المیرا فلاحیان در
925

۶۰ سال عشق بی‌نظیر یک زوج که تاریخ جهان را تغییر داد!

۶۰ سال عشق بی‌نظیر یک زوج که تاریخ جهان را تغییر داد!

سفر در زمان مقوله‌ای است که بارها در فیلم‌ها و سریال‌های مختلف به آن پرداخته شده، اما به جرئت می‌توانم بگویم که زیباترین پرداخت به این موضوع را در سریال 11.22.63 دیده‌ام. این مینی سریال که اقتباسی از رمان استیون کینگ با همین نام است، درباره یک معلم انگلیسی به نام جیک اپینگ است که با دریچه‌ای مخفی در زمان سفر می‌کند و به سال 1960 می‌رود تا مانع ترور جان اف کندی شود. این معلم امید دارد که با جلوگیری از ترور جان اف کندی، جلوی وقوع جنگ ویتنام را هم بگیرد.

عشق شصت ساله

اگرچه موضوع سریال به‌اندازه کافی جذاب است، اما طراحی لباس خیره‌کننده آن و تقابل استایل‌های امروزی با استایل‌های دهه 60 میلادی، جذابیتی چندین برابر به این سریال داده که خود من را به‌شخصه مجذوب میکرد. طبیعتا طراحی لباس برای چنین سریال‌هایی که استایل‌ها در دوره مختلف را نشان می‌دهند، برای طراح لباس سریال دشوارتر از سریال‌هایی است که تنها مخصوص یک زمان مشخص هستند. همین موضوع هم باعث می‌شود که رولاند سانچز، طراح لباس این سریال را تحسین کنیم. در ادامه با چی بپوشم همراه باشید تا نگاهی به استایل‌های خاص و زیبای این سریال داشته باشیم.

شروع سریال با استایل‌هایی امروزی

در ابتدای سریال و با شروع آن خبری از استایل‌های دهه 60 نیست و ما شخصیت اصلی سریال را با استایل‌های امروزی می‌بینیم. این معلم انگلیسی معمولا پیراهن‌های دکمه‌دار می‌پوشد و اگر به سمت تیشرت برود هم پولوشرت‌ها و تیشرت‌های دکمه‌دار را انتخاب می‌کند. استایل او، مدل موها و ریش‌هایش دقیقا تیپیکال یک معلم است. ساده و مرتب لباس می‌پوشد و از رنگ‌های روشن کمتری در استایلش استفاده می‌کند.

عشق شصت ساله

تغییرات استایل جیک، همان معلم انگلیسی از زمانی شروع می‌شود که به صورت جدی وارد سال 1960 می‌شود تا چیزهایی را تغییر دهد.

ورود به سال‌هایی پر از رنگ

اولین چیزی که در بدو ورود جیک(جیمز فرانکو) به سال 1960 توجهمان را جلب می‌کند، طوفان رنگ‌های شاد مثل صورتی و قرمز است. ماشین‌های رنگی، لباس‌های صورتی و خوشرنگ. طراح لباس با این ترکیب رنگ احتمالا می‌خواهد زیباتر بودن سال‌هایی که گذشتند را نشان دهد.

عشق شصت ساله

از رنگ ماشین‌ها تا رنگ لباس‌ها همه‌چیز در آن سال‌ها زیباتر بوده. به همین خاطر هم وقتی جیک با لباس‌های امروزی‌اش وارد سال 1960 می‌شود، همه متعجب نگاهش می‌کنند.

عشق شصت ساله

جیک به محض ورودش به آن سال‌ها وقتی که متوجه نگاه متعجب مردم به خودش می‌شود بلافاصله به یک آرایشگاه مراجعه می‌کند. موهایش را مرتب می‌کند و ریش‌هایش را می‌زند. در آن دهه داشتن ریش برای آقایان چندان رایج نبوده و اکثر مردان صورتی کاملا تراشیده داشتند. تغییر بزرگ دیگری که جیک در ظاهرش ایجاد می‌کند، پوشش اوست. او کت و شلوار می‌پوشد و کلاه بر سر می‌گذارد و برای خودش ظاهری شبیه به مردان ثروتمند آن دهه می‌سازد. پوشت، کراوات و سنجاق کراوات هم از آیتم‌های اصلی استایل او به حساب می‌آیند.

عشق شصت ساله

استایل و مدل موهای زن زیبای سریال

عشق شصت ساله

بازیگر زن نقش اصلی سریال، که با کاراکتر سیدی دانهیل شناخته می‌شود و سارا گدون ایفای نقشش را برعهده دارد، علاوه بر ظاهر بسیار زیبا، استایل‌ها و مدل موهای خیره‌کننده‌ای دارد.سیدی دانهیل مسئول کتابخانه است و معمولا استایلی متناسب با شغلش دارد. بیشتر اوقات کت و دامن می‌پوشد و استایلش را با دستکش‌های زیبای سفیدرنگش تکمیل می‌کند. استفاده از دستکش در استایل در دهه 60 میلادی بسیار رایج بوده است و سیدی هم از خوشپوشان آن زمان به حساب می‌آمده.

عشق شصت ساله

مدل موهای سیدی دانهیل معمولا شکل ثابتی دارد. موهای بلوند و بیگودی پیچیده شده، از مدل‌های رایج آن روزها بوده. در دهه 60 میلادی، زنان کمتری موی بلند داشتند. سیدی هم موهای کوتاه دارد و این موهای کوتاه را به زیباترین شکل ممکن مرتب می‌کند.

عشق شصت ساله

استایل کژوال بیل

عشق شصت ساله

طبیعتا همه مردان هم در دهه 60 میلادی، کت و شلوار نمی‌پوشیدند. مردان زیادی هم بودند که استایل‌های راحت و کژوال داشتند و این جایگاه اجتماعی آنان بود که نوع پوشش‌شان را مشخص میکرد. بیل(جرج مکای) یکی دیگر از شخصیت‌های اصلی سریال بود که برخلاف جیک، معمولا استایل راحتی داشت. او پیراهن دکمه‌دار ساده و راحتی از روی زیرپوش سفیدرنگش می‌پوشید و معمولا هم دکمه‌های پیراهن را باز میگذاشت. شلوارهای گشاد و نامرتبی می‌پوشید و در کل استایلش شباهت چندانی به جیک نداشت.

عشق شصت ساله

نظر شما درباره استایل‌ها در این سریال چیست؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

escort pendik در تاریخ 07 می 2023

This is my first time pay a quick visit at here and i am really happy to read everthing at one placeارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :