مهفام میرزایی در
0

نکاتی برای داشتن یک کمد لباس حرفه ای

نکاتی برای داشتن یک کمد لباس حرفه ای

حتما در فیلم ها و سریال ها کمد های لباس هنرپیشه ها و افراد مشهور را دیده اید که بسیار حرفه ای و زیبا طراحی و مرتب شده اند. اگر شما هم می خواهید چنین کمد هایی داشته باشید این مطلب را بخوانید. در این مطلب نکاتی برای داشتن یک کمد لباس حرفه ای را با هم خواهیم آموخت.

نکاتی برای داشتن یک کمد لباس حرفه ای

فضاهای نامرتب دردسرسازند

اگر در کمدتان جای خالی ای هست آن را با انواع خرت و پرت پر نکنید. اولین اصل در داشتن کمد مرتب چیدن وسایل مربوط به هم در کنار هم است، پیراهن کنار پیراهن، شلوار کنار شلوار. به این روش موقع پیدا کرن آن ها دچار سردرگمی نمی شوید.

قفسه ها را بیشتر کنید

اگر فاصله بین طبقه های یک قفسه در کمد لباس بیشتر از 30 سانتی متر است می توانید یک طبقه تازه به آن اضافه کنید و از فضای بیشتری استفاده کنید. یک طبقه بلند در قفسه برای جا دادن پوتین های بلند کافی است و از سایر طبقات می توانید برای قرار دادن لباس های تا شده استفاده کنید.

نکاتی برای داشتن یک کمد لباس حرفه ای

لباس ها را بر اساس دفعات استفاده مرتب کنید

اگر یک پالتوی چهارخانه دارید که فقط سالی یک بار استفاده می کنید آن را جلوی لباس های جین نگذارید. بهترین جا برای چنین لباس های پشت قفسه ها است تا هر بار لازم نباشد آن ها را کنار گذاشته و به لباس های محبوبتان برسید.

دسته بندی کلید موفقیت است

همه لباس ها را بر اساس نوع دسته بندی و بر اساس طیف رنگ کنار هم بچینید. این دسته بندی ها را هر شش ماه یک بار و بر اساس فصل ها انجام دهید.

کف کمد یک فرش کوچک پهن کنید

پهن کردن یک فرش یا پادری در کف کمد لباس ها فضای کمد را از بقیه فضا جداسازی کرده و به شما حسی از بودن در یک بوتیک را می دهد. داشتن یک لامپ در داخل کمد را هم فراموش نکنید تا دید کافی نسبت به همه بخش های کمد داشته باشید. این نور در دیدن رنگ های واقعی لباس ها هم به شما کمک می کند.

وحدت شکل

چوب رختی های هم شکل، جعبه های کفش و قفسه های هم اندازه و مرتب، فضای کمد شما را حرفه ای تر می کند. حتما تعدادی چوب رختی هم شکل دیگر هم برای خرید های جدیدتان در دسترس داشته باشید.

نکاتی برای داشتن یک کمد لباس حرفه ای

از محدوده خارج شوید

از مرزهای اطراف کمد لباس تان فراتر بروید مثلا با اضافه کردن آینه های دیواری و میزهای کوچک به گوشه های اتاق را که در اطراف کمد هستند به فضای کمد اضافه کنید. از فضای زیر تخت هم می توانید استفاده کنید.

تقسیم فضا برای کارایی بهتر

فضای کمد را به بخش هایی تقسیم کرده و هر بخش را به یک کارکرد اختصاص دهید مثل جای کفش ها، جای لباس های ورزشی و … با این روش مغز شما به سرعت با فضا تطبیق یافته و بدون فکر کردن به محل مورد نظرتان می روید.

مطالب مرتبط

1- چگونه جاي بيشتري در کمد خود باز کنيد

2- چگونه کمد لباس هايتان را مرتب کنيد

3- چگونه از شر لباس هاي اضافه کمدتان خلاص شويددیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :