سارا بهرامی؛ زیبای خوشپوشی که قدرش را نمی‌دانیم

دیروز زادروز سارا بهرامی خانم بازیگری بود که درسال‌های اخیر خوش درخشیده، هم در آثارش هم در انتخاب لباس‌هایش. شاید به جرات بتوان سارا بهرامی را جزو خوش‌پوش‌های سینمای ایران به شمار آورد. ساده اما به شدت  آراسته از ویژگی‌های بارز انتخابهای خانم بازیگر است. درنظر گرفتن ریز‌ه‌کاری‌های طیف‌های رنگی بدون پرش‌های ناموزن؛ بازی با هارمونی رنگ‌ها و کمی تا قسمتی گرایش به رنگ‌های خنثی ردی است که  در ظاهر او بسیار پررنگ و البته جذاب به چشم می‌خورد.

بررسی استایل سارا بهرامی

بررسی استایل سارا بهرامی

تنوع در پوشش

بررسی استایل سارا بهرامی

سارا بهرامی در استایلش هم مثل بازی‌هایش اهل تنوع است. او اصراری روی پوشیدن سبکی خاص یا رنگی خاص ندارد. البته که  می‌توان به جرات گفت او طرفدار رنگ‌های خنثی از طیف طوسی و مشکی است و در عین حال  علاقه خاصی هم به طیف خاصی از رنگ زرد دارد. اما اینکه تاکید خاصی روی پوشیدن مانتو و شلوار، پیراهن یا کت و شلوارهی رسمی داشته باشد هرگز. او بارها ثابت کرده که به فراخور زمان و مکان، سراغ انتخاب لباس‌ می‌رود. این روحیه حتی در پوشش‌ روزمره  او خارج از مراسم‌های مناسبتی هم کاملا به چشم می‌خورد.

بررسی استایل سارا بهرامی

امضای شخصی در استایل

بررسی استایل سارا بهرامی

نکته اینجاست که پوشش او همیشه امضای خاص خودش را دارد. او در اوج سادگی کاملا وزین و آراسته می‌پوشد و لباس‌هایش حتی در رسمی‌ترین حالت اغلب تنه‌ای هم به لباس‌های اسپورت می‌زنند.

قدم‌به‌قدم با استایلیست‌ها

بررسی استایل سارا بهرامی

از ویژگی‌های مثال زدنی  سارا بهرامی تاکید او برای همراهی گرفتن از استایلیست‌های حرفه‌ای است. اینکه همشه ظاهر او روی مداری مشخص و بدون تغییرهای عجیب‌وغریب می‌چرخد انتخاب‌هایش با فرم اندامش هموست و کاملا متناسب با ساختار شخصیتش؛ نمی‌تواند بی‌تاثیر از نگاه تخصصی طراح و استایلیست‌های حرفه‌ای در کنارش باشد.

بررسی استایل سارا بهرامی

همکاری با ندا سرگردان

بررسی استایل سارا بهرامی

او مدتی با طراحی‌های احلام سلمانی در مراسم و محافل سینمایی حاضر میشد. کمی بعد با طرحی از زارا مولایی در غالب پیراهنی از جنس ساتن با ترکیب دو رنگ سبزو‌مشکی در مراسم فرش قرمز فیلم سینمایی گیتا بسیار خوش درخشید. شاید بعد از این انتخاب بود که نگاه‌ها  را روی پوشش ساده، آراسته و در عین وزین خودش متمرکز کرد.  سارا بهرامی در سال‌های اخیر اغلب از طراحی‌های ندا سرگردان برای سبک و سیاق پوشش استفاده کرده که باید اعتراف کرد با توجه به همخوانی  نوع نگاه این استایلیست به فلسفه پوشش، همراهی درخوری هم بوده و امیدواریم که ادامه‌دار باشد.

یک بارانی منحصر به فرد

بررسی استایل سارا بهرامی

شاید بتوان گفت ساختار شکنانه‌ترین رنگی که در پوشش همیشه آرام سارا بهرامی به شدت خودنمانیی می‌کند  رنگ کرم طلایی است که برای بارانی به‌روزش در مراسم اخیر اکران مردمی سریال حرفه‌ای در شیراز  انتخاب کرده بود. این بار در ظاهر او برخلاف همیشه ردی از رنگ مشکی یا طوسی به چشم نمی‌خورد و در عوض بازی هوشمندانه با رنگی کمی تا قسمتی متمایل به نارنجی برای شال  و عسلی در کیف و پوتین‌اش  خودنمایی میکرد. ویژگی جذاب بارانی او آستر تکه دوزی شده‌ای بود که در قسمت لبه برگردانده شده آستین‌ها کاملا هوشمندانه به تصویر کشیده شده بود.

بررسی استایل سارا بهرامی

رنگ‌های خاص در استایل خاص

البته‌ نباید شومیز سرخ‌آبی و دامن‌شلواری مشکی او را با گل‌های بزرگ سفید در جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا در آبان 98 را در فهرست ساختارشکنانه‌های او  از قلم انداخت.

بررسی استایل سارا بهرامی

انتخابی برای همیشه

بررسی استایل سارا بهرامی

خانم بازیگر ابایی  از پوشیدن دوباره و حتی چندباره لباس‌ها ندارد. روحیه‌ای بسیار ارزشمند و قابل احترام در دنیای مصرف گرای امروزی. حتما که دوست‌داران طبیعت قد‌ردان چنین روحیه‌ای آن هم در مقام چهره‌ای شناخته شده هستند؛ اما این روجیه نشان از جسارت و مهم‌تر از آن انتخاب‌های درست و کارآمدی دارد که قرار نیست فقط یک‌بار و یک جا بدرخشند.

بررسی استایل سارا بهرامی

پالتوی آبی روشن با یقه پهن و به‌روزی که در سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر انتخاب شده‌بود دقیقا همان پالتویی است که با ترکیب شال و کیف و کفشی متفاوت در اکران مردمی پاییز گذشته در  فیلم آتابای زمینه خوش درخشیدن سارا بهرامی را فراهم کرد. این تکرار در پیراهن طوسی بسیار متفاوت او که اولین بار در ششمین روز از جشنواره فجر سال 97 در اکران فیلم جمشیدیه  گزیده شده بود هم به چشم می‌خورد. خانوم بهرامی دقیقا  با همان  پیراهن در برنامه هم‌رفیق حاضر شد.

بررسی استایل سارا بهرامی

اهمیت اکسسوری‌های خاص

بررسی استایل سارا بهرامی

پابه‌پای پوشش اکسسوراریز هم برای  خانوم بازیگر تعریف خاص خودش را دارد او حتی  در انتخاب انگشتر، گوشواره و دستبند هم  حواسش به هارمونی هست. دنبال انتخاب‌های پرتمطراغ و عجیب و غریب هم نیست. اما به جا و گزیده  گزینش  میکند. حتما گوشواره طرح استاندارد او در اکران  مردمی فیلم گربه‌سیاه را به خاطر دارید. گوشواره ساده اما متفاوتی که طراحش آن را اینطور توصیف کرده: در واقغ  این نشان  راحتی خیال برای سطح کیفی مناسب در مورد ارتباط با آدم‌هاست. در اکران مردمی اخیر سریال حرفه‌ای در شیراز هم انگشترش که  علاوه به بر هم‌خوانی با ظاهرش به خاطر بزرگی‌اش کاملا به چشم می‌آمد قبل از هرچیز شاه‌چراغ را در ذهن تداعی می‌کرد. انگشتری بزرگ با ترکیب رنگ‌های طلایی و فیروزه‌ای با سازه‌ای مشبک.

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شما

ناشناس در تاریخ 28 ژانویه 2022

عالی هستی سارا جون

ناشناس در تاریخ 28 ژانویه 2022

عنوان مطلب نوشته…زیبایی که قدرش رانمی دانیم خوب چکارکنیم تاقدرش دونسته باشیم؟؟؟چه گلی به سرمان می زندکه قدرش رابدونیم

ناهید جون و دوستان در تاریخ 28 ژانویه 2022

چه قدری باید بدونیم ؟ اینا چرا از ما طلبکارند؟ با عکسهاش خوب حمله کردین ها ! افیونی ها !

تایا در تاریخ 28 ژانویه 2022

قدرشو نمیدونیم؟؟ چیکار کنیم دورِ سرش بگردیم؟ لباس پوشیده دیگه هنر خاص دیگه ای کرده؟

ناشناس در تاریخ 29 ژانویه 2022

عالی واقعا ایشون بدون عمل زیبایی هستنو خیلی جذاب و منحصر به فرد👌😍

ناشناس در تاریخ 26 فوریه 2022

مثلا چ شکری خورده که قدرشو نمیدونیم نه خوشتیپ و خوش لباسه نه زیبا دماغ گنده پوست افتاده….قدرچی رو بدونیم تاثیرش در چی مثلا …اشاعه اسراف گریارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :