فاطمه رحیمی در
0

طراحی ناخن با رعایت این 21 نکته

طراحی ناخن با رعایت این 21 نکته

دنیای طراحی ناخن، دنیای جذابی است. اما برای مانیکور و طراحی ناخن‌ها باید نکاتی را بدانیم. گاهی ناخن‌های شما شکننده می‌شود یا مثلا لاکی که می‌زنید به رنگ دلخواهتان در نمی آید یا ماندگاری آن کم است. برای جلوگیری از بروز این مشکلات خواندن مقاله‌ی زیر خالی از لطف نیست.

1- شما به 3 حرکت نیاز دارید: برای طراحی ناخن باید سه حرکت را روی لاک اجرا کنید: “اول اینکه قلم لاک زدنتان را در ظرف لاک پایین بیاورید و به اندازه آن را آغشته به لاک کنید. دوم اینکه وقتی می‌خواهید لاک بزنید، باید آن را بطور منظم پخش کنید تا همه‌ی ناخن را بگیرد و پستی و بلندی روی آن ایجاد نشود. و نکته‌ی سوم این است که از پایه‌ی ناخن شروع کنید، قلم را از راست به چپ و سپس بالا به پایین بکشید.”

طراحی ناخن با رعایت این 21 نکته

2- همیشه از یک پوشش پایه استفاده کنید: ممکن است از شما وقت بیشتری بگیرد، اما باعث ماندگاری بیشتر مانیکور شما می‌شود و مانع از رنگ پس دادن لاک‌های شما می‌شود.

3- استفاده از برس‌های قدیمی آرایشی برای کمک کردن به مرتب کردن لبه‌های ناخن: معمولا موقع لاک زدن قسمتی از آن از ناخن‌هایمان بیرون می‌زند و مسلما دوست دارید که این اتفاق نیفتد. با یک برس قدیمی آرایش، به اطراف ناخن‌هایتان استون بزنید تا لاک‌های این قسمت‌ها پاک شود.

طراحی ناخن با رعایت این 21 نکته

4- لاک سفید مناسبی انتخاب کنید: مطمئن باشید که لاک سفید رقیق و یکدستی دارید. لاک‌های روشن خصوصا سفید خیلی مهم است که یکدست باشند. ذره‌ای ناخالصی در آن‌ها خیلی زود به چشم می‌آید.

طراحی ناخن با رعایت این 21 نکته

5- از خشک کننده‌ی سریع لاک استفاده نکنید: این خشک کننده‌ها معمولا باعث نم‌زدایی و خشک شدن ناخن می‌شود.

طراحی ناخن با رعایت این 21 نکته

6- ضربه زدن روی پوست با روغن یا کرم: یک راه سریع که سالن‌های مانیکور انجام می‌دهند این استفاده از روغن یا کرم است. این کار باعث می‌شود که ناخن‌ها سریعا مرطوب شوند. فقط حواستان باشد که بیش از حد از آن استفاده نکنید چراکه باعث لغزش بیش از اندازه می‌شود.

7- دست‌هایتان را بعد از طراحی ناخن زیر آب سرد بگیرید: بعد از تمام شدن لاک زدن، دست‌هایتان را زیر آب سرد بگیرید یا نوک انگشتانتان را در ظرف یخ ببرید؛ باعث زودتر خشک شدن لاک می‌شود.

طراحی ناخن با رعایت این 21 نکته

8- لاک‌های نئونی خود را ترکیب کنید: برای اینکه لاک‌های نئونی درخشندگی بیشتری داشته باشند، مقداری لاک سفید یا یک رنگ مات بی اثر را به آن اضافه کنید.این کار باعث درخشنده و ضخیم‌تر به نظر رسیدن لاک‌های نئونی می‌شوند.

طراحی ناخن با رعایت این 21 نکته

9- یک لایه‌ی نازک تثبیت‌کننده به لاکتان اضافه کنید: بعد از طراحی روی ناخنان برای زودتر خشک شدن آن یک لایه‌ی نازک تثبیت‌کننده روی آن اضافه کنید که در غیر این صورت ممکن است اصلا خشک نشوند.

طراحی ناخن با رعایت این 21 نکته

10- لاک‌هایتان را درجای خشک، خنک وتاریک نگه دارید (مثل یخچال): نگهداری لاک‌هایتان در یخچال باعث عمر بیشتر آن‌ها می‌شود. خصوصا نور خورشید و گرما باعث تغییر غلظت و رنگ لاک‌ها می‌شود.

طراحی ناخن با رعایت این 21 نکته

11- لاک‌هایتان را با تینر رقیق کنید: با اضافه کردن چند قطره تینر در لاک، آن را رقیق کنید.

12- هرگز ظرف لاک را تکان ندهید: هیچوقت طرف لاک را به طور عمودی تکان ندهید؛ بلکه آن را آرام بطور افقی حرکت دهید. این کار تضمین می‌کند که در ظرف لاکتان و همینطور وقتی لاک را روی ناخنتان می‌کشید هیچ  حباب هوایی ایجاد نمی‌شود.

طراحی ناخن با رعایت این 21 نکته

13- هرگز پوست دور ناخنتان را نکَنید: بسیار دیده شده که برای مانیکور کردن پوست اطراف ناخن را برای بزرگتر نشان دادن ناخن می‌کنند. این پوست را نکَنید!

طراحی ناخن با رعایت این 21 نکته

14- ریشه‌های اطراف ناخن را فقط با ناخن‌گیر بگیرید: روی این “فقط” تاکید زیادی است! این ریشه‌ها فقط توسط ناخن‌گیر باید گرفته شوند؛ درغیر این صورت ممکن است باعث خون آمدن و رشد این ریشه‌ها بشود. ریشه کردن ناخن اجتناب‌ناپذیر است اما با تر و تمیز نگه داشتن ناخن و استفاده‌ی مداوم از مرطوب‌کننده می‌توانید باعث کمتر شدن آن‌ها شوید.

طراحی ناخن با رعایت این 21 نکته

15- موقع سوهان زدن آن را جلو و عقب نبرید: همیشه ناخن‌هایتان را در یک جهت سوهان کنید؛ در غیر این صورت ناخن‌هایتان را خراب کرده و آن را دندانه‌دار و نامسطح می‌کند. اشتباه سوهان کشیدن می‌تواند باعث لایه لایه شدن و شکستن ناخن شود.

15

16- از آب داغ دوری کنید: ناخن‌هایتان را برای ظرف شستن و یا حمام کردن زیر اب خیلی داغ نبرید. آب داغ دشمن طبیعی ناخن است! آب داغ باعث می‌شود بستر ناخن منبسط شود و لاک از روی آن پاک شود و همچنین ناخن ترک بخورد.

16

17- از یک توپ پنبه‌ای برای پاک کردن لاک اکلیلی خود استفاده کنید: لاک‌های اکلیلی خیلی سخت از روی ناخن پاک می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم برای پاک کردن آن، یک توپ پنبه ای را کاملا به استون آغشته کنیم. سپس توپ پنبه‌ای را به شکل هرکدام از ناخن‌ها دربیاوریم و بگذاریم چند دقیقه روی نوک هرکدام از انگشتان بماند. سپس آن را به آرامی روی ناخن بکشیم تا لاک روی ناخن پاک شود.

17

18- از لاک‌های اکلیلی و براق استفاده کنید: این لاک‌ها به خاطر درخشندگی که دارند باعث می‌شوند ناخن‌های شما بزرگتر از اندازه‌ی واقعی نشان داده شوند.

18

19- از لاک پاک کن‌های بدون استون استفاده کنید: جز در موردی که ذکر شد! لاک پاک ‌کن‌های بدون استون کمتر ناخن را خشک می‌کنند. خصوصا اگر از تقویت‌کننده‌های ناخن استفاده نمی‌کنید، از این لاک پاک کن‌ها استفاده کنید.

19

20- از لاک‌های 3در1 یا 5در1 استفاده کنید: این لاک‌ها در فرمولشان از فرمالدئید، تولوئن و DBP استفاده می‌کنند. این‌ها موادی هستند که باعث تقویت و بهداشت ناخن شما می‌شوند. برای لاک‌های 3در1 از برندهای Essie، Butter London و Deborah Lippmann و… استفاده کنید. لاک‌های 5در1 (که در فرمول آن‌ها کافور هم هست) را برندهای محبوبی مثل Channel، Dior و Givenchy تولید می‌کنند.

20

21- همیشه از یک پوشش نهایی استفاده کنید: و بعد از آن به ناخن‌هایتان ضربه‌های سریع بزنید. در این صورت ماندگاری لاک روی ناخنتان بیشتر می‌شود.

مطال مرتبط:

1- شخصیت شناسی از روی مدل ناخن

2- با ناخن های در حال شکسته شدن چه کنم؟

3- چگونه از ناخن هایمان مراقبت کنیم؟دیدگاه شما

مریم در تاریخ 16 می 2017

باسلام
این مقاله خیلی بمن کمک کرد. من واقعا سپاس گذارم

افسانه در تاریخ 16 می 2017

عالییییییییییییییییییی
ممنون

نازلی در تاریخ 27 نوامبر 2020

ممنون عالی خیلی بهم کمک کرد ??ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :