تحریریه چی بپوشم در
189

این تصاویر را فقط خانم‌های مجرد ببینند؛ با این استایل‌های خواستگاری شوهر کردنتان قطعی است!

این تصاویر را فقط خانم‌های مجرد ببینند؛ با این استایل‌های خواستگاری شوهر کردنتان قطعی است!
خواستگاری یکی از مهمترین و قدیمی‌ترین رسوم در فرهنگ ایرانی است. استایل لباس خواستگاری همچنین بسته به منطقه و فرهنگ متفاوتی که در آن صورت می‌گیرد، متفاوت است.

در برخی مناطق، خواستگاران و همینطور دختران با لباس‌های محلی و سنتی خودشان و به همراه کلاه و پیراهن و شلوار سنتی استایل می کنند. در برخی مناطق دیگر، خواستگاران با لباس‌های شیک و رسمی، مانند کت و شلوار یا لباس مجلسی، به خانهٔ دختر می‌آیند. همینطور لازم به ذکر است که در برخی مناطق، خانوادهٔ دختر ممکن است از خواستگاران خود بخواهد که با لباس محلی و سنتی خودشان به خانهٔ دختر بیایند تا نشان دهند که به فرهنگ و سنت منطقهٔ خود احترام می‌گذارند. در هر صورت، در استایل خواستگاری، احترام به فرهنگ و سنت منطقه و خانوادهٔ  دختر و همینطور پسر بسیار مهم است.

استایل مناسب خواستگاری

اگر شما هم جزو افرادی هستید که نزدیک به این مراسمات میباشید نگران نباشید تیم مجرب استالینگ سین استایل به شما کمک میکند تا بهترین استایل هارا برای شما پیشنهاد میدهند .

بعضی از موارد کلی که در استایل لباس خواستگاری باید توسط دو طرف پسر و دختر در نظر گرفته شود، شامل این موارد می‌شود:

1-انتخاب لباس‌هایی که مناسب با محل و زمان مراسم هستند؛ مثلاً در مراسم‌های رسمی و شیک، لباس‌های مناسب برای این نوع مراسم با پیراهن و شلوار یا لباس مجلسی هستند.

2-انتخاب لباس‌هایی که با شیوهٔ زندگی و فرهنگ منطقه سازگار هستند؛ مثلاً در برخی مناطق، لباس‌های سنتی و محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آن منطقه رایج هستند.

3-احترام به سلیقهٔ طرف مقابل؛ در برخی موارد، طرف مقابل ممکن است یک سبک خاص از لباس را بپسندند که شما باید در نظر بگیرید.

4-انتخاب رنگ‌های مناسب؛ در برخی فرهنگ‌ها، رنگ‌های خاصی به خاطر معنای خاصی که در آن فرهنگ برای آن رنگ تعریف شده است، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 در برخی مناطق ایران و بسته به عقاید خانواده ها اصول دینی و شرعی در انتخاب لباس خواستگاری بسیار مهم است.

استایل مناسب خواستگاری

در مراسم خواستگاری، می‌توانید از دو نوع لباس استفاده کنید: لباس رسمی و لباس شیک و با سلیقه. اگر مایل به آشنایی بیشتر با آنها هستید با سین استایل همراه شوید تا بهترین مراسم خواستگاری را برای خودتان رقم بزنید.

1-   مانتو: مانتو یکی از لباس‌های شیک و رسمی برای دختران است که در مراسم خواستگاری نیز می‌تواند مناسب باشد. مانتو‌های با طرح‌ها و رنگ‌های مناسب با فصل، مانتو‌های ساده با جزئیات شیک می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

2-   لباس مجلسی: لباس‌های مجلسی نیز در مراسم خواستگاری مناسب هستند. این لباس‌ها ممکن است شامل یک مانتوی شیک یا  شومیز به همراه شلوار و دامن بلند با جزئیات مختلف باشند. اگر لباس شما دارای جزئیات زیادی است، بهتر است از جواهرات ساده استفاده کنید تا استایل شما ماندگار تر و جذاب تر باشد..

3-   شلوار و پیراهن: شلوار و پیراهن با جنس و بافت خاص، نیز می‌توانند در مراسم خواستگاری مناسب باشند. این لباس‌ها باید شیک و رسمی باشند.

4-   لباس سنتی: اگر مراسم خواستگاری شما در یک منطقه‌ی خاص برگزار می‌شود و احترام زیادی برای عقاید و سنت های خود قائل هستید، پوشیدن یک لباس سنتی نیز می تواند مناسب باشد. این لباس‌ها می‌توانند شامل یک شلوار سنتی با پیراهن و یا یک لباس سنتی با جزئیات زیاد باشند.

5-کت و شلوار:کت شلوار های مجلسی زنانه مستواند بهترین آیتم در انتاب یک خانم برای روز خاستگاری اش باشد.

برای انتخاب لباس رسمی می‌توانید به لباس‌هایی با طرح‌های ساده و کلاسیک، مانتوهای شیک و یا یک دو‌تکه با شلوار یا دامن بلند و کت یا جلیقه ست کنید و استایلی راحت و جذاب را برای خود بسازید که اعتماد بنفس شما را به همراه راحتی شما افزایش دهد.

رنگ لباس را هم با محل مراسم و سلیقه شما هماهنگ کنید. به عنوان مثال، اگر مراسم در فضای رسمی و سنتی برگزار می‌شود، از رنگ‌هایی مانند سیاه، طوسی، نوک مدادی، بنفش تیره و آبی تیره استفاده کنید. اما اگر مراسم کمی غیررسمی است، می‌توانید از رنگ‌های روشن‌تر و زنانه‌تر مانند صورتی روشن، آبی روشن، زرد و کرم استفاده کنید.

همچنین، برای انتخاب لباس شیک و با سلیقه، می‌توانید از لباس‌هایی با طرح‌ها و جزئیات مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال، لباس‌هایی با طرح های مینیمال و شیک به همراه اکسسوری می‌توانند انتخاب خوبی باشند.

در انتخاب رنگ لباس نیز همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد، اما بهتر است از رنگ‌هایی که با پوست شما همخوانی دارند و شما را شاداب و زیباتر نشان می‌دهند، استفاده کنید.

در کل، انتخاب لباس به سلیقه و شخصیت شما بستگی دارد، بهتر است لباسی را انتخاب کنید که به شما آسایش و راحتی بیشتری بدهد و به شما اعتماد به نفس بیشتری در مراسم خواستگاری بدهد.

اما اگر به دنبال دانستن نکات بیشتری هستید همراه ما بمانید و به پیج و سایت سین استایل سر بزنید.

در مراسم خواستگاری، برخی از رنگ‌ها و نوع لباس‌ها ممکن است مناسب نباشند. پس بهتر است این نکات را در نظر بگیرید. 

 

منبع: سین‌استایل

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :