چطور یک کمد لباس کامل داشته باشیم؟

0

هر خانم خوش تیپ و خوش لباسی به یک کمد زیبا و مرتب نیاز دارد که به مناسب‌ترین شکل چیده شده و لباس‌هایی شیک و به اندازه در آن وجود داشته باشد. راز داشتن کمد کامل و منظم در داشتن لباس‌های گران و زیاد نیست بلکه با حذف لباس‌های اضافی و انتخاب لباس‌های مناسب می‌توان یک کمد عالی داشت. این مطلب را بخوانید را تا پایان بخوانید. چطور یک کمد لباس کامل داشته باشیم؟

چطور یک کمد لباس کامل داشته باشیم؟

 از کجا شروع کنیم؟

قبل از هر چیز باید خودتان را خوب بشناسید، چه لباس‌هایی به شما می‌آید، چه لباس‌هایی مناسب اندامتان است، کدام لباس‌ها شما را شاد می‌کند، به این ترتیب لباس‌ها را به سه دسته دور ریختنی، ضروری و قابل تعمیر تقسیم می‌کنید. اگر این تقسیم‌بندی برایتان سخت است از یک دوست قابل اعتماد و یا یک کارشناس مد کمک بگیرید. اگر درباره برخی لباس‌ها مردد هستید آن‌ها را بپوشید و عکس خود را بگیرید و تصمیم بگیرید که آیا آن را می‌خواهید یا خیر.

با لباس‌هایی که برایمان ارزش احساسی دارند چه کنیم؟

این لباس‌ها معمولا تعدادشان زیاد نیست و می‌توانید آن‌ها را نگه دارید مثل مانتویی که در روزهای دانشگاه می‌پوشیدید و حالا دیگر اندازه‌تان نیست اما خاطرات خوبی از آن دارید، یا ژاکت بافتنی که مادربزرگ برایتان بافته بود. این لباس‌ها را لازم نیست دور بریزید یا کار دیگری با آن انجام دهید حتی اگر آن‌ها را نمی‌پوشید.

کدام لباس‌ها قابل تعمیرند؟

طول آستین و پاچه لباس‌ها و تنگی و گشادی آن‌ها تا اندازه‌ای قابل تغییر است. برخی پارگی‌های جزیی و ایرادهای کوچک را به سادگی می‌توان برطرف کرد و لازم نیست لباس‌ها را دور بریزید.

کدام لباس‌ها را حتما باید داشته باشیم؟

مانتوی مشکی و مانتوی رنگی در تعداد مناسب، شلوار مشکی، شلوار جین و بلوز و تی شرت و پیراهن لباس‌هایی هستند که باید به تعداد کافی داشته باشید.

چند توصیه

به لباس‌های زیر خود توجه کنید، همیشه تعداد مناسبی لباس زیر با کیفیت و اندازه در کمد خود داشته باشید.

لباس‌هایی را که هر روز می‌پوشید مثل شلوار جین از جنس خوب و با کیفیت تهیه کنید.

بیشتر مادران خودشان را در اولویت آخر قرار می‌دهند، اما لازم است همیشه زمان کافی برای رسیدگی به خود و کمد لباس‌های خود در نظر بگیرید.

مطالب مرتبط:

1- قانون 80 20 و داشتن یک کمد لباس کامل

2- لباس های ضروری در کمد لباس یک خانم فرانسوی

3- 5 نکته برای تمیز کردن کمد لباس ها در تابستان

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :