ترندهای آرایشی محبوب بهار ۱۳۹۹

بهار فصل گشت‌وگذار و تفریح است و اکثر انسان‌ها دلشان می‌خواهد که از خانه بیرون بیایند.برای بیرون رفتن از منزل، علاوه بر لباس پوشیدن، آرایش کردن هم فکر خانم‌ها را به خود مشغول می‌کند؛ یعنی علاوه بر «چی بپوشم»، «چطوری آرایش کنم» هم فکر خانم‌ها را به خود مشغول می‌کند. آرایش نیز مثل نوع لباس و استایل، ترندهای خاص خود را دارد؛ بنابراین اگر به آرایش کردن علاقه دارید، این مطلب را مطالعه کنید تا از ترندهای آرایشی بهار ۲۰۲۰ مطلع شوید.

آرایش براق

مدتی است که پوست براق تبدیل به ترند آرایشی شده و هنوز هم ادامه دارد. البته داشتن پوست براق، تنها به معنی استفاده از لوازم آرایشی براق نیست، بلکه در وهله اول باید پوستتان را تمیز، صاف و مرطوب نگاه دارید و در ادامه، از لوازم آرایشی براقی مثل کرم پودر براق، پنکک براق، رژگونه و رژلب براق و حتی کمی اکلیل (اگر دوست دارید) استفاده کنید. رنگ برنزه پوست و کرم‌های آرایشی هم به براق شدن صورت کمک می‌کند.

خط چشم سفید

شاید با دیدن چهره جدید سلبریتی‌ها در ماه‌های اخیر متوجه شده باشید که خط چشم سفید، ترند بسیار محبوبی شده است. بهتر است که قبل از استفاده از خط چشم سفید، ابتدا خط چشم مشکی استفاده کنید و سپس خط نازک سفیدی بالای آن بکشید و بعد ریمل بزنید؛ در غیر این‌صورت ممکن است کاسه چشمتان گرد و بی‌حالت شود.

آرایش پاستلی

آرایش پاستلی، چه از نوع ملایم و ترکیبی از رنگ‌های هلویی، گلبهی و… و چه از نوع غلیظ با رنگ‌های صورتی تیره و یاسی پررنگ و… نیز این روزها و در فصل بهار محبوب شده است. البته دقت کنید که این رنگ‌ها بیشتر مناسب رنگ پوست‌های سفید یا گندمی نه‌چندان تیره هستند. محبوب‌ترین رنگ‌های پاستلی امسال، صورتی ملایم و مرجانی هستند.

آرایش طبیعی (نچرال) و رژلب پررنگ

ترند رژلب پررنگ دوباره به دنیای مد بازگشته است، اما قبل از استفاده از چنین رژلب‌هایی شاید بخواهید بدانید که خط چشم گربه‌ای نیز دوباره ترند شده است. شمل می‌توانید برای داشتن آرایشی زیبا و چهره‌ای طبیعی، پس از پاکسازی و زیرسازی پوست، خط چشم نازک گربه‌ای بکشید و یک رژلب مات پررنگ بزنید. یادتان باشد که از سایه و رژگونه در کمترین مقدار خودو از رنگی نزدیک به رنگ پوستتان استفاده کنید.

سایه چشم رنگارنگ

به‌نظر می‌رسد که آرایش عروس‌های دهه ۶۰ به‌نوعی درحال بازگشت است. اگر عاشق خط چشم، آن هم از نوع رنگارنگش هستید، زمان، زمان شماست. هر رنگی که دوست داشتید، انتخاب کنید (البته مسلم است که رنگ‌ها باید باهم هارمونی و همخوانی داشته باشند)، سپس ملایم‌ترین رنگ را انتخاب کنید (بهتر است رنگ اول سفید باشد) و از گوشه داخلی چشم شروع کنید به سایه کشیدن و پخش و محو کردن رنگ و کم‌کم به سمت خارجی چشم رفته و رنگ‌های تیره‌تر را انتخاب کنید. اگر دوست دارید که سایه‌تان براق‌تر و پررنگ‌تر باشد، قبل از استفاده از براش، کمی آن را نم‌دار کنید.

رژ لب صورتی جیغ

هرچیزی که درمورد رژلب پررنگ گفتیم، به‌طور خاص درمورد رژلب صورتی پررنگ یا به‌عبارتی جیغ هم صدق می‌کند. شما می‌توانید همراه این رژلب، آرایش ملایم صورتی یا مرجانی یا یاسی کمرنگ داشته باشید.

خط چشم شناور

خط چشم مایع خود را بردارید، تمام شجاعتتان را جمع کنید و خط چشمی به شکل بالی بلند بکشید. کشیدن این خط چشم بخاطر شکلش، احتیاج به مهارت زیادی ندارد و راحت است. گوشه بال خط چشم را متناسب با حالت چشم‌هایتان و نیز سلیقه‌تان بکشید.

سایه چشم براق

این هم یکی دیگر از ترندهای قدیمی آرایشی که دوباره مد شده: سایه چشم براق. اگر سایه چشم براق و اکلیلی را دوست دارید، بهتر است که از رنگ‌های تره‌تر مثل آبی تیره، سورمه‌ای، بنفش تیره و… استفاده کنید. این سایه چشم‌ها تناسب زیادی با خط چشم مشکی دارند که بالا و پایین چشم کشیده شود.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :