chadmin در
0

شش سوال کلیدی در مورد عطر و ادکلن

شش سوال کلیدی در مورد عطر و ادکلن

استفاده مردم از عطر به قرنها پیش برمیگردد. شواهد به دست آمده از یافته های باستان شناسی و متون نوشته شده توسط اجداد ما، نحوه و چگونگی استفاده از رایحه را نشان داده است. آشوری ها و مصری ها از روغن های معطر استفاده می کردند. یونانیان از عطر در مراسم مذهبی ونیز برای اهداف شخصی استفاده می کردند.

در آغاز قرن ۱۳ هنگامی که تجارت با شرق آغاز شد، گل های عجیب و غریب، گیاهان، ادویه جات و ترشی جات در سراسر اروپا به آسانی در دسترس عموم قرار گرفت و به سرعت مرکز تجارت عطر شد.در اواخر قرن ۱۸، عطرِ مواد مصنوعی تولید شد و این آغاز صنعت عطر در عصر مدرن بود. حال که یک مقدمه کوتاهی راجع به پیدایش عطر بیان کردیم به سراغ مطلبی می رویم که تیمچی بپوشم تحت عنوان “شش سوال کلیدی در مورد عطر و ادکلن” منتشر خواهند کرد. پس با ما همراه باشید.

 

شش سوال کلیدی در مورد عطر و ادکلن

 

1-  چه تعداد عطر را می توان در هر خرید تست کرد؟

در خرید بیش از سه عطر را تست نکنید . تست بیش از حد موجی سردرگمی حس بویایی و تشخیص نادرست می شود .

2-  چگونه عطر را نگه داری کنم؟

عطر خود را در دمایی متعادل و خشک نگه داری نمایید . آن را از منابع گرمایی همچون خورشید یا رادیاتورها و همچنین منابع سرما زا به دور نگه دارید . گرما و سرمای بیش از حد بالانس ظریف میان روغن های موجود در عطر را در هم ریخته و موجب تغییر رایحه خواهد شد .

3-  چگونه رایحه مورد علاقه خود را پیدا کنم؟

عطرها به گروه های متفاوتی تقسیم بندی می شوند . در حین معرفی آنها گروه بویایی ذکر می شود . شما می توانید با شناخت گروه بویایی عطرهای مورد نظر خود پس از آن در همان گروه به دنبال رایحه بعدی خود باشید و عطر خود را از همان گروه انتخاب نمایید.

4-  نحوه استشمام عطر در حین تست چگونه است؟

پس از تست رایحه بر روی بلاتر و یا پوست ، چند لحظه ای صبر کرده و فوراً آن را استشمام نکنید . به هیچ عنوان بر روی رایحه دست نکشید و آن را با پوست آمیخته نکنید این کار موجب ضربه زدن به نت های عطر شده و شکوفایی رایحه را به تعویق می اندازد . با تنفس های کوتاه ، تاخیری و پی در پی استنشاق کنید تا شامه سریع پر نشود.

5- چگونه عطر را اسپری کنیم؟

پاشیدن عطر از فاصله 20 سانتی متری بهترین حالت است . در این حالت عطر پهنه وسیع تری را پوشانده و این امر در ماندگارتر شدن رایحه بیشتر تاثیر گذار خواهد بود. سایر اصول استفاده ، پاشیدن آن بر نقاط نبض دار خصوصاً گردن می باشد.

6- چگونه ماندگاری عطر را افزایش دهم؟

استفاده از تکنیک لایه بندی عطر! سعی کنید عطرها را به صورت ست خریداری کنید و از تولیدات جانبی آن نظیر ژل دوش ، استیک ضد تعریق و . . . در کنار عطر اصلی استفاده نمایید . این کار موجب افزایش رایحه و پخش بهتر آن می گردد.

مطالب مرتبط: 

1- ۸ نکته کلیدی برای استفاده از عطر و ادکلن

2- تا حالا فکر کردید چجوری باید از عطرها استفاده کنید؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :