طناز طباطبایی؛ دلبری که بازیگری را به استایل ترجیح می‌دهد!

امروز زادروز طناز طباطبایی بازیگر توانمند سینمای ایران است و بهترین فرصت برای پرداختن به سبک‌وسیاق پوشش.

استایل طناز طباطبایی

به جرات می‌توان گفت طناز طباطبایی را اول به خاطر بازی‌های درخشانش به یاد می‌آوریم بعد چهره دلنشینش و دست آخر کمی هم با ارفاغ به خاطر نوع پوشش. با همه احترامی که برای هنر بازیگری ایشان قائلم باید بگویم به سختی می‌توان واژه خوش‌پوش را به او نسبت داد. و باید اعتراف کرد  پوشش‌های انتخابی طناز طباطبایی کاملا ورای بازیگری‌‌اش قرار دارند و اصلا به چشم‌نوازی بازی‌هایش نیستند.

بازی برایش مهم‌تر است

سبک‌وسیاق پوشش‌های طناز طباطبایی اغلب شتابزدگی عجیبی را در ذهن تداعی میکند درست مثل اینکه در آخرین لحظه و دم‌دستی‌ترین‌ها را کنار هم می‌نشاند فارغ از اینکه انتخاب‌هایش چقدر با مراسمی که قرار است در آن حاضر شود و مهمتر از آن با اندامش سازگار است. شاید باید اینطور برداشت کرد که  او بشتر درگیر نقش‌آفرینی درست است که بسیار هم قابل تقدیر است تا انتخاب لباس، در دنیای واقعی.

استایل طناز طباطبایی

مشکی رنگ…

مشکی پای ثابت انتخاب‌های خانم طباطبایی است. آنچنان که اگر هم سراغ رنگ می‌رود حتما ردی از رنگ مشکی را آن هم ردی پررنگ می‌توان در ظاهرش پیدا کرد. این رنگ اغلب به شال یا روسری او اختصاص دارد، بعد شلوار و دست آخر هم مانتو. کیف و کفش‌را هم بیشتر به همین رنگ، کاملا ساده و  کمتر متفاوت انتخاب میکند. حضور رنگ مشکی به عنوان پای ثابت استایل اتفاقا که انتخاب خوبی است اما مشروط بر اینکه حواسمان به تعدادرنگ‌هایی که قرار است کنار هم بچینیم باشد. ماجرای رنگ‌اصلی، رنگ ثانویه و رنگ‌برجسته و هارمونی بین آنها هرگز نباید قربانی حضور رنگ مشکی به عنوان پای ثابت استایل‌، به‌خصوص استایل خانم بازیگر شود.

استایل طناز طباطبایی

از دیروزها…تا امروز

شلوار واید آیتم مورد علاقه خانم طباطبایی بوده و هست حتی خیلی پیشتر از اینکه ترند روز شود. اتفاقا هم به خاطر همسویی به اندام او انتخاب کاملا به جایی است اما افسوس گه گاهی به خاطر همان ماجرای شتاب‌زدگی که اغلب در ظاهرش به چشم میخورد توجه به جزئیات را فراموش میکند. مثلا وقتی حواسش به میزانی از بلندی که این شلوارها نیاز دارند یا حتی میزانی از گشادی‌شان(متناسب با قد کت یا مانتو) نیست یا زمان‌هایی که جنس شلوار با مانتو، پالتو یا حتی مراسمی که قرار است در آن ظاهر شود همخوانی ندارد.

استایل طناز طباطبایی

هیچ‌جوره جواب نمیدهد

از آنجا که بارها طناز طباطبایی را با شلوار جین آن هم  اغلب واید و گه‌گداری هم تنگ دیده‌ایم باید جین را هم به انتخاب‌های مورد علاقه او اضافه کنیم. انتخابی که متاسفانه به هیچ قیمتی با قوانین یا همان درس‌کد مراسم رسمی سازگار نیست! حالا بماند که وقتی قرار است به عنوان بازیگر در مراسمی حاضر شویم باید خیلی بیشتر از اینها مراقب انتخاب‌های‌مان باشیم و رسمی‌تر از انتخاب‌های معمول بپوشیم.

استایل طناز طباطبایی

حاشیه با کلاه!

طناز طباطبایی سال گذشته در مراسم جشنواره فجر چهلم هم حسابی خبرساز بود. حتی قبل‌ از اینکه سیمرغ بهترین بازیگر زن را از آن خود کند. او با ظاهری بحث برانگیز در فوتوکال‌های  مختلف جشنواره فجر حاضر شد. او این بار اصرار عجیبی به پوشیدن کلاه داشت تا جایی که  همه نگاه‌ها به کلاه‌های کاموایی‌اش جلب شد و بسیار هم مورد بحث و نقد قرار گرفت آنچنان که خودش ناگزیر توضیح داد کلاه می‌پوشد تا رنگ‌موهایش که مربوط به گریم پروژه‌‌ای تازه است لو نرود! توضیحی که شاید توجیه داشت اما قانع کننده نبود.

استایل طناز طباطبایی

انتخاب،مساله این است

داستان کلاه پوشیدن طناز طباطبایی بیشتر از چرایی کلاه پوشیدن ماجرای انتخاب بود. کلاه پوشیدن هم درست مثل لباس پوشیدن آداب خاص خودش را دارد به هر دلیلی که سراغ کلاه میرویم آن هم به عنوان یک بازیگر و در مراسمی کاملا رسمی کلاه‌های بافتنی که در استایل خیابانی به کار می‌آیند نه تنها که دم‌دستی‌ترین بلکه نامناسب‌ترین انتخابند. البته که خانوم طباطبایی در انتخاب لباس هم مثل کلاه شتابزده عمل کرده بود. پافر و پالتوی انتخابی‌اش مناسب یک استایل روزمره کاملا ساده و حتی نه چندان چشم‌نواز بود تا یک مراسم رسمی  آن هم در جایگاه بازیگری شناخته شده.

استایل طناز طباطبایی

فراتر از اورسایز

طناز طباطبایی در مراسم اختتامیه چهلمین جشنواره فیلم فجر  هنگام دریافت سیمرغ بلورین هم با استایلی روی سن ظاهر شد که اگر چه به مراتب بسیار بهتر و حساب‌شده‌تر از پوشش‌های قبلی‌اش در همین جشنواره انتخاب شده بود اما باز‌هم بدون ایراد نبود. او با ظاهری نسبتا  کژوال روی سن رفت که خودش جای بحث دارد. در این ترکیب هم‌نشینی و تناسب رنگ‌ها قابل توجه بود بلوز یقه کراواتی هم انتخاب به جایی بود اما کت؛ داستان کت از ترند اورسایز فراتر رفته بود تا جایی که  به انتخاب سایز نامناسب نزدیک‌تر بود تا مد روز؛ به خصوص که بلندی آستین‌ها به اندازه‌ای بود که ناگزیر آنها را روی مچ تازده بود. طراح این استایل صدف تحویل‌دار بود و عجیب اینکه تشخیص نکاتی تا این اندازه روشن کمتر از دید طراحان پنهان میماند.

استایل طناز طباطبایی

جای خالی اکسسوری

طناز طباطبایی ظاهرا با اکسسوری میانه چندان خوبی ندارد. کمتر پیش‌امده او را با گوشواره، انگشتر یا گردنبد ببینیم. اگر هم گاهی انتخابی از این دست داشته چندان متفاوت و مثال زدنی نبوده که به چشم بیاید.   اکسسواریز جزو ریزه‌کاری‌های ظاهر است و بعد از مرحله انتخاب لباس و هماهنگی‌هایش  تازه نوبت به چندوچونش می‌رسد که حسابی هم وقت‌گیر اما جذاب است و از آنجا که نقش چندانی در ظاهر طناز طباطبایی ندارد خودش دلیلی میشود بر این ادعا که خانوم بازیگر چندان در قیدوبند ظاهر نیست و برای انتخاب‌هایش وقت چندانی صرف نمیکند.

استایل طناز طباطبایی

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :