انتخاب عینک مناسب با توجه به فرم صورت

قبل از خرید فریم عینک طبی مناسب باید با فرم صورت خود آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم شما را راهنمایی کنیم تا خریدی مطمئن و زیبا داشته باشید. با چی بپوشم همراه باشید.

ad banner

 

عینک طبی

برای خرید عینک طبی به فرم صورت توجه کنید

شاید به این نکته توجه کرده‌اید که برخی از مدل‌های عینک برای صورت شما مناسب‌ترند. به همین دلیل قصد داریم به معرفی انواع فرم صورت و عینک مناسب هر فرم بپردازیم با چی بپوشم همراه باشید.

 

اگر فرم صورت بیضی است

عینک طبی مناسب

یک خبر خوب برای افرادی که فرم صورت بیضی دارند این است که هر مدل فریمی برای صورت شما مناسب است. البته بهتر است از استفاده از عینک‌هایی که فریم ظریف دارند خودداری کنید چرا که خیلی برای شما مناسب نیست.

 

اگر فرم صورت مربعی است

عینک طبی مناسب

صورت‌های مربعی شکل معمولا دارای چانه‌های بزرگ هستند و خطوط صورت به خوبی در این چهره‌ها نمایان است. پس همین الان خرید مناسب خود را انجام دهید.

 

اگر فرم صورت گرد است

عینک طبی مناسب

قاب و فریم‌های کشیده و مربع را انتخاب کنید و البته اگر گوشه عینک‌ها حالت زاویه‌دار داشته باشد برای این مدل از صورت بسیار مناسب است. البته به یاد داشته باشید افرادی که صورت گردی دارند نباید از عینک‌هایی که حالت گرد و دایره‌ای دارند استفاده کنند. انتخاب فرم گرد حالت گردی صورت شما را افزایش می‌دهد.

 

اگر فرم صورت قلبی است

عینک طبی مناسب

اگر قسمت بالای صورت شما نسبت به قسمت پایینی عریض تر باشد، فرم صورت شما قلبی شکل است. فریم‌های عینکی را انتخاب کنید که قسمت پایینی آن عریض باشد، از مواد سبکی ساخته شده و رنگ‌های ملایمی داشته باشد. شما می‌توانید از عینک‌های بدون قاب هم استفاده کنید.

 

اگر فرم صورت مثلث است

عینک طبی مناسب

صورت‌هایی با حالت مثلث رو به پایین، پیشانی باریکی دارند که در قسمت گونه و چانه عریض می‌شود. برای آنکه یک سوم بالایی چهره‌تان پهن‌تر به نظر برسد، از فریم‌هایی استفاده کنید که در قسمت بالایی خود، تزیینات یا رنگ‌های شاخصی دارند. فریم‌هایی با شکل چشم‌گربه‌ای هم برای چهره مثلثی شما مناسب هستند.

 

 

برای خرید عینک طبی به رنگ پوست توجه کنید

برای خرید عینک طبی علاوه بر هماهنگی فرم صورت باید به رنگ پوست و مو نیز توجه کنید. در این بخش قصد داریم بهترین انتخاب‌ها را برای شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

عینک مناسب

فریم عینک طبی مناسب رنگ گرم

اگر رنگ پوست شما، زرد، برنز و یا طلایی است؛ بنابراین پوست شما گرم است. رنگ‌هایی که مناسب شما هستند: بژ، رگه‌های قهوه ای، طلایی و زیتونی است. در مقابل توصیه می‌کنیم به سراغ رنگ‌های سفید و مشکی و همچنین رنگ‌های پاستلی نروید.

 

فریم عینک طبی مناسب رنگ سرد

اگر پوست شما صورتی است و یا رگ‌های زیر پوست شما آبی هستند؛ رنگ پوست شما سرد است. بنابراین بهتر است به سراغ رنگ‌های نقره ای، سیاه و سفید، صورتی، سرخابی، آبی، خاکستری بروید.

 

برای خرید عینک طبی به رنگ چشم و مو توجه کنید

رنگ چشم نیز یکی از عوامل انتخاب فریم عینک است برای هر رنگ چشم نیز طیفی از رنگ تعریف می‌شود که می‌تواند سرد یا گرم باشد. که می‌توان این موارد را مدنظر قرار دهید.

عینک مناسب

رنگ چشم‌های سرد عبارتند از: چشم‌های آبی، طیفی از بنفش، قهوه‌ای متوسط و مشکی

رنگ چشم‌های گرم عبارتند از: چشم‌های آبی-خاکستری کم‌رنگ، چشم‌های قهوه‌ای، طیفی از قهوه‌ای روشن

رنگ موهای سرد عبارتند از: بلوند توت‌فرنگی، پلاتینی، مشکی پرکلاغی، سفید، قرمز متوسط، قهوه‌ای-خاکستری تیره و سیاه و سفید

رنگ موهای گرم عبارتند از: بلوند طلایی، طلایی-قهوه‌ای، مشکی-قهوه‌ای و انواع خاکستری.

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه عینک های آفتابی را با روسری یا شال ست کنیم؟

۲- ۲۰ مدل عینک آفتابی برای بهار و تابستان

۳- عینک آفتابی شما تیپ شخصیتی شما را مشخص می کند

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :