در اندازه کوچک و یا بزرگ تهیه می‌شود. از گلیم چه به عنوان زیر انداز و چه به عنوان ماده اولیه کیف سنتی زنانه استفاده می‌شود.

۷ مدل کیف گلیمی زنانه که باید بخرید

۱- کوله پشتی سنتی زنانه

قیمت این کیف سنتی شیک ۱۳۵،۰۰۰ تومان است. این کیف زنانه از پشم گوسفند تهیه شده است.

کیف گلیمی زنانه

کیف گلیمی زنانه

کیف گلیمی زنانه

۲- کیف گلیمی مدل  آرش

قیمت این کیف سنتی شیک ۱۳۵،۰۰۰ تومان است. این کیف زنانه ذوزنقه شکل است.

کیف گلیمی زنانه

۳- کیف گلیمی مدل افسانه

مدل این کیف سنتی زنانه ذوزنقه ای است. اندازه کیف سنتی مدل افسانه ۳۰ در ۲۳ سانتی متر بوده و قیمت آن ۱۲۵،۰۰۰ تومان است.

کیف گلیمی زنانه

کیف گلیمی زنانه

۴- کیف گلیمی سنتی زنانه مدل آهو

ابعاد این کیف زنانه ۳۵ در ۲۶ سانتی متر است. قیمت این کیف سنتی ۱۲۷،۰۰۰ تومان است.

کیف گلیمی زنانه

کیف گلیمی زنانه

۵- کیف سنتی زنانه مدل ارژن

مدل این کیف نیز ذوزنقه ای است. قیمت ارژن ۱۹۵،۰۰۰ تومان است.

کیف گلیمی زنانه

کیف گلیمی زنانه

۶- کیف سنتی زنانه مدل افسون

قیمت این کیف سنتی شیک ۱۱۵،۰۰۰ تومان است. مدل کیف مربعی بزرگ است.

کیف گلیمی زنانه

کیف گلیمی زنانه

۷- کیف گلیمی زنانه مدل آیدا

این کیف پاسپورتی زنانه سنتی را می‌توانید با ۸۷،۰۰۰ تومان خرید کنید. ابعاد این کیف ۲۱ در ۲۱ سانتی متر است.

کیف گلیمی زنانه

کیف گلیمی زنانه

کیف گلیمی زنانه

راهنمای خرید کیف گلیمی زنانه

تنوع کیف های گلیمی و سنتی بسیار بالاست و بعضی وقت‌ها قیمت‌ها هم بسیار متفاوت هستند. ممکن است شما  با دیدن تنوع اجناس در فروشگاه های اینترنتی سردرگم شوید و ندانید که کدام کیف برای شما بهتر است. در این موارد معمولا بر اساس عکس‌ها و تنوع طرح و رنگ کیف اقدام به خرید می کنید.

کیف گلیمی زنانه

پارچه اصلی کیف گلیمی زنانه

که معمولا حداقل در قسمت جلوی کیف استفاده می شود و مرغوبترین قسمت و دست باف است. احتمال دارد دوزنده های کیف های سنتی بخاطر ارزان‌تر شدن کار بجز این قسمت از انواع دست بافته های ارزان قیمت مثل جاجیم یا حتی مواد مصنوعی هم استفاده کنند. پس لازم است ابتدا دقت کنیم که چقدر از کیف ما دستباف و چقدر از آن مصنوعی است.

دست بافته های قابل استفاده کیف در ایران معمولا (تاکید می کنم معمولا) به سه بخش گلیم های ورنی، گلیم های درشت باف و پارچه های دست بافتی که از ماشین های ساده و ابتدایی بافندگی مثل جاجیم تشکیل شده است تقسیم می‌شوند. ورنی از همه گرانتر، ریز بافت‌تر و با ارزش‌تر است که آن هم انواع مختلفی دارد.

کیف گلیمی زنانه

گلیم ورنی: گلیم درشت باف که تقریبا در سراسر ایران بافته می‌شود، گلیمی است که بیشتر بوسیله عشایر بافته شده و مرغوبیت کمتری نسبت به ورنی دارد.

گلیم درشت باف: جاجیم را در اکثر مناطق کشور به شکل های متفاوت و طرح های مختص به همان منطقه می بافند. در خوزستان (شوشتر و دزفول) و بعضی از شهرهای مرکزی ایران به احرامی و  سجاده هم معروف است. بخاطر استفاده از ماشین های ابتدایی، بافت سریعتر و منسجم تر انجام میشود. ممکن است بخاطر لطافت بیشتر این پارچه، شما از کیف آن استقبال بیشتری هم بکنید. ضمن اینکه قطعا محصول تمام شده از کیفی با گلیم ورنی ارزان تر تمام می شود.

جاجیم: نکته اینجاست که احتمال دارد مثلا گلیم ورنی به همراه انواع جاجیم در یک کیف به‌کار گرفته شود. در صورت انتخاب درست گلیم و جاجیم در این موارد، شاهد تولید کیف بسیار زیبایی خواهیم بود.

کیف گلیمی زنانه

نکات کلی برای خرید کیف سنتی زنانه

 

  ۱- تکنولوژی تولید کیف زنانه

نظر شخصی من این است اگر کیف سنتی و گلیمی دیدید که برند ندارد و بی نام و نشان است از خرید آن صرف نظر کنید. کارگاه های کوچک و خانگی معمولا به مواد اولیه با کیفیت دسترسی ندارند.

 

به آرم و اسم برند دوخته شده درون یا روی کیف و همچنین روی سرزیپ ها دقت کنید. کیف های بدون برند اززیپ و سرزیپ ها ، آستری ها و یراق آلات بی کیفیت استفاده میکنند در نتیجه عمر نهایی کیف پایین است. در عوض برند ها سعی می کنند همیشه مشتری را راضی نگه دارند در نتیجه کارشان همواره کیفیتی در خور توجه دارد.

 

از این‌ها گذشته استفاده از نیروی کارآزموده و مجرب برای دوخت این کیف‌ها در اولویت قرار دارد. همچنین وسایل و ابزار به روز در کیفیت نهایی محصول سهم بسزایی دارد که قطعا برندها این گونه مسائل را رعایت می‌کنند.

کیف گلیمی زنانه

۲- قیمت کیف زنانه

همیشه لزوما گران ترین محصول بهترین نیست و البته از یک طرف نباید از این جمله غافل شد که هر ارزانی بی علت نیست . قیمت کیف های گلیمی بطور متوسط بسته به سایز و جنس (در زمان نوشتن این مقاله) از ۲۰ تا ۲۰۰ هزار تومان و بالاتر متغییر است. کیف های کوچک آرایشی گلیمی و جاجیمی که حجم اندکی گلیم و مواد اولیه در تولید آنها دخیل است ارزان تر، و به نسبت سایز و استفاده از مواد مصنوعی (مثل انواع چرم های مصنوعی و اشبالت ها و … ) کیف های بزرگتر گران تر هستند. بعضی نمونه از کیف های گلیمی هم هست که ترکیبی است از چرم طبیعی و گلیم دستباف مرغوب که قیمت بالایی دارد و معمولا کمتر در ایران یافت می شود.

 

مطالب مرتبط:

۱- ۹ مدل کیف چرم زنانه از برندهای ایرانی با کیفیت و معتبر

۲- ۱۱ ست لباس گرم مردانه شیک را به انتخاب سردبیر چی بپوشم بپوشید

۳- شیک بپوشیم : آقایان و خانم‌ها چگونه هر روز شیک بپوشیم و جذاب باشیم

سارا هنجنی
نویسنده: سارا هنجنی
دوستام به من میگن خوره مد بعضی هام میگن عشق تیپ زدن. لباس پوشیدن از بچگی برام مهم بوده، چند وقتی میشه که با سایت چی بپوشم به عنوان نویسنده همکاری میکنم. خیلی خوبه که آدم کاری انجام بده که دوست داره:)


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 05 ژانویه 2018

چی بپوشم بهترین سایت مد و لباس در ایران هستی

سارا هنجنی در تاریخ 05 ژانویه 2018

ممنون که به بیان سنت های ایرانی در حوزه پوشاک و لباس اشاره می کنید

آسنا در تاریخ 05 ژانویه 2018

ممنونم چی بپوشم شما واقعا به فرهنگ ایرانی اسلامی احترام زیادی می‌ذارید

مرسانا خوشگل در تاریخ 05 ژانویه 2018

عالی بود. مچکرم

مهدی حسین زاده در تاریخ 05 ژانویه 2018

چی بپوشم یه دونه ای

mohammad در تاریخ 30 مارس 2019

سلام من یدونه کیف کوله ای زنانه میخوامارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :