عجیب‌ترین لباس‌های بازیگری که پیراهن را به کت و شلوار ترجیح می‌دهد!

بیلی پورتر هنرپیشه آمریکایی معروف را می‌شناسید؟ همان پری معروف سیندرلا در آخرین نسخه از این اثر. شاید کمی شک کرده‌اید و می‌گویید که بیلی خانم است یا آقا؟ واقعیت این است که آقای بیلی پورتر یا همان پری جدید دنیای سیندرلا آمده است تا تمام قواعد را به هم بریزد. او با انتخاب استایل‌هایی که بیشتر زنان استفاده می‌کنند، نگاه‌ها را روی فرش قرمز به خود جلب می‌کند. پورتر از آن دسته افرادی است که با جنسیتی‌کردن لباس‌ها موافق نیست و به نظر بسیاری از کارشناسان دنیای مدوفشن، استایل‌هایش را از کمدی در آینده انتخاب می‌کند. مروری بر استایل‌هایش داشته باشیم؟

لباس‌های عجیب بیلی پورتر

لباس‌ها زنانه و مردانه ندارند

لباس‌های عجیب بیلی پورتر

بسیاری از زنان از لباس‌هایی استفاده می‌کنند که در عرف رایج با عنوان مردانه شناخته می‌شوند و این از نظر هیچ‌کس زیاد عجیب نیست. اگر چنین چیزی برعکس شود و مردان از لباس‌های زنانه استفاده کنند، واکنش‌های بسیار تند، منفی و شدیدی دریافت می‌کنند. علت نمی‌تواند متوجه استایل باشد. به نظر می‌رسد که پای مسائل عمیق‌تر و دلایل ریشه‌ای‌تری در این زمینه به‌میان است. برای مثال، به نگاه سنتی جوامع با مطرح‌کردن این جمله دقت کنید: در بسیاری از مواقع به مردان گفته می‌شود که اگر فلان کار را نکنی از زن هم کمتری. یا جملات زن‌ستیزانه دیگری در جوامع مردسالار و حتی مدعی ترقی هم مبنی بر تحقیر زنانگی و برتردانستن مردان وجود دارد. همه این‌ عبارت‌ها و نگاه‌هایی که از جامع مردسالار به‌سمت دنیا روانه می‌شود، از دلایل این هستند که پوشیدن لباس زنان به تن مردان مسخره و تحقیرآمیز به نظر می‌رسد. قبول دارید؟

پوشیدن دامن مانعی ندارد

لباس‌های عجیب بیلی پورتر

به‌عقیده بیلی پورتر، پوشیدن دامن مخصوص زنان نیست. این موضوع را اسکاتلندی‌ها و مردانی در نقاط دیگر دنیا هم قبول داشته‌اند. حتماً می‌دانید که لباس سنتی مردان اسکاتلندی دامن‌هایی پلیسه و چهارخانه است. مرور تاریخ و دیدن چنین لباس‌هایی بر تن مردان نشان می‌دهد که آنچه در امروز مردانه یا زنانه تلقی می‌شود در گذشته می‌توانسته کاملا برعکس باشد. بنابراین، قراردادها و عرف را که کنار بگذاریم، مانند پورتر دستمان در انتخاب پوشش بازتر می‌شود.

رنگ‌های شاد در انحصار زنان نیستند

لباس‌های عجیب بیلی پورتر

رنگ‌های شاد مخصوص زنان نیستند. صورتی و قرمز می‌توانند انتخابی برای استایل‌های مردانه هم باشند. بیلی پورتر با در نظرگرفتن چنین نکته‌ای از لباس‌هایی با رنگ‌های شاد و درخشان زیاد استفاده می‌کند. بهتر است که همه ما از پوشیدن لباس‌های شاد نترسیم و دست از قضاوت‌کردن رنگ‌ها و زدن برچسب‌های جنسیتی به آنها برداریم. دنیایی که در آن محدودیتی برای شخصی‌ترین تصمیمات افراد وجود ندارد، جای بهتری است. نگذاریم که قضاوت‌هایمان درباره رنگ لباس افراد مانع از آن شود که مطابق میل و سلیقه‌شان دست به انتخاب لباس بزنند. در تصویر بالا، بیلی پورتر مانند همیشه عجیب ظاهر شده و کت‌وشلواری به‌رنگ قرمز با پارچه‌ای براق، کفش‌هایی براق و نقره‌ای و پالتویی گشاد و قرمز را با هم سِت کرده است. این ترکیب نسبت به استایل‌های دیگر او متعادل‌تر است اما باز هم در دسته‌بندی خاص‌ترین‌ها قرار می‌گیرد.

از پوشیدن لباس‌های گل‌دار نترسید آقایان!

لباس‌های عجیب بیلی پورتر

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

تا چند دهه گذشته، رنگ‌ها و طرح‌ها هم به‌شدت جنسیتی بودند. برای مثال، کمتر مردی دوست داشت که لباسی با طرح ستاره، گل یا موارد مشابه به تن کند. در حال حاضر، چنین چیزی وجود ندارد و حتی در میان چهره‌هایی مانند مجریان تلویزیون و هنرپیشه‌ها هم استفاده از لباس‌هایی با طرح‌های متنوع از جمله گل رایج‌تر شده است. گل‌های لباس می‌توانند روی پارچه لباسی مردانه یا زنانه بنشینند. هیچ محدودیتی در کار نیست. لباس پورتر هم در تصویر بالا کُتی گل‌دار است که با کلاهی زیبا سِت شده است.

درانداختن طرحی نو دشوار است

لباس‌های عجیب بیلی پورتر

دنیای مدوفشن تغییرات زیادی را در سال‌های اخیر از سر گذرانده است. طراحان برای اینکه به مدل‌هایی تازه برسند، ایده‌های زیادی مطرح کرده و می‌کنند. کنار هم قراردادن لباس‌هایی از مدل‌ها و جنس‌های مختلف هم یکی از راه‌کارهای آنها است که رسیدن به خروجی مطلوبش در گروی آزمون‌وخطاکردن‌های بسیار است. در تصویر بالا، شاهد پوشیدن شنلی طوسی از سوی بیلی هستید که با دامنی پلیسه و چهارخانه سِت شده است. کفش‌ها وکراوات از عناصر رایج استایل‌های مردانه هستند و اگر کمی انصاف به‌خرج بدهید، باید قبول کنید که این استایل عجیب است اما می‌تواند نمره قبولی بگیرد. نظرتان چیست؟

دنیای فشن باید تغییر کند

لباس‌های عجیب بیلی پورتر

شکوه دامن‌های بلند از جنس پر با تزئینات متنوع متعلق به زنان نیست؛ این چیزی است که پورتر با استایل‌های خود فریاد می‌زند. به نظر او دست مردان در انتخاب استایل‌های متنوع آنچنان باز نیست و نسبت به خانم‌ها در محرومیت و محدودیت زیادی هستند. برای همین است که لباس‌هایی با طراحی‌های عجیب و خاص به تن می‌کند. در تصویر بالا، او را با لباسی تلفیقی می‌بینید. هم شلوار به پا دارد و هم دامنی از جنس پر. هم کیفی زنانه به دست دارد و هم بوتی به پا کرده است که زنانه به نظر می‌رسد. بیلی تنوع را می‌پسندد و دوست ندارد که در دنیای تکراری کت‌وشلوارهای مردانه اسیر شود.

سرتاپا خاص شوید

لباس‌های عجیب بیلی پورتر

بیلی پورتر علاوه بر تلاشی که برای برداشتن کلیشه‌های جنسیتی دارد، از انتخاب‌های خاص هم لذت می‌برد. برای مثال، دوست دارد که لباس‌هایی با طرح‌ها و مدل‌های عجیب‌وغریب بپوشد. در تصویر بالا هم یکی از خاص‌ترین موارد را مشاهده می‌کنید. او کیفی به شکل سگ به‌دست گرفته است. کت و دامن و کفش‌ها هم تلفیقی از استایل‌های مردانه و زنانه متداول هستند. دیگر چنین تیپی نه برچسب رایج مردانه را از آن خود می‌کند و نه در دسته‌بندی لباس‌های زنانه قرار می‌گیرد. بیلی پورتر در این استایل بسیار عجیب و خاص ظاهر شده است. درباره کیف او باید به نکته‌ای اشاره کنیم که نظر شخصی ما است. استفاده از چیزهایی که صرفا عجیب‌ و نامتداول هستند، همیشه نشان خلاقیت نیست. هرچیز عجیبی لزوماً خاص نیست و این چیزی است که در بسیاری از مواقع در دنیای مدوفشن به باد فراموشی سپرده می‌شود. نظر شما چیست؟

در آخر

بیلی پورتر مردی است که فقط با هدف تغییر دنیای مدوفشن و درهم شکستن کلیشه‌های جنسیتی لباس‌هایی متفاوت می‌پوشد. او از اقلیت‌های جنسی نیست و انتخا‌ب‌های عجیبش ربطی به این مسأله ندارد. بعضی‌ها معتقدند که تلاش‌های افراد متفاوتی مانند پورتر می‌تواند نقش مهمی در از بین‌بردن مرزکشی‌های جنسیتی و محدودکردن آدم‌ها داشته باشد. برای داشتن جهانی برابر برای تمام آدم‌ها باید از قدم‌های کوچک شروع شود. شاید برداشتن برچسب مرد و زن از هرچیزی راهی برای تسریع برابری‌سازی باشد. شما با این عقاید موافق هستید؟ نظرتان چیست؟ به نظرتان بیلی پورتر تلاشی مذبوحانه می‌کند یا واقعا اثرگذار است؟

نیلوفر شهدوست
نویسنده: نیلوفر شهدوست


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :