این اشتباهات را هنگام خرید لباس مرتکب نشوید

جلوه زیبای لباس‌ها در ویترین‌های پرنور و جذاب مغازه‌ها گاهی اوقات ما را به خریدهایی وادار می‌کند که نتیجه آن پشیمانی در منزل است. اما چرا این اتفاق رخ می‌دهد؟ علت اصلی این اتفاق اشتباهاتی است که در اتاق پرو فروشگاه‌ها مرتکب می‌شویم. این اشتباهات کدامند؟ این اشتباهات را هنگام خرید لباس مرتکب نشوید.

این اشتباهات را هنگام خرید لباس مرتکب نشوید

چند سایز با خود داخل اتاق پرو نبرده‌اید

حتی اگر از سایز خود کاملا مطمئن هستید باید حداقل دو سایز را امتحان کنید. چون سایزبندی برندهای مختلف با هم تفاوت دارند و ممکن است سایز مد نظر شما اصلا اندازه شما نباشد.

لباس زیر اشتباه پوشیده‌اید

لباس زیر نقش مهمی در اندازه بودن و راحت بودن لباس دارد. حتما موقع خرید لباس همان لباس زیری را که قرار است با لباس خود بپوشید همراه داشته باشید.

فراموش کرده‌اید در لباس خود بنشینید

همه لباس خود را به حالت ایستاده پرو می‌کنند و بعدا متوجه می‌شوند چه اشتباهی مرتکب شده‌اند، مثلا مانتویی که با نشستن جمع می‌شود و یا شلواری که پاچه‌اش فقط در حالت ایستاده اندازه به نظر می‌رسد نصیبشان می‌شود.

در نور‌های مختلف خود را ندیده‌اید

فروشگاه‌ها نوعی نورپردازی دارند که همه رنگ‌ها در آن زیبا به نظر می‌رسد تا مشتری جلب شود. اما وقتی این نور عوض شود همه رنگ‌ها متفاوت به نظر می‌رسند. پس لازم است لحظه‌ای چراغ را خاموش کرده و یا در نور طبیعی به لباس نگاه کنید.

سلفی نگرفته‌اید

داخل اتاق پرو فروشگاه‌ها از معدود مکان‌هایی است که گرفتن سلفی توصیه می‌شود چون برخی موارد و اشکالات لباس را تنها در تصاویر می‌توان دید.

مطالب مرتبط:

1- ۵ راز خرید موفق لباس

2- اشتباه بزرگ در خرید لباس و راه حل‌های آن

3- قانون ۸۰/۲۰ و داشتن یک کمد لباس کامل

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :