بررسی طراحی لباس سریال بازی مرکب

یکی از پر طرفدارترین سریال‌هایی که در روزهای اخیر با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است، سریال بازی مرکب یا SQUID GAME  است. طراحی صحنه و لباس این سریال به شدت مورد استقبال قرار گرفت. در این مطلب به بررسی طراحی لباس سریال بازی مرکب و ذکر نکاتی در رابطه با استایل‌ها خواهیم پرداخت.

ad banner

ماسک پیچیده و پر جزئیات مرد سیاهپوش

مرد سیاهپوش که با نام مرد جلویی (Front man) شناخته می‌شود، لباس سراپا مشکی می‌پوشد و ماسک منحصر بفردی به صورت می‌زند. ماسک او به نوعی طراحی شده که حتی دستگاه تشخیص چهره او را تشخیص می‌دهد. گفته می‌شود ماسک او طوری طراحی شده که به مرد سیاهپوش، شخصیت ببخشد.

طراحی صحنه سریال بازی مرکب

پوشیدن دو ماسک برای محافظه کاری

همانطور که دیده‌اید، کارکنان بازی لباس قرمز به تن می‌کنند و ماسک‌های مشکی که روی آن‌ها طرح‌های مربع، مثلث و یا دایره وجود دارد، به صورت می‌گذارند. جالب است این کارکنان برای دیده نشدن صورت‌شان زیر ماسک مورد نظر نیز ماسکی استفاده می‌کنند که باعث می‌شود تنهای چشم‌های آن‌ها پیدا باشد.

طراحی صحنه سریال بازی مرکب

جیب‌های عمیق پرمفهوم

ماسک مرد سیاهپوش سریال به حدی پر جزئیات و پیچیده است که کمتر کسی به کت چرم او توجه می‌کند. کت بلند و مشکی این مرد دارای جیب‌های عمیق است. طبیعتا مرد ترسناکی که باعث و بانی کشته شدن آدم‌های زیادی می‌شود، نیاز به جیب‌های بزرگی برای مخفی کردن اسلحه دارد.

طراحی صحنه سریال بازی مرکب

ماسک خاص اعضای VIP

اعضای گروه VIP ماسک‌های خاصی به شکل صورت حیوانات به صورت خود می‌زنند. این ماسک‌ها با طلا و نقره ساخته شده بودند و نشان دهنده ثروت بسیار زیاد این افراد بود. ماسک این افراد به گونه‌ای کاملا جذاب و مدرن طراحی شده به طوری که تا مدت‌ها در ذهن بینندگان می‌ماند.

طراحی صحنه سریال بازی مرکب

تضاد رنگ لباس کارکنان با رفتار آن‌ها

لباس کارکنان بازی، صورتی مایل به قرمز است. رنگ صورتی نماد گرمی و بازیگوشی است و این رنگ کاملا در تضاد با رفتار غیر انسانی و خشونت آمیز کارکنان بازی است. نکته مهم دیگر در رابطه با لباس کارکنان، تعداد زیاد جیب‌ها روی جامپسوت آن‌ها است که برای قرار دادن ابزارآلات است.

طراحی صحنه سریال بازی مرکب

تضاد رنگ لباس بازیکنان با رفتار آن‌ها

رنگ سبز نماد دوستی، صلح و روابط صادقانه است. این در حالی است که بازیکنان به هیچ وجه رابطه صادقانه‌ای با هم ندارند و حتی در برخی موارد دشمن هم هستند. نکته مهم دیگر در رابطه با لباس بازیکنان راحتی بودن آن‌هاست. این راحتی نیز در تضاد با فضای خشن بازی است.

طراحی صحنه سریال بازی مرکب

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شما

Mahan در تاریخ 25 اکتبر 2021

😐😐😐😐😐😐😐آخه این شد توضیح😑😑😑

علی در تاریخ 13 نوامبر 2021

عالیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :