شلوار ورزشی زنانه برای دویدن چه ویژگی‌هایی دارد؟

0

پیاده روی و دویدن از ورزش‌های بسیار پرطرفدار و همگانی در بین مردم است. اما با این وجود همانطور که برای انجام هر ورزشی لباس مخصوص آن ورزش را باید بپوشیم، بهتر است برای دویدن هم لباسی مناسب انتخاب شود. در این مقاله شلوار ورزشی زنانه برای دویدن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این نوع شلوار ویژگی‌های خاصی را باید داشته باشد تا آن را مناسب برای دویدن و پیاده روی کند. چی بپوشم در ادامه، ویژگی‌های یک شلوار زنانه مناسب برای دویدن را بیان می‌کند.

سایز شلوار ورزشی زنانه

شلوار ورزشی زنانه برای دویدن، شلوارهایی نسبتا تنگ هستند. اما نه آنقدر تنگ که به عضلات پا فشار بیاورد. این شلوارهای ورزشی زنانه مناسب دویدن طوری طراحی و دوخته می‌شوند که از عضلات پا در هنگام دویدن محافظت کند. همچنین پوشیدن یک شلوار گشاد در هنگام دویدن امکان گیر کردن زیر پا و یا در دستگاه تردمیل را دارد.  پس سعی کنید از یک شلوار ورزشی با دوخت و برش مناسب برای دویدن کمک بگیرید.

 

شلوار ورزشی زنانه برای دویدن چه ویژگی‌هایی دارد؟

جیب شلوار ورزشی زنانه

هنگامی که برای دویدن از خانه بیرون می‌روید، معمولا وسایلی مثل کلید و گوشی نیز به همراه دارید. بهتر است شلوار ورزشی که استفاده می‌کنید یک یا دو جیب نسبتا جادار برای نگه‌داری این وسایل داشته باشد و اما اگر شلواری خریدید که فاقد جیب است، می‌توانید از یک کیف کمری کوچک برای نگه‌داری وسایل ضروری به همراه داشته باشید. اما اگر شما هم با جیب راحت‌تر هستید، بهتر است از شلوارهایی استفاده کنید که جیب آن‌ها روی قسمت پشت کمر است و برای نگه داری وسایلی مثل گوشی مناسب است. ولی با این وجود راحتی شما مهم‌ترین نکته است. دقت کنید شما با چه نوع جیب و در کدام قسمت راحت‌تر هستید تا در هنگام خرید شلوار به آن توجه کنید.

 

شلوار ورزشی زنانه برای دویدن چه ویژگی‌هایی دارد؟

بند شلوار زنانه

بهتر است به دلیل تحرک بالایی که دویدن دارد، از شلوارهای اسپندکس، استفاده کنید. الیاف اسپندکس، لباس را جذب و محکم نگه می‌دارد. اما با این وجود بهتر است از شلوارهایی که یک بند نگه‌دارنده در کمر دارند، استفاده کنید. به هر حال بهتر است بند شلوار خود را از شلوار جدا نکنید و اگر هم این کار را انجام دادید، آن را دور نیاندازید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

 

شلوار ورزشی زنانه برای دویدن چه ویژگی‌هایی دارد؟

ضخامت شلوار ورزشی

شلوار ورزشی زنانه برای دویدن باید دارای ضخامت مناسب باشد. یعنی نه خیلی نازک و نه خیلی ضخیم باشد. پارچه‌‌های نازک در هنگام دویدن، توانایی محافظت از عضلات پای شما را در هنگام دویدن ندارد. در فصل تابستان استفاده از شلوار ورزشی نازک مرسوم‌تر است. اما اگر شلوار ورزشی از یک برند معتبر استفاده می‌کنید می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که شلوار مورد نظر ضمن داشتن ضخامت مناسب، مانع تعریق بدن هم نخواهد شد و گرما را در خودش حبس نخواهد کرد.

پوشیدن شلوارک ورزشی در هنگام دویدن روی تردمیل یا محیطی سرباز می‌تواند اشتباه بزرگی باشد. بسیاری از خانم‌ها برای پوشیدن شلوارک ورزشی این اشتباه را انجام می‌دهند و به طور همزمان از شلوارک و شلوار ورزشی استفاده می‌کنند. حتی اگر برای دویدن به باشگاه می‌روید یا در خانه و بر روی تردمیل کار می‌کنید باز هم بهتر است شلوار ورزشی زنانه ای تهیه کنید که بلند است، نه اینکه شلوارک را روی شلوار بپوشید.

 

شلوار ورزشی زنانه برای دویدن چه ویژگی‌هایی دارد؟

قیمت شلوار ورزشی

در هنگام خرید یک شلوار ورزشی زنانه، وقتی پای خرید لوازم و لباس‌های ورزشی می‌رسد، اکثر خانم‌ها ترجیح می‌دهند از یک لباس با قیمت پایین به جای اجناس با کیفیت و برند معتبر استفاده کنند. اما پیشنهاد می‌کنیم از خرید شلوار ورزشی ارزان قیمت خودداری کنید. زیرا شلوار و سایر کالاهای ورزشی ارزان قیمت، خیلی زود قابلیت‌هایی مثل کشسانی خود را از دست می‌دهند و با شست و شو، نازک و خراب می‌شوند. اما انواع شلوار ورزشی زنانه مناسب با کیفیت عالی، برای بلند مدت می‌تواند کار کند و به خوبی از عضلات پا حمایت کند و عمل تعریق بدن را به درستی انجام دهد.

۱- تاریخچه برند ورزشی آندر آرمور

۲- ۳۰ مدل لباس ورزشی مردانه از معتبرترین برندهای پوشاک

۳- آدیداس برند همیشه حاضر در رقابت های ورزشی

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

باقری در تاریخ 23 ژانویه 2018

لباس باشگاه چه ویژگی هایی باید داشته باشه.

آسنا در تاریخ 23 ژانویه 2018

واقعا نکات مهمی را برای انتخاب شلوار ورزشی اعلام کردید که برای من هم جالب توجه بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :