خوش‌تیپ شدن با تیپ غیررسمی

0

این موضوع که همیشه در چی بپوشم از تیپ های رسمی نوشته ایم شاید این تفکر را در ذهن شما پدید بیاورد که فقط با تیپ های رسمی می توان خوش‌تیپ بود. در صورتیکه این گونه نیست. شما با تیپ های روزمره و غیررسمی خودتان هم باید خوش‌تیپ باشید و خوش‌تیپ شدن وظیفه شماست. در این مقاله می خواهیم از ترفندهایی برای خوش‌تیپ شدن با تیپ غیررسمی پرده برداریم. 

۱- در تیپ های غیررسمی دیده شوید

 • به دنبال آیتم هایی باشید که علاوه بر غیررسمی بودن، شیک هم باشند

یادتان باشد پوشاکی مثل شلوارهای شش جیب همیشه برای تیپ غیررسمی مناسب هستند و مهم نیست که شما به همراه آن ها چه می پوشید. در نهایت تیپ شما تغییر چندانی نخواهد داشت. برای انتخاب لباس های غیررسمی به دنبال لباس هایی باشید که قابلیت شیک بودن را به همراه هر آیتمی داشته باشند:

 1. خانم ها: لباس مجلسی های پیچیدنی، لباس مجلسی تابستانه، شلوار جین، شلوار نخی، تاپ کتانی، کفش تخت، بوت و پاشنه کوتاه و صندل.
 • مشاهده کنید

همیشه برای خرید پوشاک به خوبی مشاهده کنید و سعی کنید تعادلی بین رسمی و غیررسمی بودن لباس ها برقرار کنید. وقتی انتخاب می کنید به این فکر کنید که لباس شما باید مناسب موقعیت های مختلف باشد. هم رسمی و هم غیررسمی.

 • جنس های خوب انتخاب کنید

از جنس هایی که زود چروک می شوند دوری کنید مثل پنبه ،ریون و ابریشم. برای لباس های روزمره که قرار است همیشه آن ها را بپوشید و از تن جدا کنید به دنبال این جنس ها باشید:

 1. کشمیر
 2. جین
 3. بافت
 4. چرم
 5. لیوسل
 6. پلی استر
 7. پشمی
 • بیش از یک لایه بپوشید

شما برای اینکه با تیپ غیررسمی تان خوشتیپ دیده شوید و دیگران را تحت تاثیر قرار دهید باید از همه لباس هایتان به یک اندازه استفاده کنید. برای این کار چه راهی بهتر از لایه ای لباس پوشیدن. این راه را امتحان کنید:

 1. پوشیدن یک جلیقه یا سویشرت روی پیراهن.
 2. پوشیدن یک بلیزر یا کت تک روی تیشرت.
 3. پوشیدن جوراب شلواری، لگ زیر دامن ها یا لباس مجلسی ها
 • از کنتراست لباس ها برای دیده شدن بیشتر استفاده کنید 

شما با تیپ های یک دست و یک رنگ نمی توانید توجه دیگران را جلب کنید. برای داشتن تیپی جذاب باید از ترکیب کردن رنگ ها و طرح ها در لباس هایتان استفاده کنید.

 1. مثلا اگر تیپ سراسر مشکی می زنید سعی کنید کفش یا کمربند یا یکی از اکسسوری های خود را سفید برگزینید تا رنگ و لعاب خوبی به تیپتان بدهد.
 2. می توانید یک شلوار جین چسبان را با بالاتنه ای شل مثل سویشرت های بزرگ بپوشید
 3. پوشیدن یک ژاکت کوتاه یا تنگ به همراه دامن یا شلوار گشاد.
 4. پایین تنه با رنگی تیره و بالاتنه با رنگی روشن و بالعکس.

۲- ست کردن رنگ ها

 • کمد لباس ها را با لباس های با رنگ پایه پر کنید

یکی از ملزومات ست کردن لباس ها این است که شما به اندازه کافی لباس با رنگ پایه داشته باشید تا بتوانید حالت های مختلف ست کردن رنگ ها را امتحان کنید:

 1. سفید مشکی و خاکستری رنگ های پایه اصلی هستند.
 2. شتری، کرم، قهوه ای، طلایی و طوسی و زیتونی و سرمه ای هم جزو رنگ های پایه مرتبه دو محسوب می شوند.
 • از رنگ های خاص هم استفاده کنید

خوش‌تیپ شدن با تیپ غیررسمی

اگر رنگ خاصی مد نظرتان است که می خواهید همیشه با آن شناخته شوید می توانید لباس هایی از آن رنگ را با سایه های مختلف تهیه کنید. اگر این گونه نیستید می توانید چند رنگ زیبا و چشم نواز انتخاب کرده و هر دفعه یکی از آن ها را با یک رنگ پایه ست کنید . مثلا پیراهن قرمزتان را با شلوار جین و ژاکت چرمی مشکی بپوشید. با اکسسوری ها هم می توانید جذابیت تیپ را بیشتر کنید:

 • مطمئن شوید که دو رنگی که با هم ست می کنید جزو رنگ های پایه نباشند

اگر از رنگ های پایه هم خوشتان نمی آید می توانید به دنبال ست کردن رنگ های مختلف با هم باشید ولی بدانید که این کار کمی سخت تر است. می توانید با سعی و خطا بالاخره رنگی پیدا کنید که با رنگ مورد نظرتان ست شود. آنقدر این کار را بکنید و از دیگران کمک بگیرید تا ترکیب مناسب را بیابید.

۳- خرید با بودجه محدود

 • به دنبال لباس های ساده باشید

همیشه به دنبال آیتم هایی باشید که بتوانید از آن ها مدت طولانی استفاده کنید. یادتان باشد که هر گونه وسیله اضافه مثل دکمه اضافه، زیپ اضافه و .. روزی بالاخره کنده می شود و قابلیت استفاده همیشگی در لباس های شما را ندارد. یا مثلا تیشرت هایی با رنگ های خاص و نوشته های در جلوی لباس بعد از مدتی بلا استفاده می شوند زیرا نوشته روی آن ها پاک می شود. پس به دنبال موارد ساده تر باشید. منظور ما از ساده، بدون طرح نیست. مثلا یک شلوار سفید-مشکی با ترکیب رنگ مناسب نسبت به شلوار مشکی جذاب نیست ولی در عمل ساده است و طرح خاصی ندارد.

خوش‌تیپ شدن با تیپ غیررسمی

 • از لباس هایی که نیاز به خشک شویی دارند دوری کنید

اگر بودجه شما محدود است قبل از خرید لباس ها لیبل آن ها را چک کنید و ببینید که آیا علامت شستشو با لباسشویی روی آن ها هست یا خیر. در غیر این صورت نیار به خشک شویی دارند که مسلما امری گران و هزینه بر برای شما خواهد بود.

 • به کمربند ها دل نبندید

تنها استثنای قوانین ذکر شده در بالا کمربند ها هستند. هیچ وقت کیفیت یک کمربند را فدای کمیتش نکنید. سعی کنید کمربندی که انتخاب می کنید با کیفیت و دوام بالا باشد که در خوش‌تیپ شدن شما تاثیر بسیار بسیار زیادی دارد. اگر مجبور به خرید کمربند ارزان قیمت هم شدید و علاقه ای به نشان دادن آن ندارید می توانید پیراهنتان را روی شلوار بیاندازید و آن را مخفی کنید.

 • پاشنه بلندها را فراموش کنید

شاید پاشنه بلندها این روزها مد هستند و نماد شیک بودن هستند ولی به هیچ وجه مناسب تیپ روزمره شما نیستند. برای تیپ غیررسمی و روزمره می توانید از کفش های پاشنه تخت یا کتانی ها استفاده کنید.

خوش‌تیپ شدن با تیپ غیررسمی

مطالب مرتبط:

۱- تیپ شهاب حسینی

۲- نحوه پوشیدن لباس مشکی مردانه

۳- آقایان این ۵ لباس را برای پاییز بخرید

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :