مناسب ترین عینک آفتابی انتخاب کنید

عینک آفتابی یک وسیله ضروری برای استفاده روزانه است. مدل های متنوع و زیبایی از این عینک ها در بازار وجود دارند که هر کسی باید بسته به ویژگی های صورت خود بهترین نوع را انتخاب کند. در بیشتر مطالب شما درباره شکل صورت وتناسب آن با شکل قاب عینک ها می خوانید اما این همه چیزی نیست که درباره انتخاب عینک آفتابی به آن نیاز دارید. شکل سر و فرم و فاصله اعضای صورت در هر شخصی متفاوت است، بنابراین سعی کنید مناسب ترین عینک آفتابی انتخاب کنید. 

ad banner

اگر سر کوچکی دارید
اگر شما جزو این دسته هستید عینک آفتابی روی سر شما جا به جا می شود و می افتد و یا به طور کلی به شما نمی آید. شما باید به دنبال عینک هایی با ابعاد کوچک باشید. عینک های گربه ای با قاب پلاستیکی برای شما مناسب تر هستند. اگر فاصله بین چشمان شما کم است از عینک هایی با بالشتک بینی استفاده کنید تا عینک روی صورت شما سر نخورد.

مناسب ترین عینک آفتابی انتخاب کنید

اگر فاصله چشمان شما زیاد است
اگر شما جزو این افراد هستید عینک آفتابی شما به طرز ناجوری بالاتر از محل اصلی آن می ایستد و به بینی شما فشار می آورد. شما باید به دنبال عینک هایی با پل عریض تر و یا پل قابل تنظیم باشید. عینک هایی که در فسمت مرکزی شکاف بالاتری دارند مانند آنچه در تصویر می بینید گزینه مناسبی است.

مناسب ترین عینک آفتابی انتخاب کنید

اگر سر بزرگی دارید
اگر شما جزو این دسته هستید دسته های عینک به سر شما فشار می آورد و عینک به سمت بیرون متمایل می شود. شما باید به دنبال عینک هایی با قاب بزرگ و با دسته های قابل انعطاف باشید. می توانید هنگام خرید تنظیمات لازم را روی عینک انجام دهید. از دسته های با تزئین زیاد دوری کنید چون سر شما را بزرگ تر نشان می دهند.

مناسب ترین عینک آفتابی انتخاب کنید

اگر گونه های برجسته دارید
اگر گونه های شما برجسته باشد قاب عینک به صورت شما فشار می آورد و پل آن روی بینی نمی نشیند و وقتی صحبت کنید عینک جابجا می شود. شما باید به دنبال عینک هایی با قاب کم عرض باشید تا به گونه نرسد مانند مدل های گربه ای.

مناسب ترین عینک آفتابی انتخاب کنید

مطالب مرتبط:

1- اصول انتخاب عینک بر اساس فرم صورت

2- چطور از عينک آفتابي مراقبت کنيم؟

3- نکات اساسي در استفاده از عينک آفتابي

4- راه تشخیص عینک آفتابی گوچی اصل از تقلبی

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :