استایل اسمارت کژوال چیست؟ رسمی و در عین حال اسپورت پوشیدن را یاد بگیرید!

حتما تا به حال استایل کژوال به گوشتان خورده است. استایل کژوال تقریبا همان استایل اسپورت است که طرفداران خاص خودش را دارد. حالا استایل اسمارت کژوال چیست؟

اسمارت کژوال به استایلی بین استایل رسمی و کژوال گفته می‌شود. یعنی نه آنقدر رسمی و مجلسی و خشک و نه آنقدر اسپورت و راحتی.

مثلا وقتی شما یک کت شیک را به همراه یک شلوار جین و کتانی بپوشید، در واقع از این سبک استایل استفاده کرده‌اید. این استایل برای هر تیپ شخصیتی و برای خانم‌ها و آقایان و حتی کودکان مناسب است.

استایل اسمارت کژوال

لباس‌هایی که برای این سبک استایل استفاده می‌شوند معمولا شامل کت‌های دکمه‌دار، دامن‌های راسته، ژاکت، بلوزهای آستین‌دار، تی‌شرت ساده و شلوار جین ساده می‌باشد.

استایل اسمارت کژوال برای یک قرار شام در رستوران

آقایان و خانم‌هایی که قصد دارند برای یک قرار شام کاری یا حتی عاشقانه از این سبک بهره ببرند باید به چند نکته دقت کنند و بهترین آیتم‌ها را انتخاب کنند.

آقایان

اگر می‌خواهید شیک و موجه به نظر بیایید باید در کل به سمت رنگ‌های تیره‌تر بروید. یک کت مشکی یا سورمه‌ای ساده به همراه شلوار جین یا کتان با رنگ تیره انتخاب هوشمندانه‌ای خواهد بود. دقت کنید که بهتر است تا جای ممکن از پوشیدن کتانی پرهیز کنید و یک جفت لوفر یا کالج مناسب با رنگ تیره بپوشید.

باز گذاشتن دکمه‌ی بالای پیراهن هم از ویژگی‌های این سبک است که کاملا سلیقه‌ای است و ممکن است برای همه خوشایند نباشد.

پیراهنی که زیر کتتان می‌پوشید هم می‌تواند رنگ روشن‌تری داشته باشد اما بهتر است طرحی ساده داشته و خیلی شلوغ نباشد.

استایل اسمارت کژوال

خانم‌ها

برای همین موقعیت، خانم‌ها بهتر است حتما از کفش‌های پاشنه‌دار استفاده کنند چون هیچ چیزی مثل یک جفت کفش پاشنه‌دار مناسب، شیک و جذاب نیست. اندازه‌ی پاشنه را خودتان با توجه به قد و سلیقه‌ی شخصی انتخاب خواهید کرد.

کت یا مانتوی کتی کوتاه و بدون اپل با رنگی خنثی ستآستین کوتاه یا بلند بودن آن هم بست

در کنار شلوار جین ساده و بدون زاپ و پارگی و تکه‌دوزی یا شلوار پارچه‌ای جذب گزینه‌ی خوبی برای یک قرار شام خواهد بود.

در فصل‌های سرد سال هم به جای مانتو می‌توانید از یک کاپشن یا پافر یا پالتوی کوتاه استفاده کنید.

دقت داشته باشید که اگر مانتو یا کتتان چهارخانه و طرحدار بود حتما گزینه‌های دیگر(مثل شال یا کیف و کفش) را ساده انتخاب کنید.

استایل اسمارت کژوال

استایل اسمارت کژوال برای مهمانی و عروسی

شما برای رفتن به یک میهمانی یا عروسی هم می‌توانید استایلی اسمارت کژوال داشته باشید. فقط باید دقت داشته باشید که به عروسی یک دوست دعوت شده‌اید یا همسایه و همکار و یا فامیل درجه یک.

استایل اسمارت کژوال بیشتر مناسب رفتن به عروسی دوستتان است تا چند مورد دیگر. شما به عنوان دوست نزدیک عروس یا داماد می‌توانید یک استایل اسمارت کژوال شیک را ترتیب دهید که در جشن حسابی بدرخشید.

آقایان

برای جشن عروسی دوستتان، شلوار جین را فراموش کنید. یک شلوار چینی مردانه زیبا انتخاب بهتری برای این گونه مراسم‌ها است. سعی کنید حتما از کت استفاده کنید. اما به کار بردن کراوات یا پاپیون کاملا اختیاری است که متناسب با نوع یقه لباس و کت و سلیقه‌ی شخصیتان تعیین می‌شود.

اما گذاشتن یک دستمال جیبی زیبا و شیک،در جیب کتتان جلوه‌ی خاصی به استایلتان خواهد بخشید.

استایل اسمارت کژوال

خانم‌ها

به خانم‌هایی که قرار است به عروسی دوستشان بروند هم پیشنهاد می‌کنیم که از پیراهن‌های میدی با یقه‌ای پوشیده استفاده کنند. سعی کنید پیراهنتان زرق و برق زیادی نداشته باشد و در تنتان راحت و بدون دردسر باشد تا یک جشن عروسی به‌یادماندنی را تجربه کنید. طرح و رنگ پیراهن را با توجه به سلیقه‌ی خود انتخاب کنید اما حواستان به شلوغی بیش از حد هم باشد.

اکسسوری‌های مناسب و هماهنگ با رنگ لباستان هم در شیک نشان دادن استایلتان تاثیرگذار خواهد بود. در همچین موقعیتی هم می‌توانید از کفش‌های پاشنه‌گربه‌ای استفاده کنید هم از یک جفت لوفر یا حتی کتانی مناسب با لباستان.

اگر اهل پوشیدن پیراهن نیستید، اورال‌های مجلسی هم گزینه‌ی خوبی است به شرطی که خیلی کارشده و شلوغ نباشند.

استایل اسمارت کژوال

استایل اسمارت کژوال در محل کار

محل کار از جاهایی است که دستتان در انتخاب استایل خیلی باز نیست و همه چیز بستگی به قوانین و مقررات آن‌جا دارد. اگر در محلی رسمی و اداری فعالیت دارید که یا باید از یونیفرم مخصوص استفاده کنید یا کت و شلوار ست برای آقایان و مانتو و شلوار ست برای خانم‌ها را انتخاب کنید.

اما اگر محل کارتان کمی دوستانه‌تر باشد، می‌توانید با یک استایل اسمارت کژوال، بسیار شیک و موجه به نظر برسید.

آقایان و خانم‌ها برای محل کار باید سراغ رنگ‌های خنثی مانند مشکی و طوسی و سرمه‌ای بروند و رنگ‌های شاد و جیغ را فراموش کنند.

استایل اسمارت کژوال

مانتوهایی تا روی زانو با طرحی ساده یا راه‌راه و چهارخانه برای خانم‌ها و پیراهن آستین‌دار ساده یا راه‌راه و چهارخانه برای آقایان برای این موقعیت، انتخاب خوبی است.

برای کفش هم سعی کنید کفش‌های راحت‌تر را انتخاب کنید که بتوانید ساعت‌ها با آن‌ها در محل کار قدم بزنید.

استایل اسمارت کژوال

آیا شما هم از سبک اسمارت کژوال در استایلتان استفاده می‌کنید یا ترجیح می‌دهید همان تیپ کژوال خود را در موقعیت‌های مختلف داشته باشید؟

رعنا شریعتی
نویسنده: رعنا شریعتی


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :