المیرا فلاحیان در
17,426

آقای سیاوش قمیشی؛ شاید خیلی‌ها شبیهتان باشند، اما تو چیز دیگری؛ به مناسبت زادروز بارانی‌ترین مرد موسیقی ایران

آقای سیاوش قمیشی؛ شاید خیلی‌ها شبیهتان باشند، اما تو چیز دیگری؛ به مناسبت زادروز بارانی‌ترین مرد موسیقی ایران

نامش را «مرد بارانی» گذاشتند. سال‌ها از باران و غم پاییز خواند و به قول خودش یک بغض شکسته را رفیق گلویمان کرد. مرد بارانی امروز 79 ساله شد. سیاوش قمیشی خوانندگی را دیر شروع کرد، اما وقتی واردش شد توقع همه را از موسیقی، چندین پله بالاتر برد و روی سلیقه موسیقی جوانان و نوجوانان دهه 60 و 70 تاثیر غیرقابل باوری گذاشت.

سبک پوشش سیاوش قمیشی

چی بپوشم شاید بستر چندان مناسبی برای گفتن از هنر و موسیقی سیاوش قمیشی نباشد، اما تصمیم گرفتیم به بهانه زادروز مرد تاثیرگذار موسیقی ایران، نگاهی داشته باشیم به پوشش و ظاهر او. پوشش و ظاهر مردی که طلوع و غروب را برای ما تماشایی‌تر کرد و خودش بی‌سرزمین‌تر از باد شد.

سبک پوشش سیاوش قمیشی

علاقه به پیراهن‌های دکمه‌دار بلند

سیاوش قمیشی را سال‌هاست با استایل‌های مشابه می‌بینیم. او چه در کنسرت‌ها و چه در موزیک ویدئوهایش همیشه ساده و مرتب لباس می‌پوشد. از مد خاصی پیروی نمی‌کند و از دهه 70 تا امروز به همان پیراهن‌های بلند دکمه‌دارش متعهد مانده. قمیشی پیراهن‌های مردانه دکمه‌دارش را به هیچ وجه توی شلوارش نمی‌کند و یا حتی هرگز از زیر پیراهن تیشرتی نمی‌پوشد که بتواند دکمه‌های پیراهنش را باز بگذارد. پیراهن را به معمولی‌ترین حالت ممکن می‎پوشد، حتی اگر بخاطر این موضوع مورد نقد قرار بگیرد.

سبک پوشش سیاوش قمیشی

مشکی و سفید را ترجیح می‌دهد

اگرچه قمیشی دهه 70 لباس‌هایی با رنگ‌های متنوع‌تری می‌پوشید، اما در سال‌های اخیر ثابت کرده که رنگ محبوبش مشکی و سفید است و معمولا این دو رنگ را انتخاب می‌کند. در کنسرت‌هایش بیشتر به سراغ پیراهن سفید می‌رود و روزمره‌اش را بیشتر با لباس‌های مشکی می‌گذراند. برای این موضوع هم تا به حال مورد نقد قرار نگرفته. مگر غیر از این است که موفق‌ترین آدم‌های دنیا معمولا استایل‌های ثابتی دارند؟

سبک پوشش سیاوش قمیشی

عینکی که باعث شد خیلی‌ها شبیهش باشند

خیلی‌ها می‌گویند سیاوش قمیشی شبیه معلم فیزیک‌هاست. همین اواخر یکی از چهره‌های سیاسی ایران را هم به سیاوش قمیشی شباهت دادند. حقیقت این است که عینک خاص سیاوش قمیشی، که در این سال‌ها یکبار هم بدون آن دیده نشده و سر بی‌موی او باعث می‌شود خیلی‌ها شبیه او باشند. اصلا هرکسی کچل باشد و عینک بزند و ته‌ریش سفید داشته باشد، شبیه قمیشی می‌شود و این موضوع غیرقابل انکار است. بله؛ خیلی‌ها شبیه او هستند، اما واقعا چه کسی می‌تواند مثل او بزرگ و تاثیرگذار باشد؟ صدها موسیقی فوق‌العاده هم برای خودش و هم برای مشهورترین خواننده‌های ایران بسازد و خودش هم بخواند و قلب میلیون‌ها ایرانی را فتح کند.

سبک پوشش سیاوش قمیشی

مدل مو و ریشی که سال‌هاست تغییر نکرده

سیاوش قمیشی دهه 70 هم همین شکلی بود، دهه 80 هم همین مدل مو و ریش را داشت و سال‌های اخیر هم دقیقا همان شکلی بوده. اصلا انگار سیاوش قمیشی از اواخر دهه 70 به اینور هیچ تغییری نکرده. بله سن و سالش بالاتر رفته و کمی شکسته‌تر شده، اما به لحاظ استایل و پوشش تغییر چندانی نکرده است.

سبک پوشش سیاوش قمیشی

به هر حال با تمام این اوصاف، سیاوش قمیشی هر لباسی بپوشد، هر مدل مو و ریشی داشته باشد و هر عینکی بزند باز هم محبوب دل خیلی از ماست. در توصیف قمیشی همین یک بیت از ترانه او کافیست:

تو به قصه‌ها شبیهی، ساده اما حیرت‌آور

شوق تکرار تو دارم، وقتی میرسم به آخر

 

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :